Stājas spēkā likumprojektu pakotne, ar kuru Latvijā tiek ieviests jauns tiesību institūts - partnerība, kas ir arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem. Grozījumi Notariāta likumā nosaka, ka partnerību varēs noslēgt un izbeigt pie notāra.

To var izdarīt, ierodoties personīgi klātienē pie zvērināta notāra, divas pilngadīgas personas, kuru starpā ir tuvas, personiskas attiecības un nepastāv ierobežojumi tās noslēgšanai, piemēram, tuva radniecība.

Pieņemtie grozījumi Fizisko personu reģistra likumā nosaka, ka ziņas par partnerības nodibināšanu un izbeigšanu būs ierakstāmas Fizisko personu reģistrā.

Pēc partnerības nodibināšanas partnerim būs tiesības pieņemt lēmumus, kas saistīti ar otra partnera ārstniecību, ja viņš pats nebūs spējīgs par sevi parūpēties vai brīvi paust savu gribu, iegūt sociālās garantijas, piemēram, saņemt partnerim aprēķinātās pensijas summas, kas nav izmaksātas līdz viņa nāvei, kā arī iegūt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus savstarpējiem dāvinājumiem un aizdevumiem.

Uz valsts amatpersonas partneri attieksies tie paši interešu konflikta novēršanas ierobežojumi, kas šobrīd attiecināmi uz valsts amatpersonas radiniekiem. Līdzīgi maksātnespējas administrators nevarēs pildīt amata pienākumus, ja administratora partneris tajos būs personiski vai mantiski ieinteresēts.

Likumā pēc Nacionālās apvienības deputāta Jāņa Grasberga priekšlikuma noteikts, ka "partnerība nav pielīdzināma laulībai".

Lasi vēl

Komentāri (3)

  • -1
    Barons (Freiherr von ...) 01.07.2024, 16:03:11

    FUI!
    Tō ir vien nejēdzib,le zinat.Kā varet valdišan atbalstit tād pretdabisk būšan?Vien Sodōm un Gomōr,le zinat.Tād Valst ilg ne būs pastāvet,kur visād Piderass un Lezbens tiek legalizet.

  • -1
    Tepatvien 01.07.2024, 20:36:05

    Kāpēc tas vajadzīgs? Kam tad bija slikti līdz šim?

  • -2
    ne 02.07.2024, 01:18:29

    Cilvēkiem, kas dzīvo kopā, bet nevarēja to nostiprināt likumiski - IIN atvieglojumi savstarpējiem dāvinājumiem, aizdevumiem, iespēja pieņemt lēmumus par otra ārstniecību, sociālās garantijas partnera nāves gadījumā, u.c.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: