Ventspils dome atbalstījusi pašvaldības dalību Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektā PROTI un DARI 2.0. Projekta mērķis ir motivēt un veicināt 15 līdz 29 gadus vecus jauniešus, kuri nemācās, nestrādā vai neapgūst arodu un nav reģistrējušies kā bezdarbnieki, iesaistīties izglītības apguvē, tai skaitā aroda apguvē, un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Projekta īstenošanas gaitā plānots veikt jauniešu profilēšanu, apzinot viņu prasmes, intereses un iegūto izglītību, izpētot personību, noskaidrojot sociālos un ekonomiskos šķēršļus, kā arī nosakot attīstības virzienus. Lai palielinātu jauniešu motivāciju iegūt izglītību un iesaistīties darba tirgū, katram jaunietim tiks sagatavota individuāla programma, kuras laikā viņš varēs piedalīties neformālās mācīšanās aktivitātēs, konsultēties pie karjeras konsultanta un psihologa, piedalīties semināros, nometnēs, doties ekskursijās uz uzņēmumiem, kā arī iesaistīties citos pasākumos. Savukārt īpaši apmācīti mentori palīdzēs īstenot individuālo programmu. Katra jaunieša dalība projektā ilgs aptuveni četrus mēnešus. Iepriekšējā plānošanas perioda projektā PROTI un DARI Ventspilī atbalsts tika sniegts 31 jaunietim.

Projektu Ventspilī īstenos Izglītības pārvalde, sadarbojoties ar Sociālo dienestu un veidojot sadarbības tīklu ar valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, kuru redzeslokā ir projekta mērķa grupas jaunieši. Līdz 2027. gada beigām paredzēts sniegt atbalstu 23 jauniešiem. Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts finansējums šim mērķim plānots 49,6 tūkstošu eiro apmērā.

Kā norāda Izglītības pārvaldes vadītāja Jana Bakanauska, viens no projekta mērķiem ir sniegt jauniešiem iespēju veiksmīgi izvēlēties savu izglītības ceļu, atrast savām vēlmēm piemērotu profesiju un darba vietu, kļūt sabiedriski aktīvākiem. «Runa ir par tādiem jauniešiem, kuri nekur nemācās, nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā, proti, par viņiem neviens neko nezina. Viņi ir tā saucamie nezināmie. Tie var būt jaunieši, kas jau ir ieguvuši pamatizglītību un neturpina mācības, nestrādā. Tie arī var būt jaunieši pēc vidusskolas, kas ir apjukuši un nav spējuši patstāvīgi izvēlēties savu nākamo dzīves ceļu. Pēc šādu jauniešu apzināšanas sadarbībā ar Sociālo dienestu katram jaunietim pēc pārrunām ar mentoru tiek izveidota individuāla aktivitāšu programma, balstoties uz viņa vajadzībām, jo kādam ir nepieciešamas zināšanas, kādam prasmes, vēl kādam darba pieredze,» skaidro Bakanauska.

Projekta laikā jaunieši iepazīst dažādas izglītības iestādes, profesijas, uzzina par brīvprātīga darba iespējām, piedalās dažādās meistarklasēs, saņem speciālistu konsultācijas u. c.

Sadarbības partneri – Sociālais dienests un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra – palīdz apzināt šos jauniešus, kam ir nepieciešama šāda palīdzība. Pēc aizvadītā projekta novērots, ka iesaistītie jaunieši ir pabeiguši tehnikumu, Latvijas Universitāti, Vidzemes Augstskolu, darbojas pašnodarbinātības jomā, privātajā sektorā. Pieteikties un iegūt papildu informāciju var Ventspils Jauniešu mājā, Kuldīgas ielā 13.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: