
No aprīļa vairs nemaksās par mirušu mežacūku uzrādīšanu 0
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no 1.aprīļa pārtrauks maksāt iedzīvotājiem, kuri ziņo par atrastām mirušām mežacūkām, informē PVD pārstāvji.
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no 1.aprīļa pārtrauks maksāt iedzīvotājiem, kuri ziņo par atrastām mirušām mežacūkām, informē PVD pārstāvji.
Valsts meža dienests informē, ka 1. jūnijā sākas kārtējā stirnu āžu medību sezona. Stirnu kazu un kazlēnu (vecums līdz vienam gadam) medību sezona sāksies 15. augustā. Stirnu medību sezona turpināsies līdz 30. novembrim.
Nākamajā, 2023./2024. gada medību sezonā medniekiem būs jāreģistrē nomedītās mežacūkas mobilajā lietotnē ''Mednis'', izmantojot digitālus marķieru numurus. Tas atcels vajadzību pēc fiziskiem mežacūku marķieriem un nepieciešamību papildus iesniegt informāciju par izmantotajām mežacūku medību atļaujām.
Latvijā ar medībām nav izdevies noturēt mežacūku populāciju tādā līmenī, lai nepieļautu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību, atzīst Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.
Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par vilku izplatību Latvijā. Apkopotā informācija ir būtiska lēmumu pieņemšanā, kas nodrošina medību resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu.
Latvijas Mednieku asociācija aicina dārzkopjus un privātos dārzeņu audzētājus dārzeņu ražas atlikumus nevis izmest mežā pašu brīvi izvēlētā vietā, bet gan sazināties ar vietējiem vai sev pazīstamiem medniekiem un piedāvāt šos ražas atlikumus viņiem, liecina asociācijas publicētā informācija.
15. jūlijā sāksies vilku medību sezona. Valsts meža dienests noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā. Vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils, un medības to nepasliktina.
Ar 1. jūniju sākas stirnu āžu medību sezona, bet stirnu kazu un kazlēnu medību sezona sāksies 15. augustā. Pēc Valsts meža dienesta rīcībā esošajiem datiem Latvijā mīt 206 tūkstoši stirnu. Stirnas drīkstēs medīt līdz 30. novembrim.
Latvijā nomedīts zeltainais šakālis (Canis aureus) - plēsējs, kas apdraud pārnadžu un visu citu dzīvnieku mazuļus, kā arī uz zemes ligzdojošo, tajā skaitā arī stingri aizsargājamo sugu putnu perējumus un pēcnācējus.
Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes administrācijas darbinieki, apsekojot lašveidīgo zivju nārsta vietas Rindas upē, atklāja, ka tajā samestas nodīrātas brieža ādas. Tas noticis vairākas reizes, vienā no gadījumiem pie tā bija vainojami vietējie mednieki, kuri savu vainu arī atzina.