13. augustā pa Ventspils valstspilsētas ielām notika Vislatvijas 13. nūjošanas festivāls, kurā piedalījās gandrīz 300 aktīvā dzīvesveida piekritēji no Lietuvas un Latvijas.
Nūjotāji startēja festivālā
8Dalībnieki startēja 5,3 km vai 10,6 km distancēs, kur apbalvoti tiks sievietes un vīrieši divās vecuma grupās – līdz 40 gadiem un virs 40 gadiem.
Par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva:
- 5,3 km vīriešiem līdz 40 gadiem Vitalijs Teteruks (Ventspils) 33:27;
- 5,3 km sievietēm līdz 40 gadiem Anna Goša (Maratona klubs) 41:24;
- 5,3 km vīriešiem virs 40 gadiem Jānis Doniņš (Ventspils) 36:23;
- 5,3 km sievietēm virs 40 gadiem Skaidrīte Līmeža (Nūjo ar vēju) 39:57;
- 10,6 km vīriešiem līdz 40 gadiem Guntis Kuļikovskis (Nūjo vesels) 1:10,20
- 10,6 km sievietēm līdz 40 gadiem Ilze Lesiņa (Slēpes meklējot) 1:22,06;
- 10,6 km vīriešiem virs 40 gadiem Uldis Dīcis (Klapkalnciems) 1:10,25
- 10,6 km sievietēm virs 40 gadiem Alda Graudiņa (Saldus nov.) 1:19,03
Tehniskākā nūjotāja balvas saņēma Andris Kārkliņš un Ludmila Rjazanova.
Dalībnieki sacentās Kalna sprintā, kur dalībniekiem bija jāmēro 222m garā distance slēpošanas kalnā “Lemberga Hūte”. Vīriešiem visātrāk šo distanci veica Vitālijs Teteruks 1 minūte un 38 sekundes, bet sievietēm Anna Goša 2 minūtes un 34 sekundes.
Katrs finišētājs kā apliecinājumu par piedalīšanos Vislatvijas 13.nūjošanas festivālā saņēma tradicionālo piemiņas cepuri un nozīmīti.
Pēc finiša lielākās komandas saņēma pateicības diplomus, kā arī notika izloze, kurā trīs veiksmīgākās komandas tika pie garda klinģera. Tāpat izlozēti tiks bezmaksas ielūgumi uz visiem Ventspils populāriem Ventspils tūrisma un izklaides objektiem.
Nūjošana, kā aktīvs brīvā laika pavadīšanas veids īpaši populāra kļuvusi pēdējos gados. Pateicoties tam, ka Ventspilī ir tradīcija ik gadu organizēt nūjošanas festivālu, šī aktīvās atpūtas veida piekritējiem ir iespēja izbaudīt kopības sajūtu, sportojot kuplā pulkā.
Komentāri (8)
Katrs mazākais pasākums Ventspilī tagad skaitas festivāls? :D
Kāpēc nūjotājiem nepieciešams paralizēt galvenās ielas Ventspilī? Vai tiešām nav citur kur nūjot? Jeb tā ir sava veida izrādīšanās?
Šāda prakse, ka nozīmīgi sporta pasākumi notiek pa pilsētas ielām ir ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, radot sporta svētku atmosfēru dalībniekiem, pilsētas iedzīvotājiem un līdzjutējiem. Savukārt, nūjošanas treniņi sertificētu instruktoru vadībā ikdienas notiek Reņķa dārzā, Piejūras parkā un Ventspils pludmalē. Prieks, ka katru gadu cilvēku skaits, kas nodarbojas ar nūjošanu pieaug arī Ventspilī.
Paldies visiem, kuri aktīvi piedalās dažādās sporta aktivitātēs un arī nūjošanā.
Tō viss tig aplam notikt aiz tō,ka te ir vien sīk ne****,kō ārkārtig gribet zīmeties,le zinat.
ak nē, pilsēta atbalsta fiziskas aktivitātes un pie tam rīko pasākumus, lai tās popularizētu, lai iedzīvotāji sportotu un būtu veseli. Cik briesmīgi, pilsēta, kas domā par saviem iedzīvotājiem!
Tas ka nozīmīgi sporta pasākumi notiek pilsētu ielās un ne tikai pie mums tas ir fakts bet paskatoties kā dalībniekiem veicas ar tām nūjām kuras nav paredzētas pilsētas ielas cietam segumam gan bija tā neomulīgi jo cietam segumam nūju apakšas (spices)nu gan nav domātas jo tā var atsist elkoni. Savukārt ikdienā šāda ampelēšanās pat uz trotuāriem nav redzēta.
Ikdienā pie mums arī nesabrauc tik daudz nūjotāji no dažādām pilsētām. Un katram ir savs nūjošanas laiks -kam agrāk no rīta, kam priekšpusdienā, kam atkal pēcpusdienā vai vakarā. Bet nu par aprīkojumu, tā pat kā apģērbu, jebkurā šādā pasākumā atbildīgs jau ir katrs pats par sevi. Tur tad varēji iet klāt un vaicāt kādēļ tādas un ne citādas nūjas izvēlētas.
Marta P: man pazīstamas k-dzes kuras aizraujas ar nūjošanu šīs aktivitātes veic Piejūras parkā nevis pa pilsētas artērijām.