Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā nedēļas nogalē ir reģistrēti 14 uzbraukumi meža dzīvniekiem, no kuriem vienā gadījumā, kur meža dzīvnieks ieskrēja autobusa salonā, ir cietuši cilvēki.
Saskrienas ar meža zvēru
812. oktobrī ap plkst. 10 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Ventspils novadā, Usmas pagastā meža dzīvnieks ir ieskrējis autobusā, kurā atradušies pasažieri. Noskaidrots, ka dzīvnieks starppilsētu autobusā ielēcis caur priekšējo logu un apjukumā pārvietojies pa autobusa salonu. Kā stāsta pasažieri, tā, iespējams, ir bijusi stirna. Autobusa šoferis apturējis autobusu un atvēris durvis, kā rezultātā dzīvnieks arī ticis laukā pa vidējām durvīm. Negadījumā ir cietis autobusa šoferis un trīs pasažieri – visi ir guvuši ķermeņa sasitumus, visticamāk saskarsmē ar meža dzīvnieku brīdī, kad tas pārvietojies pa autobusa salonu.
Kopumā nedēļas nogalē Kurzemes reģionā reģistrēti 14 uzbraukumi meža dzīvniekiem. Galvenokārt ceļu satiksmes negadījumi ir notikuši diennakts tumšajā laikā. Četri šādi negadījumi ir reģistrēti Liepājas un Ventspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā, savukārt pa trim Talsu un Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Iespēja, ka jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, it īpaši mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem.
Lai izvairītos no iespējamas sadursmes ar meža zvēru, policija aicina būt īpaši piesardzīgiem un vērīgiem diennakts tumšajā laikā, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas noteiktos ceļa posmos brīdina par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni.
Policija atgādina, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to obligāti jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Tāpat nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu.
Komentāri (8)
Vai tad saskaņoto paziņojumu nevar uzrakstīt?)
Un kāpēc obligāti jāinformē? Vai tad šoferis ir kāds informācijas dienests, vai?
Ja auto turpina kustēt, dot tik pa gāzi. Нас не догонят!)
Ja spēkā ir vecie normatīvie akti, ka zvēri ar Meža dienesta starpniecību pieder valstij, tad te varētu raisīties diskusija. Galu galā sadursmju daudz bet par visu atbild vadītājs. Bet kā tad ar zvēra īpašniekiem - valsti, kā ar medību teritorijām? Vai mēs dzīvojam valstī, kur visam ir kāds īpašnieks, kādi ir šī īpašnieka pienākumi, atbildība. Vai tiešām "reņģēdājiem" jāmaksā par visu.....,
Tas tāpēc ka mūsu bagātajā Valstī krūmi līdz ceļa malām un zāle arī stirnas augumā,bet gaida un paaugstina tikai nodokļus,bet nekas labāk nepaliek un tad vēl prasa naudu par tādiem ceļiem,kauns
Varbūt nekā kopīga, taču pabraucot garām avārijas vietai, tālāk Talsu novadā tikko bija beigušās medības.Iespējams iztramdīja tos lopiņus...
P.S. Vai nav tā ka ar vārdu ,,zvērs'' apzīmē plēsoņas (vilki,lūši,lāči), bet stirnas,briežus,zaķus - ,,meža dzīvnieki'' ?
Lietuvā ceļi cauri mežiem ir iežogoti. Viņiem kaut kā sanāk. Mūsējiem tikai sanāk izstiept savas badīgās, zaglīgās roķeles uz ceļa nodokļa maku un lielāko daļu iztērēt citur- ar ceļiem nesaistītās vajadzībās.
Arī tur visi ceļi caur mežiem nav iežogoti.
Kur tad dzīvnieku aiztāvji? Mežainos apvidos būtu gar ceļa malu sadevušies rokās piketējot pret dzīvnieku bojāeju, tādējādi pasargājot no avārijām. Kaķītis pavadā, tas ir fui, bet te vesela lopkautuve uz ceļiem Latvijas lielumā ,neko nenozīmē.