Tuvojas 15. maijs - oficiālais peldsezonas sākums. Lai pludmale būtu gatava un varētu uzņemt visus apmeklētājus, nodrošinot Zilā karoga pludmalei atbilstošus apstākļus, ir uzsākta Ventspils pludmales sagatavošana peldsezonai. Sākoties peldsezonai, darbu pludmalē uzsāks arī pludmales glābšanas dienests.
Vasaras sezonā visi apmeklētāji uz pludmali ērti var nokļūt pa koka laipām. Lai laipas uzstādītu, vispirms ir nepieciešams attīrīt pludmales ieejas no smiltīm, ko veic, izmantojot smagās tehnikas vienības (buldozeru, traktoru, Bobkatu). Tieši smilšu attīrīšana ir vislaikietilpīgākais process, jo ziemas periodā, vējaino laika apstākļu ietekmē, dažviet ieejas ar smiltīm ir aizpūstas vairāku metru augstumā. Attīrot ieejas, iegūtās smiltis tiek izmantotas lietderīgi. Smiltis nogādā uz atklātajiem pludmales volejbola laukumiem, uz atpūtas vietām pie Ventas Ābolu ielas galā un Graudu ielas galā, lai arī šīs peldvietas sagatavotu jaunajai peldsezonai.
Šosezon uz Zilā karoga pludmali vairs nevarēs nokļūt pa ieeju Nr.3, jo centrālajā pludmales daļā sapūstais smilšu daudzums pēc ziemas sezonas ir sasniedzis tādu līmeni, ka nav vairs iespējams šeit izveidot ieeju. Šāds lēmums pieņemts balstoties uz profesora ģeologa Jāņa Lapinska ieteikumiem. Ieeju Nr.3 izmantoja pludmales glābšanas dienests, lai varētu nokļūt līdz jūrai ar nepieciešamo glābšanas aprīkojumu. Turpmāk šim mērķim tiks izmantota pludmales ieeja Nr.4. Pludmales apmeklētājus šīs izmaiņas ietekmēs mazāk, jo ieejas Nr.3 un Nr.4 atrodas samērā tuvu viena otrai.
Pēc koka laipu uzstādīšanas, pludmalē uzsāks izvietot nepieciešamo aprīkojumu - atpūtas koka soliņus, velo turētājus, glābšanas aprīkojumu, dušas iekārtas, atkritumu urnas, sabiedriskās tualetes un citu inventāru, veicot inventāra atjaunošanas, pārkrāsošanas un sakārtošanas darbus. Zilā karoga pludmales teritorijā ir uzstādītas dažādas rotaļu iekārtas bērniem. Pirms peldsezonas sākuma tiek veikta visu iekārtu pārbaude un nepieciešamie remontdarbi. Tas viss nodrošina to, ka Ventspils Zilā karoga pludmales apmeklētāji vasaru varēs baudīt labiekārtotā jūras krastā. Pludmales aprīkojums apmeklētājiem ir pieejams bez maksas.
Ventspils pludmale ir pieejama arī cilvēkiem ar invaliditāti un ērta senioriem. Pludmales sezonā pie ieejas Nr.6 tiek uzstādīta specializēta pārģērbšanās kabīne, kurā ir paplašināta kabīnes ieeja un uzstādīta grīda ērtai iebraukšanai ar ratiņkrēsliem. Pārģērbšanās kabīnē ir uzstādīts speciāls papildus aprīkojums – rokturis un soliņš. Savukārt, lai nodrošinātu iespēju vājredzīgiem cilvēkiem izlasīt informāciju par Ventspils pludmali kartēs, pludmales ieejas stendos izvietotas taktilās kartes, kuru pamatnē ir iestrādāts reljefs, informācijas uztveršanai ar taustes palīdzību.
Ventspils Zilā karoga pludmalē gadu gaitā sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu projekta “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” ietvaros ir veikta virkne nozīmīgi vides pieejamības uzlabošanas pasākumi, kas nodrošina dabas vērtību saglabāšanu, uzlabo pludmales pieejamību un atpūtas zonas infrastruktūru. Kopējais projekta finansējums ir 200 000 eiro, kur Ventspils pašvaldības finansējums sastāda 8 550 eiro.
Šī projekta ietvaros ir veikta informatīvā tablo ierīkošana pie Centrālās ieejas, kas digitālā displejā ataino gaisa un ūdens temperatūru, izbūvētas jaunas pludmales ieejas laipas Nr.2, Nr.5 un Nr.7, kā arī veikta nokalpojošo un bojāto laipu nomaiņa, gājēju celiņu (laipu) izbūve pie Dienvidu mola skatu torņa, ērtu pārģērbšanās kabīņu ierīkošana, jaunu papildu atpūtas solu un atkritumu urnu uzstādīšana, bet sportiskajiem pludmales apmeklētājiem ir uzstādītas ielu vingrošanas iekārtas. Pateicoties izbūvētajam apgaismojumam pludmales liedaga daļā no Dienvidu mola līdz Sērfotāju zonai 2120 m garumā, kur ir uzstādītas 44 energoefektīvas LED apgaismojuma laternas, pludmalē ir patīkami uzturēties arī pēc saulrieta.
Arī citās Ventspils oficiālajās peldvietās - Staldzenes pludmalē, Būšnieku ezera peldvietās, atpūtas vietā pie Ventas Ābolu ielas un Graudu ielas galā, tiek sakārtota infrastruktūra nākamajai sezonai, izvietojot tur nepieciešamo aprīkojumu.

Komentāri (17)
Interesanti,kā gan cilvēki nokļuva pludmalē tajos tālajos laikos,kad tādu laipu nebija?Kaut kā neatminos,ka no iešanas pa smiltīm būtu guvuši traumas...Ļaudis ir pārāk izlutuši,komfortā dzīvodami.Vai vajadzīgs tērēt nodokļu maksātāju līdzekļus?
Nodokļi tiek maksāti, lai uzlabotu dzīves apstākļus.
Ventspils pludmalei ir Zilā karoga pludmales statuss. Un sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu - projekta “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” ietvaros, tiek veikti dažādi vides pieejamības uzlabošanas pasākumi, kas pludmalē nodrošina dabas vērtību saglabāšanu, uzlabo pludmales pieejamību un atpūtas zonas infrastruktūru.
Pa koka laipām līdz jūrai ērti var nokļūt gan seniori, gan cilvēki ar kustību traucējumiem (pa 6.laipu), kā arī ģimenes ar mazākiem bērniem u.c. pludmales apmeklētāji.
Tajos laikos pieeja jūrai bija visai ierobežota, tā pat tajos laikos cilvēki ar īpašām vajadzībām sēdēja istabā un bija absolūti izolēti no pārējās sabiedrības. Pateicoties šādām laipām ik viens var ērti un droši piekļūt jūrai.
Turklāt līdz jūrai ir aizsargājamā kāpu josla, ja katrs slās kur gribēs, tad tās tiks izbojātas, tādēļ ir šīs laipas, lai cilvēki pārvietotos nekaitējot dabai.
Tev švaka atmiņa,kādreiz tik tuvu jūrai kāpu nebija,glābšanas tornis vispār bija klajumā
nebija arī tādas kāpas priekšā, ne? Kam tad tās laipas liktu pāri?
Kleperīt , ta kāpiņa ir tads mainīgs lielums. .Tās ir jūras smiltiņas kuras zinamos apstākļos vau uzaudzēt. Protams pēc tam gan naksies norakt jo ciras iespejas nebūs. PSRS laikos bija jabrauc bieži tām robežsargu mašīnam lai Kleperītis varētu mierīgi čučat. to caurumu tai vietā uzturēja mākslīgi .
>>Tā viš i!
Cilvēki ar īpašām vajadzībām-vai nav liekvārdīgi?Garš tas penteris.Invalīdi-tas atkal svešvārds.Latviskais apzīmējums no seniem laikiem ir - nespējnieki.Bija taču nespējnieku nami,pirms tos pārkrustīja par pansionātiem,pēc tam vēl trakāk-par sociālās aprūpes centriem...Kāpēc vajag visu tā sarežģīt?
Jau noskaņojušies dzīvot kā 3. pasaules ciemā, kas vēl būs, ziemā netīrīsim ielas, var taču izbrist cauri? Atbaidīsim pēdējos tūristus, pilsētai taču nevajag ieņēmumus un investīcijas :D
Vienu lietu gan beidzot varētu uztaisīt - lai pie galvenās izejas, kur atrodas temperatūras tablo, varētu kājas nomazgāt no smiltīm. Citur, kur nav tādu ienākumu no IIN, to var izdarīt, bet Ventspilī ne.
Kājas nomazgāt no smiltīm-kurš tā dara?
Kad nožūst,ņem un ar roku nobrucina.Ja nu vienīgi kādam resns vēders traucē?
Informējam, ka 2025.gada peldsezonā pie 4.laipas tiks uzstādīta duša, kur būs iespējams gan noskaloties pēc jūras peldes, gan nomazgāt kājas.
Vispār jau ir dušas. Noskalo, uzvelc apavus un pa laipiņu uz priekšu, duj mājās
Seniori ,māmiņas ar bērnu ratiņiem , invalīdi var nokļūt līdz jūrai tikai pa 6. laipu ,kas ,pēc smagās tehnikas darbīām ,arī ir bēdīgā stāvoklī. Stāvas takas, nu drūms sskats1
Aka kundz.
Aiz kō tiem vaidziks?Le sēd katers ekš sav Māj,le zinat.Manam ar bus tā darit,kad vairs ne vares pabraukt ar sav Volg.
Uz 2025.gada peldsezonu 6.laipa tiks savesta tādā kārtībā, lai pludmales apmeklētāji varētu ērti nokļūt līdz jūrai.
Bet sezonas beigās šī laipa tiks pārbūvēta. Tā tiks izbūvēta uz cieta pamata – virs dzelzsbetona plāksnēm. Pateicoties stabilajam pamatam koka laipas kalpošanas laiks būs ievērojami ilgāks un par to droši līdz jūrai varēs nokļūt gan pludmales apmeklētāji, gan glābšanas, palīdzības un apkalpojošo dienestu transports.
ūja, ūja, nu gan dramatizē. Viss atkarīgs no spējām un aprīkojuma. Piekrītu, ka ar ratiņiem, kas nav paredzēti pārvietoties brīvā dabā varētu būt stipri pagrūti arī pa pašām laipām pārvietoties, bet vai tā būtu laipu vaina vai vienkārši nepiemēroti izvēlēts aprīkojums? Sievietei augstos, smailos papēžos arī būtu apgrūtināti tur pārvietoties, tad jau sanāktu, pēc tavas loģikas, ka arī kājām gājējiem laipas nav piemērotas.