Ventspils dendroloģiski bagātākajā teritorijā - Tilta dārzā - uz visiem kokiem uzstādītas informatīvās plāksnītes ar koku nosaukumiem. Šobrīd dārza apmeklētājiem ir iespēja iepazīties gan ar visu teritorijā augošo koku nosaukumiem, gan to dzimtu un latīniskajiem nosaukumiem.
Tilta dārzā uz kokiem uzstādītas informatīvās plāksnītes
11Visā dārza teritorijā 2,6 m augstumā uz katra koka uzstādītas informatīvās plāksnītes, kopumā 151, uz kurām izvietota informācija par konkrēto koku.
Daudzveidīgā Tilta dārza teritorija ir 4,1 ha plaša, apstādīta 20. gadsimta sešdesmito gadu sākumā, kad tika būvēts tilts pār Ventu. Šobrīd teritorijā aug 32 dažādi koki.
Aptverot informāciju par visiem parkā augošajiem kokaugiem, plānots, ka arī pie krūmu grupām tiks izvietotas informatīvās plāksnītes.
Izpētot dārza teritoriju, tika atklāts, ka vecākie koki ir parastā liepa vecumā no100 līdz 120 gadiem un parastie oši, kas ir vecumā no 60 līdz 80 gadiem, pārējo koku vecums robežojas starp 35 un 50 gadiem. Svešzemju koku taksoni sastāda 65% no kopējā koku skaita. Teritorijā ir arī 2 dižkoki.
Parka rekonstrukcija veikta, ierīkojot piemiņas vietu padomju varas laikā represētajiem Ventspils iedzīvotājiem.
Komentāri (11)
Tur augot arī koki ar ēdamiem augļiem.Cidonijas laikam.
Un vispār,kāpēc nevarētu apstādījumos stādīt atkal ābelītes?
Agrāk gar ceļu malām bieži stādīja augļu kokus,bija savs praktisks labums.
Beidzot vēl kāds pateica to pašu, ko domāju es. Par ābeļu stādīšanu. Bērniem tie garšo, tur kur ir pieejami augļu koki, bērni ābolus grauž labprāt. Bet tilta dārzā tiešām aug īstā cidonija. Tās mazās, kuras tautā saucam par cidonijām, īstenībā ir henomeles.
Nu,un tā cidonija,kas tur aug,tai otrs nosaukums aiva?
Ja tā,tad tie augļi gan diez cik gardi nav,lai neapstrādātus ēstu.Zapti gan var brangu izvārīt.
Nif nifam.
Ja normāli bērni,tad varbūt ēstu ar tos ābolus,atceros savu bērnību,kad pie autostacijas auga viena veca ābele,tai augļus vēl puszaļus noēdām.
Bet mūsdienu paaudze,vismaz manu radu bērni,atzīst vien banānus un saldos importa saķimizētos ābolus..
Jā, īsto cidoniju dēvē arī par aivu.
Nah, bērni joprojām tie paši. Manā provincē vēl saglabājušās sen stādītas ābeles, bērni grauž ābolus. Starp citu, tepat agrāk bija foruma tēma par nozāģētu ābelīti pie bērnu rotaļu laukuma, rakstīja, ka bērniem tie garšojuši. Manā sētā arī bērnībā bija daudz ābeļu, mēs arī zaļus :)) tad banāni bija retums.
Tev liekas normāli ēst pilsētā svina pilnus ābolus ēst, gar ceļmalām???
>>Venta2000
Nevajag akli ticēt visam,ko raksta.Varbūt tamos ābolos,kas pārdošanā veikalos,visādas ķīmijas pulka vairāk,to tev neviens neatklās.
Un neviens jau neēdīs tos ceļmalas augļus tonnām,kaut cik lielu kaitējumu varbūt manītu,ja no viņiem vien pārtiktu.
Augļu kokiem ir vēl viens labums-lai tos nozāģētu,nevajag speciālas atļaujas un saskaņošanas.
Tu to nopietni, tiešām tā ir???
Akurāt tā.
"Atļauja, ja cērt augļu kokus, kā arī nelielus pašizsējas kokus, kuru celma caurmērs mazāks par 20 cm, nav nepieciešama."
(http://www.ventspils.lv/lat/pakalpojumi/skatit_visus_pakalpojumus/8283-atlaujas-izsniegsana-koku-cirsanai-vai-koku-vainagu-veidosanai-arpus-meza)
Nuja, ābelītes jau parasti nav ar lielu stumbra apkārtmēru,. Tāpat kā citi augļu koki. Žēl, ka visu vērtējam tikai pēc noteikumiem, nevis pēc patiesās vērtības.