2017. gada 1. jūlijā spēkā stājās LR VARAM izstrādātie MK noteikumi, kas paredz iedzīvotājiem, kuru nekustamais īpašums nav pievienots centralizētajai kanalizācijas sistēmai, sākot ar 2019. gadu reģistrēt savā īpašumā esošo decentralizēto kanalizācijas sistēmu vienotā reģistrā.
Būs jāuzsāk decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrācija
12Jaunais regulējums attiecas uz visām pašvaldībām Latvijā. Ventspils pilsētā jaunais regulējums attiecas uz aptuveni 10% no visiem privātīpašumiem, kurus ir iespēja pievienot centralizētajai kanalizācijas sistēmai. Šo īpašumu īpašniekiem pēc attiecīga uzaicinājuma saņemšanas būs jāreģistrē sava decentralizētā kanalizācijas sistēma vienotā reģistrā.
Informācija par reģistrācijas uzsākšanu tiks publicēta vietējos plašsaziņas līdzekļos, kā arī nogādāta personīgi tiem īpašniekiem, uz kuriem tā attiecas.
Jaunā kārtība attiecas uz decentralizētajām kanalizācijas sistēmām (sarunvalodā – nosēdbedres, asenizācijas bedres), kurās notekūdeņu savākšanai vai attīrīšanai izmanto septiķus, notekūdeņu krājtvertnes, kurās uzkrājas neattīrīti notekūdeņi, septisko tvertņu dūņas, fekālijas vai kanalizācijas sistēmu tīrīšanas atkritumi, rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kuras attīrītos notekūdeņus novada vidē un kuru kopējā jauda ir mazāka par 5 m3/diennaktī.
Iepazīties ar MK noteikumiem Nr. 384 var šeit: https://likumi.lv/doc.php?id=291947
Komentāri (12)
Tātad pie atejām jau ķērušies...
Bet kas visu šo būšanu būs tiesīgs kontrolēt?Un vai man būtu jālieaiž savā īpašumā kaut kādas personas,kas vēlas redzēt šmucbedri un bedri zem sirdsmājiņas?
Diez vai viņiem vajag redzēt. Ja tev pieslēgums ūdensvadam un kanalizācijai nav, značit tevi pieskaita.
Tas jau gan.Bet iznāktā,ka parasta bedre vairs nebūs gana laba,ka vajadzēšot būvēt slēgtas tvertnes,kuras drīkstēs izpumpēt tik speciāli asenizatori,utt.Vai tā nav atkal kārtējā cilvēku stāvokļa pasliktināšana?
Visi likumi un noteikumi dzīvi tikai sarežģī. Pie mums to ir daudz, birokrātija augstā līmenī. Žēl tikai, ka cilvēcība tajā visā pazūd.
Bedri jau nebūs liegts izsmelt katram pašam.Atejas mēsli pēc pienācīgas kompostēšanas sekmīgi lietojami mēslojuma veidā.
Labāk būtu domājuši par Valsts atīstību,un dzīves līmeņa uzlabošanu,bet prāts jau lien sūdos.Bet jasamierinās nekas labāks nav gaidāms.
Varēja jau netracināt tautu. Vispārīgo jautājumu 3. punkts - Noteikumi attiecas uz ciemu un pilsētu teritorijās esošām decentralizētajām kanalizācijas sistēmām... Tā kā sirdsmājiņu mežā pie priedes varēs izmantot tālāk nereģistrējot.
Diezin kā dzīves līmeņa uzlabošanos veicina kakas apkārtējā vidē? Kādā laikmetā mēs dzīvojam, c'mon. Es piemēram negribu, lai mana kaimiņa kakas ir mēslojums manam mazdārziņam. Ja viņam nav pareizi izbūvēta sistēma, tad visa viņa "bagātiba" nonāk zemē un izplatās pa tuvāko apkārtni, arī manā dārzā, kur aug burkāniņš un salātiņš. Ir beidzot jāsāk dzīvot civilizēti. Labi, ka kustina šo jautājumu.
Kāpēc būtu jāizbūvē vēl nez kāda sistēma?
Vienkārši jāievēro,lai atejas bedre un šmucūdeņu bedre būtu maksimālā attālumā no akas,gan savējās,gan kaimiņa.
Informējam, ka jauno regulējumu nosaka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātie MK noteikumi, un šī jaunā kārtība sākot ar šo gadu ir jāievēro visā valstī.
VARAM sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu ir sagatavojusi informatīvu materiālu “Ieteikumi notekūdeņu krājtvertņu un lokālo attīrīšanas iekārtu būvniecībai un ekspluatācijai”.
Ieteikumi ir viegli saprotams, informatīvs materiāls iedzīvotājiem, kuru saimniecībā ir decentralizētās kanalizācijas sistēmas vai kuri plāno tādas uzstādīt (notekūdeņu krājbedre, septiķis vai notekūdeņu attīrīšanas iekārta ar jaudu līdz 5m3/DNN).
Ieteikumi ir lasāmi: http://www.varam.gov.lv/files/text/ZINOJUMS_ieteikumi.pdf
Vajadzētu arī pirdienus sākt uzskaitīt?
Jā, un lai to darītu, jāizpērk gaisu piesārņojošu darbību kvotas. Un katrs pi... jāreģistrē sistēmā. Gadam beidzoties jāiesniedz atskaite VIDam.