Ventspils tehnikuma direktores Kristīnes Vāgneres-Davidovas kabineta durvis visbiežāk ir atvērtas. Pa tām var ienākt gan skolas audzēkņi, gan skolotāji, ja jūt tādu nepieciešamību. Skolai ir laba reputācija valsts līmenī un nu jau trešo gadu arī ISO kvalitātes sertifikāts. Esošajās telpās ir kļuvis par šauru, nākamgad skolā mācīsies vairāk nekā 900 bērnu.

Kas aktuāls skolā šobrīd?

– Ar bērniem un ar skolotājiem mēs katru gadu nosakām vadmotīvu visam mācību gadam. Šogad tas ir – jēgpilna jauda. Tas aicina mērķtiecīgi izmantot visas iespējas un resursus, kā arī rūpīgi plānot un koncentrēties uz skaidriem un nozīmīgiem mērķiem. Šī pieeja ir īpaši svarīga, jo paredzami vairāki nozīmīgi uzdevumi. Otrā semestra lielākais izaicinājums ir profesionālās meistarības konkursi. Visās izglītības programmās, kurās nodrošinām audzēkņu izglītošanu, mēs startējam, lai saprastu, cik konkurētspējīgi ir mūsu jaunieši. Vienlaikus gatavojamies arī centralizētajiem eksāmeniem. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, būtiski ir pielāgot mācību procesu jaunajiem izaicinājumiem. Ja mēs valstiskā līmenī pasakām, ka vērtējumus uzlabot nedrīkst, ka ir jābūt regulāram mācību procesam, tad attiecīgi – palielinām konsultāciju skaitu, individuālo darbu un iespējas jauniešiem pārbaudes darbiem sagatavoties laicīgi.

Jaunieši izmanto piedāvātās papildu konsultācijas?

– Jā! Arī tiem jauniešiem, kuri pagājušajā gadā neveiksmīgi kārtoja centralizēto eksāmenu matemātikā, ir iespēja bez maksas apmeklēt konsultācijas mazās grupās, lai varētu šogad veiksmīgi nokārtot eksāmenu. Tie, kuri pērn nenokārtoja, ir ceturtā kursa izglītojamie, kuri ikdienā ir savās prakšu vietās, viņiem mācību process tehnikumā ir gandrīz beidzies. Protams, grūtāk ir ar konsultāciju apmeklēšanu pirmdienu rītos, bet, ja ir laiks un motivācija, ir arī iespēja.

Atnākot uz interviju, bijāt ļoti noskaitusies uz Izglītības un zinātnes ministriju! Par ko?

– Es prognozēju situācijas saasinājumu attiecībā uz stipendijām, kuras jaunieši saņem. Gada nogalē stājās spēkā jaunie Ministru kabineta noteikumi par stipendiju apmēru profesionālās izglītības iestādēs, kas būtiski maina situāciju, kāda tā bija līdz pat decembrim. Mani uztrauc, ka jauniešiem nebija iespējams laikus iepazīties ar šiem noteikumiem, un ir skaidrs, ka būs ļoti daudz neskaidrību. Ne visiem jauniešiem situācija uzlabosies, ja runājam par naudas apjomu, kuru viņi saņems. Audzēkņu zināšanu līmenis ir paaugstinājies, vērtējumi ir uzlabojušies, bet vidējās stipendijas samazināsies. Vai tas veicinās profesionālās izglītības pievilcību un jauniešu motivāciju? Profesionālajās mācību iestādēs mācās dažāda sociālā statusa jaunieši, stipendija ir ļoti būtiska. Iepriekš varēja pretendēt uz 80 vai 100 eiro paaugstināto stipendiju, tagad tā būs zemāka. Ja iepriekš vidējā stipendija bija 51 eiro, tad šobrīd, ja būs 41 eiro, jau būs labi.

Kad redzu bērnu acis un otrā pusē līdz galam nepārdomātos ministrijas lēmumus, kas rezultēsies mazākās stipendijās... Mums ir daudz bērnu, kas nāk no trūcīgām ģimenēm un kuriem stipendija nosedz, piemēram, ceļu uz skolu vai dzīvošanas izmaksas mūsu viesnīcā. Un mums nav tā dārgākā viesnīca! Tie ir 30 eiro, kas mēnesī jāmaksā, taču arī šī summa dažiem ir nopietns izaicinājums.

Jaunos noteikumus izstrādājuši ministrijas darbinieki, kuriem ar skolām ir maza saistība?

– Vai zina visu skolu specifiku? Nē, nezina. Ir žēl, ka tik maz ieklausās skolu direktoros, kad runa ir par normatīvajiem aktiem, kas nosaka skolu dzīvi!

Esmu dzirdējusi, ka jums atvilktnē esot jau sagatavotas dokumentu mapes, kā pie kādām izmaiņām izglītības politikā strādāt!

– Pavisam nesen vienā privātā sarunā man uzdeva jautājumu – kas mani var pārsteigt? Mana atbilde bija vienkārša: cilvēku milzīgā labestība vienmēr spēj mani aizkustināt, bet cilvēku dumībām diemžēl nav robežu, un tas mani pārsteigt vairs nespēj. Man ir ļoti jaudīga administrācijas komanda, ļoti daudzas lietas mēs spējam prognozēt un iepriekš sagatavoties dažādām situācijām. Taču tas, kas mani dara bažīgu, ir neizlēmība atslēgas momentos, kas nav atkarīgi no mums. Nu jau divus ar pusi gadus mums saskaņošanas procesā ir izglītības iestādes maksas cenrādis. Maksa, par kuru sniedzam savu izglītības un viesnīcas pakalpojums, nenosedz visas izmaksas, bet cenrādis joprojām ir saskaņošanā, lai iesniegtu izskatīšanai valdībā! Ja mēs uz vietas varam lemt, kā labāk mācīt, kā piesaistīt skolotājus, tad es gribu redzēt jēgu tam visam un rezultātu. Mēs uz vietas darām, bet ir ārējās vides faktori, pēc kuriem saprotu – tur nav un nebūs! Mums ir jādomā, kā varam nonākt pie rezultāta, apejot ārējos izaicinājumus.

Vai pie ārējās vides faktoriem ir valstiska mēroga regulas vai arī jauniešu reakcija uz jūsu iniciatīvām?

– Man vienmēr ir šķitis, ka profesionālā izglītība ir ļoti jaudīga, ja pareizi atrod sarunas pavedienu ar visām iesaistītajām pusēm – gan ar jauniešiem, gan vecākiem, gan skolotājiem un skolas sadarbības partneriem – jauniešu darba devējiem. Man ir paveicies, un to es varu teikt par visiem šiem gadiem, kurus kopš 2011. gada esmu nostrādājusi Ventspilī. Protams, šo gadu laikā ir bijušas dažādas situācijas, kuras rosinājušas uz lietām paskatīties savādāk. Bērni mainās. Tie jaunieši, ar kuriem es pirmo reizi satikos šeit 2011./2012. mācību gadā, un jaunieši šobrīd – viņi ir ļoti atšķirīgi. Jaunieši šobrīd ir tehniski zinošāki, ir kompetences, kurās viņi ir pat pārāki par pieaugušajiem, bet viņi mēdz būt mazāk gatavi reālajai dzīvei. Viedierīces un virtuālā pasaule veido nozīmīgu daļu no viņu ikdienas, kas padara jauniešus... ne gluži bērnišķīgākus, bet daudz mazāk gatavus risināt problēmas un konfliktus, izmantojot sarunas. Arī tāpēc mana kabineta durvis joprojām ir vaļā. Esmu jauniešiem pateikusi – ja jūtat, ka tas ir vajadzīgs, nāciet iekšā un runājam! Tikai sarunājoties mēs varam uzzināt viens par otru, par to, kas notiek, un sameklēt risinājumus.

Ar skolotājiem man ir ļoti paveicies – mūsu kolektīvā ir gan pieredzējuši pedagogi, gan daudz jauno pedagogu. Kopš 2011. gada 21 skolas absolvents lielākā vai mazākā mērā ir strādājis par skolotāju mūsu skolā, 16 no viņiem joprojām strādā tehnikumā! Tāda ir mana filosofija – katra gada labākos absolventus, kuros mēs redzam potenciālu būt skolotājiem, uzrunāt un piesaistīt skolai.

Cik bieži pa jūsu atvērtajām durvīm kāds ienāk?

– Ir trīs meitenes, kas katru rītu ienāk vienkārši sasveicināties. Divas no viņām ir 4. kursā, tepat netālu prakses vietas. Viņas vienkārši iezibina sasveicināties un paskatīties, kas skolā mainījies. Katru dienu kādi divi trīs nācēji ir kabinetā. Mēdz atnākt un teikt: Es zinu, ka jums ir konfekte! Man ir nokritis cukurs. Un es atbildu: Jā! Aizej pats uz paņem. Viņi nāk ne tik daudz runāties, cik vienkārši ienākt. Ir, protams, arī smagas situācijas. Ir depresijas vai rodas sarežģījumi, kuros nepieciešams nopietns atbalsts. Dažreiz jaunieši piedzīvo situācijas, par kurām vēl nav runājuši ar vecākiem, un mēs runājam par to, kā sagatavoties, izstāstīt un atrisināt konkrētās situācijas. Šādos brīžos ir svarīgi radīt drošu un uzticamu vidi, kur viņi var justies saprasti un saņemt nepieciešamo atbalstu. Sistēma ir tāda – ja durvis ir vaļā, tad tiešām drīkst nākt iekšā. Ja durvis ir ciet, tad drīkst atvērt un pajautāt, vai var nākt iekšā. Un tad ir trešā stadija, kad uz durvīm ir zīmīte: Lūdzu, netraucēt!. Uzticības līmenis no bērniem ir fantastisks.

Vai durvis ir bijušas atvērtas, kopš sākāt strādāt Ventspils tehnikumā?

– Jā. Man savulaik bija fantastiska pieredze pašai. Esmu beigusi Ķekavas vidusskolu, mums bija fantastiski harismātiska direktore Irēna Bīskapa. Viņai gan priekštelpā bija sekretāre, bet vienalga, ja bija vajadzība, ar direktori visu varēja izrunāt. Protams, tie bija citi laiki, bija padomju iekārta, bet viņa jau tolaik bija ļoti atvērta un brīva. Viņa vienmēr mums brauca līdzi uz sacensībām, fanoja par mums. Jā, lielā mērā viņas attieksme pret dzīvi ir atstājusi uz mani iespaidu! Šobrīd, kad man mājās ir pašai savas divas meitas, es vairs nevaru saviem skolas jauniešiem visur izbraukāt līdzi, bet svarīgākajos un viņiem būtiskākajos notikumos es cenšos būt klātesoša. Vakar braucu no Rīgas un visu ceļu sēdēju basket.lv reģionālo turnīru kopsavilkumā un skatījos, kā tehnikuma komanda spēlē Ventspils pilsētas čempionātā pret pagājušā gada čempioniem – Anzāģi. Protams, ka es nevaru nepriecāties! Protams, ka es emu laimīga, ka viņi vakar to spēli uzvarēja! Tur šaubu nav! Mums šogad komandai ir jauns treneris – Ronalds Zaķis, BK Ventspils basketbolists, kurš ir ieguvis arī trenera izglītību. Ir interesanti vērot, kā viņa vadībā mainās komanda, kā puišiem patīk treniņi!

Ārpusklases nodarbību iespējas tehnikumā ir plašas!

– Viena lieta ir mācīties, bet otra – kas ir ap mācībām, ap skolu. Šajā mācību gadā Ventspils tehnikums piedāvā jauniešiem 11 dažādas interešu izglītības programmas, tostarp vokālo studiju, vides dizainu, kori, jauno uzņēmēju studiju, tūrisma klubu, pašpārvaldi, multimediju studiju, kā arī sporta aktivitātes – basketbolu, volejbolu un frisbiju.

Skolas koris īr īpašs projekts, kur es nevaru nepateikt paldies Ventspils Mūzikas vidusskolas direktoram Jēkabam Macpanam par manu trako ideju atbalstīšanu. Kā man teica Izglītības un zinātnes ministrijā – atkal Ventspils ir izdomājusi kaut ko tādu, par ko viņiem ir galva jāpalauza! Ka tas ir forši, ko mēs esam izdomājuši, vienkārši neviens normatīvs to neparedz. Proti – mums ir sadarbības līgums ar Ventspils Mūzikas vidusskolu, kur viņu topošie kordiriģenti, kuriem ir vajadzīgas prakses, strādā ar Ventspils tehnikuma jauniešu kori. Tāda paša vecuma bērni strādā ar sev līdzīgajiem un pierāda sevi profesijā! Protams, ka viņiem ir pieskatītājs jeb mentors, tā ir diriģente Rudīte Tālberga. Protams, visur klātesoša ir arī Anitra Niedre*. Šī radošā komanda ir tā, kas ir izveidojusi kolektīvu, kura sastāvā šobrīd ir 35 dziedātāji. Viņiem ir ambīcijas veiksmīgi nostartēt skatē un piedalīties Skolēnu dziesmu svētkos.

Tā bija vēl viena no lietām, kas līdz ar jūsu ienākšanu Ventspils tehnikumā parādījās Ventspilī. Jūs iesaistāt skolas dzīvē Latvijas līmenī atpazīstamas radošās personības!

– Man tehnikumā viena no kolēģēm sākumā teica: Kāpēc mums to vajag?! Pagāja laiks, un viņa atzina, ka ir sapratusi atbildi, un tā ir: Vai nu visu, vai neko! Vai nu piesaistām labākos, vai arī nedarām vispār. Mana pārliecība ir, ka tehnikuma bērni, tieši tāpat kā ikviens bērns Latvijā, ir pelnījuši labāko iespējamo. Kurš sevi cienošs deju mākslas entuziasts nezina, kas ir Agris Daņiļevičs?! Tā kā mēs bijām personīgi pazīstami, es viņam pajautāju, vai viņam būtu interese pastrādāt Ventspilī ar tehnikuma bērniem. Tā mums radās sadarbības līgums ar deju studiju Dzirnas, kuras dibinātājs viņš ir. Viņi savus pedagogus trīs dienas nedēļā sūtīja uz Ventspili. Viena no mūsu audzēknēm, kura šajā laikā cieši sadraudzējās ar deju mākslu, ir Marija Krekovska. Šobrīd viņai ir viena no populārākajām deju studijām Ventspilī. Savukārt mūsu deju izrāde ar Imanta Kalniņa mūziku, kuru 2012. gadā Pilsētas svētku laikā atrādījām ventspilniekiem, bija lieliska pieredze tehnikuma audzēkņiem. Šādas sadarbības veido ne tikai profesionālu izaugsmi, bet arī paplašina mūsu jauniešu redzesloku un iedvesmo sasniegt vairāk.

Kur tam visam dabūjat naudu?

– Plānojot budžetu. Mums ļoti palīdz ieņēmumi, kurus mēs paši nopelnām, piedāvājot ventspilniekiem dažādus kursus un vasarā izīrējot viesnīcas istabiņas. Dotācijas apjoms, kuru mums piešķir no valsts budžeta izglītības iestādes darbībai, nosedz pamatlietas, tur attīstībai un ēverģēlībām diži pāri nepaliek.

Esošajās telpās jums ir palicis par šauru!

– Nākamgad mums būs 180 absolventi, bet uzņemt plānojam 270 jauniešus! To jauniešu skaits, kas pārtrauc mācības kādu iemeslu dēļ, ir būtiski samazinājies. Šo mācību gadu kopumā uzsāka 860 bērni, pirmā semestra noslēgumā tagad ir 854. Nākamgad tātad kopā būsim vairāk nekā 900, kas ir ļoti daudz mūsu ēkām Saules ielā, tāpēc esmu pateicīga Ventspils pašvaldībai, ka varam izmantot Ventspils Augstskolas telpas. Paldies arī par Olimpiskā centra Ventspils atbalstu, jo mūsu jaunieši izmanto viņu dienesta viesnīcu. Mums ir ļoti daudz reģiona bērnu, tālākie mums ir no Daugavpils un Jēkabpils. No Vidzemes mums ir 49 bērni. Ir arī jaunieši no Rīgas, kas mērķtiecīgi izvēlējušies Ventspili par savu mācību vietu, jo skolai ir ļoti laba reputācija. Vecāki uzticas kārtībai dienesta viesnīcā, mums ir 24/7 uzraudzība. Ir jaunieši, kas pie mums pirmoreiz iemācās paši aiz sevis sakārtot dzīvesvietu, jo mājās ir mammas vai omes, kas to dara. Īpaši lutinātajiem bērniem ir grūti.

Kā sākāt piedāvāt meistarklases ventspilniekiem?

– Man ļoti patīk sestdienu rīti Ventspils tirgū, jo tur es nereti satieku bērnu vecākus un vecvecākus, kuriem ir standarta jautājums: Kā tam manam tur iet?! Viņi arī bija tie, kas vaicāja, kad pie mūsu lieliskajiem skolotājiem varēs kaut ko iemācīties pieaugušie. Šīs sarunas bija nopietns rosinājums un stimuls mēģināt. Meistarklašu tematiku balstām uz to, ko cilvēki vēlas. Mūsu administrācijas komandai ir pievienojusies Inita Pelse, kas līdz šim Ventspilī bija pazīstama kā pasākumu producente un režisore Ventspils Kultūras centrā. Viņas aprūpes lauks ir tieši mūžizglītība. Ir arī piedāvājumi gan bērniem, gan bērniem kopā ar vecākiem.

Skolas administrācijas komanda tiek mērķtiecīgi veidota?

– Gan jā, gan nē. Varu pateikt milzīgu paldies katram savam vietniekam, kas šos nu jau daudzos gadus ir bijis līdzās. Katrs, arī tie, kas šobrīd vairs nestrādā Ventspils tehnikumā, ir devis savu pieredzi, spēku un idejas. Mums ir interesanti kopā strādāt! Struktūrvienību vadītāji ir mērķtiecīgi aicināti.

Cik lielas jau ir jūsu meitas?

– Vienai meitai tikko palika 12 gadi, otrai ir 10. Ļoti aktīvas jaunas dāmas. Lielajai šis ir izaicinājumu gads, jo ir jābeidz Centra sākumskola un jāsaprot tālākais ceļš. Abas nodarbojas ar mūziku.

Viens no jūsu vaļaspriekiem ir rokdarbi.

– Es izmantoju Ventspils Augstskolas piedāvāto mūžizglītības aktivitāti un pie skolotājas Jonikas Tērvides apguvu šūšanu. Esmu sev un meitenēm dažas kleitas uzšuvusi! Es ļoti novērtēju to laiku, kuru mēs pavadām visi kopā kā ģimene ārpus mācībām un koncertiem, kur meitas ir kā dalībnieki.

Jūs darbojaties arī vairākās pilsētas domes komisijās, pārstāvot partiju Latvijai un Ventspilij.

– Biju mēnesi nostrādājusi Ventspilī, kad kādas sanāksmes laikā tā laika priekšsēdētājs Aivars Lembergs man pavaicāja, cik kvadrātmetru ir Laidzes tehnikuma dienesta viesnīcai. Tolaik valsts līmenī sprieda par Ventspils un Laidzes tehnikumu apvienošanu. Es sapratu, ka Ventspilī ir pilnīgi cita pieeja lēmumu pieņemšanā, nekā es biju pieradusi savās iepriekšējās darba vietās ministrijās vai Sabiedrības integrācijas fondā! Ir jāzina, kādi ir riski, kādi ir ieguvumi, kāda ir fiskālā ietekme un kāds no konkrētā lēmuma būs labums ventspilniekiem. Viena lieta ir, kad tu domā par kādu jautājumu teorētiski. Mūsu jaunie stipendiju noteikumi ir uztapuši kā vidējā temperatūra slimnīcā. Ventspilī esmu iemācījusies, ka vidējā temperatūra – tas ir labi, bet jautājums ir, kā šī temperatūra staigā katram atsevišķam cilvēkam. Cik būs to, kuriem pieņemtais lēmums situāciju pasliktinās, kas būs tas, ar ko mēs to kompensēsim?!

Vai būšana partijā palīdz vadīt skolu?

– Pēdējā gadā tas nav bijis aktuāli, bet iepriekšējo valdību laikā tas ļoti traucēja un apgrūtināja darbu, jo par izglītības nozari atbildīgā partija bija Ventspilij nedraudzīga. Tik daudz dienesta pārbaužu un kontroles gan par mani personīgi, gan skolu kopumā... Tas atņem laiku un enerģiju, ko būtu varējusi veltīt tehnikuma attīstībai un jauniešiem. Man ir vieglāk, ja es zinu, ka man aiz muguras ir cilvēki, kas mani atbalsta, kā arī neļaus mani abižot! Ventspils pašvaldībai interesē, kas ar skolu notiek! Tā nav visur.

*Intervija notika pirms traģiskās autoavārijas.

Lasi vēl

Komentāri (41)

  • -1
    vau Pirms 5 dienām, 11 stundām

    Ludzu iztulkot vārdus ko nozīmē : .............,jo par izglītības nozari atbildīgā partija bija Ventspilij nedraudzīga. (mobings vai un kāpēc). Vai tad citur Latvij apar skolām nevienu neintresē ,tas pēc nobieguma teikuma. Neņemšos spriest par Tehnikumu jo to varu vērtēt tikai pēc viena novirziena. Tajā nebūs augsta atzīme ,bet tur vainojama apmācības programma. Ja datorzinības ir jauna specialitāte un tajā nevajag neko teikt vai macīt kas bija 1900 gadā utt. ,tad ir tāda kur bez tā nevar iztikt. Tikai realitāte ja nezin darba tirgu var būt katrstrofāla. Tāpēc es ieminējos par tām Jūras mehaniskajām darbnīcām Prominādē. Tās var kļūt ne tikai ka uzskates līdzeklis skolai,bet arī visai pilsētai un tās viesiem. Visu labu ,apmākušos ,bet tomēr gaišu dienu . Šovakar vecgada vakars (šodien ķīna jeb pasaulē sākas tas ČŪSKU gads . Tad arī to ,Laimīgu jauno gadu.

  • -1
    ventspilnieks 36,7 Pirms 5 dienām, 10 stundām

    Kādam šī partijas programma interesē? :D

  • -3
    Barons (Freiherr von ...) Pirms 5 dienām, 10 stundām

    Lembergism aģitātōr.Le zinat.

  • -1
    Pilsēta Pirms 5 dienām, 7 stundām

    Vai šis cilvēks var pateikt vismaz vienu teikumu bez parazīt vardiem kā forši un fantastiski?
    Ir nacies būt vairākos šīs skolas izlaidumos pēc kuriem šie vārdi kuri tiek atkārtoti desmitiem reižu vēl vairākas dienas skan ausīs.

  • -1
    vau Pirms 5 dienām, 7 stundām

    Lasu Ventspils tehnikums. Metālapstrāde.
    1 Lokmetinatājs metināšana ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē MAG/136 -1gads apmācība.
    2 rokas lokmetinatājs -arī laikam 1 gads
    3 Programvadības matālapstrādes darbagaldu iestādītājs ( Stādīt viņš neko neiestāda,bet sākuma nostiprina detaļu apstrādes centrā ,bet pēc tam ieprogramme griezējinstrumentiem apstrādes parametrus ar griezējinstrumentu piesaisti utt). Ventspilī cik zinu ir pieci šādi centri . Tie kas uz viņiem strādā faktiski var nemainīties desmitiem gadu. Rodas jautājums ko darīt skolas beidzējiem. Pamatā neviens ( ja nu kads pašmācības ceļā )pat no rokas lokmetinatājiem neprot strādā(metināt ) ar visparastāko elektrodu.Jā ,teisim Zemnieks pieņemot šādu specu kar pēc tam arklu no lauka stiept pie tā specagregāta. Ir vēl jautājums kam domats tas mehaniskais cehs kurš atrodas kad ieejam pa vecajām parādes durvīm . Kādi speci tur apgūst savas prasmes. Pārejais vis ir viesmīļi ,superpavāri ,tūristi ,un programmētāji.

  • -1
    Barons (Freiherr von ...) Pirms 5 dienām, 2 stundām

    Vau kung.
    Man dōmat,ka ne viens no tiem,kō tagad mācit pa Metinataj,neir redzejuš un neredzes,kā būt jametin ar Autogēn,kam Acetilēn Ģenerātor jauzpild ar Karbid,le zinat.

  • 0
    Barons (Freiherr von ...) Pirms 5 dienām, 2 stundām

    Man muiž kalej Mārtiņ māk.Un ne tig tō vien.Māk kalt,cinnet ,dreijat,un vel visvisād Klempner un Šloser darb.

  • -1
    vau Pirms 5 dienām, 7 stundām

    Ļoti atvainojos ,man pirksti arī no metālapstrādes tā savilkti ka praktiski neko nevaru uzrakstīt nenospiežot 2-3 taustiņus,bet pēc tam ne vienmēr visu izlaboju. Ar mobilo vispār ķīselis. Vajag plastisko operāciju ,bet mani neievēlēs un lidz ar to plastikai tomēr par īsu. Gadās arī tā ,bet esmo optimists ,lidz Belcebuls mani pieņems un palūgs uz katlu (kopējo laikam)

  • -2
    vecāks Pirms 5 dienām, 3 stundām

    Interesanti vai automehāniķi vēl arvien tiek štancēti ,kuriem darba tirgū nav pieprasījuma.

  • -2
    Lavrovs Pirms 4 dienām, 23 stundām

    Štancē štancē! Visi tiek štancēti, gan viesnīcnieki, gan metinātāji, gan pavāri, gan atslēdznieki!
    Cik dzirdēts, tad ir pieprasījums, tākā beidz deinformēt sabiedrību.

  • -1
    vau Pirms 4 dienām, 8 stundām

    Ir autošloseri. ,bet te vēl viens bet jo tagad autoatsledznieks bez kompjūtera faktiski jau ir maz pieprasīts. Tāpēc viņiem tomēr labas iespējas. Vecā paudze bez kompīša var tikai žiguļus remontēt. Vē autiņus nu kaaaut kuuuur lidz 2005 gadam ,pat tad ne visus. Nevajag skolu kur apmaca tikai izpūtēju vai piekari nomainīt.

  • -1
    Barons (Freiherr von ...) Pirms 4 dienām, 8 stundām

    Vau kung.
    Prekš man Volg GAZ-21,otro sērij,ar neir vaidziks pe Komjūter slēgt.Un man Meistar ir tig viens,ko par Mārtiņ saukt.Cittam es ne uzticet.

  • -5
    krauklis Pirms 3 dienām, 2 stundām

    Dod faktus saviem apgalvojumiem.

  • -1
    vau Pirms 4 dienām, 7 stundām

    Būtu labi jau ja tā pati Kristīne Vāgnere _Davidova Varētu šo to piemetināt no savs puses. Redezot komentārus es šajā gadijumā censtos atbildēt . Teiksim vai ir info cik Loka metinātāji strāda pēc profesijas ieguves ,cik paliek Ventspilī , kuros uzņēmumos atraduši darbu. Kā jau teicu Ventspilī ir 4vai 5 Apstrādes centri. 2 liekas Buchers 1, Malmārs un 1 Tehnikums vecajā instrumentu noliktavā ,aiz visam frēzmmašīnām un virpām. Tad nezinu vai viens nav vēl kaut kur Parventā. Tātad ņemam grupu apmēram 20-25 cilvēki,bet var būt lielāka. Kur viņi paliek ,vai cīnās teiksim par tiesībām strādāt uz šiem darbagaldiem un tur ko iestādīt. Interesanti ir viesmīļi arī ,ieejot parasti jagaida lai kādu ieraudzītu. Tagad gadus 4 neesmu bijis pēdējās tendences nezinu. Tas ka ir ,tas ka mācās vel nenozīmē darbs un vieta darba tirgū. Kāds tad ir pašas Kristīnes Vāgneres skatījums uz to visu.

  • -7
    krauklis Pirms 2 dienām, 14 stundām

    Jāsaka godīgi, Kristīne Vāgnere–Davidova noteikti nav tā, kas sēž malā un izliekas neredzam komentārus vai jautājumus.
    Varbūt, varbūt viņa arī ir cilvēks, kuram brīvdienās ir tiesības dzert tēju bez Excel tabulām fonā. Un, ja jautājumi ir patiešām svarīgi, varbūt tie būtu jāuzdod klātienē, kaut kādos pieņemšanas laikos, nevis cerēt, ka viņa brīvdienu iemainīs pret forumu. Tas gan ir priekšlikums visiem. Nu tā, ka visiem, visiem.

  • -1
    vau Pirms 2 dienām, 13 stundām

    KRAUKLĒNAM. Man ir pilnībā vienalga ko Ventspils 20 PTV skolas audzēkņi iemācīsies. Zinās vai nezinās kas ir Vēja tērauds vai nē ,iemācīsies kotleti apcept no vienas vai abām pusēm. Cik saprotu ,tev nav spējas izlobīt ko nozīmē 4-5 cilvēki no grupas. Šito es tev mēģināšu pateikt ---tas nozīmē ka pamatā no katras 20-30 cilvēku grupas apmēram tiikai 4-5 cilvēki būs tādi kuri reāli varēs iesaistīties darba tirgū. Kuriem būs ir un paliks intrese par apgūto profesiju. Parējie sastāda to daļu par ko saka ( vidusskolu un vēl kaut ko apguvi FRĀĶOS ,jo bija taču vismaz kaut kas dzīvē jāmēģina iemācīties.) . Navar taču pēc pamatskolas iet slīpēt ielas. Vienai daļai arī tas par grūtu. Tāpēc sēdi Krauklīt savā ozolā tālāk,bet tev nav zelta koklr rociņā . Tā reiz bija teikts vienā tautas rīmē. Alivaderčī ,ceru vairāk nesaķērksimies.

  • -7
    krauklis Pirms 2 dienām, 12 stundām

    Vau. Es tā arī nesapratu, kas tieši tev sāp šajā sakarā? Vienkārši katram ir savs ceļš ejams. Pat ja tas sākas ar kotleti un beidzas ar kādu pavisam citu "recepti" dzīvē. Un? Tas ietekmē tavu ikkdienu?

  • -2
    KRX Pirms 4 dienām

    Es nav tāds speciālists, kā visi iepriekšējie komentāru eksperti, bet manliekas, ka to cik un kādus topošos speciālistus uzņemt/mācīt, lemj un nosaka IZM, nevis skola…
    Tad nu nevis tehnikumam šis jāprasa, bet visiem trenētajiem un zinošajiem ministrijas ierēdņiem.

  • -7
    Kriska Pirms 3 dienām, 10 stundām

    Vau. mācīties uz tehnikumu brauc no visas Latvijas, īr liela kopmītne/ pēc tam viņi brauc mājās . Viniem nav jāpaliek Ventspilī. Cita lieta apmācību līmenis - man stāstīja metinātājs. Mācījās pēc jaunām tehnoloģijām - ar datoriem, pēc tām nosūtīja strādāt uz Importa rajonu , bet tur viss vecs no padomju laikiem .

  • -2
    vau Pirms 3 dienām, 9 stundām

    Paldies ka nepateicāt ka no visas Eiropas. Ļoti lūdzu nestāstiet visas šīs pasakas. 1/3 noteikti būs Ventspils un Ventspils novads. kā visur un visās šāda tipa iestādēs.Faktiski mums ir FRĀĶI ( VAR SAUKT KAUT VAI PAR AUGSTSKOLU) ,no tā nemainās kontingents kas šeit mācās. No katras grupas faktiski darba tirgum derīgi būs 4-5 cilvēki( stabili nemainīgs cipars višā skolas pastāvēšanas vēsturē.) To savulaik pat teica tēdi skolas pedagogi ka Kalniņš Mārtiņš (viņu pat Latvijas universitātes profesori svaicināja), Milberga kungs( metālmācības profesors). Nu protams Anatolijs Vasiļjevičs Mudeļs ( viņa mīļāka tēma bija par parādes treniņiem Maskavas sarkanajā laukumā ,viņš bija viens no treneriem). Latvijas akrobatikas enciklopēdijā ( četrnieks Mudelis pats mazākais augšā. ) Nenoliec visu veco padomju laika tehniku. Pat ar karbītu tavam metinātājam bija jāprot apieties. Vairāk info nesniegšu tikai es ari šo to zinu.

  • -8
    krauklis Pirms 3 dienām, 2 stundām

    Nu jā protams, Ventspils Tehnikums ir tāda kā slepenā organizācija, kur visi studenti nāk tikai no Ventspils un novada, jo, acīmredzot, citiem Latvijas iedzīvotājiem ir aizliegts šķērsot pilsētas robežu. Darba tirgū, kā jau zināms, ir noslēgts noslēpumains līgums, ka no katras grupas pieņem tikai 4-5 cilvēkus, lai pārējie varētu trenēties profesionālajā dzīvē kā nu var un prot. vai neprot.
    Un, protams, tehnikumā joprojām mācību programmā ir 'Karbīda apmācība 101', kur studenti apgūst, kā ar karbīdu atvērt slepenas durvis uz paralēlām dimensijām. Mēs noteikti vēl joprojām trenējamies parādes maršiem Maskavas sarkanajā laukumā, jo tā ir būtiska prasme Latvijas darba tirgū – ja nu gadījumā darba intervijā jāsoļo sinhroni ar kolēģiem.

    Bet, jā, paldies par komentāru – tas noteikti izgaismoja ļoti daudz svarīgu faktu, ko mēs visi bijām palaiduši garām. Tagad beidzot skaidrs, kā viss patiesībā notiek.

  • 0
    Persona Pirms 3 dienām, 8 stundām

    Es, savulai, pabeidzot pavārus, mēs bijām 16 cilvēki, kuri saņēma atestātu. Kā domājat, cik no mums strādā pavāra profesijā? 1 cilvēks.
    Un cik es te aprunājos ar paziņām, kas strādā Ventspils kafejnīcās...
    Tad esot ārprāc, ko skola laiž laukā. Nu neviens nav gatavs pavāra darbam. Neviens!

  • 0
    vau Pirms 3 dienām, 7 stundām

    Diemžēl arī es esmu absolvējis šito anštalti. Latvijā faktiski likvidēja PRA (Frāķu ) jeb visu PTV ( profesionāli tehnisko skolu sistemu). Kas tik tagad tur nava izveidots ,arī augstskolas (Turība) . Tomēr vis jau palicis pa vecam . Uz Ventspils Tehnikumu tāpat kā pirms gadiem 40-50 nāk tāda pati publika. Tā pati kura netiek augstskolā un ir spiesta kaut ko apgūt. Latvijā bija vēl ,bet pieminēšu savulaik Kandavas tehnikumu. Tas tiešām bija tehnikums (pa vidam starp Vidusskolu un augstskolu. Ptav sistēma bija ārpus visiem vērtējumiem.

  • -7
    krauklis Pirms 3 dienām, 2 stundām

    Ak, jā, tas zināmais viena cilvēka fenomens! Pavisam loģiski – ja no 16 cilvēkiem tikai viens strādā par pavāru, tad acīmredzot visa pasaule ir uz sabrukuma robežas. Bet varbūt tas viens ir superpavārs, kurš kompensē pārējo 15? Varbūt viņš ir tik ģeniāls, ka Michelin zvaigznes pašas nāk pie viņa?

    Un par tiem ‘ārprātīgajiem’ pavāriem no skolas – varbūt viņi vienkārši aizmirsa, ka uzreiz pēc diploma saņemšanas automātiski kļūst par šefpavāriem ar 20 gadu pieredzi. Iespējams, viņiem nebija skaidrs, ka prakse un darba pieredze nav mācību grāmatu pielikumā.

    Bet jā, protams, daudz vieglāk ir vainot skolu, nevis saprast, ka prasmes attīstās, strādājot. Ja nu kas, Gordons Remzijs arī kādreiz bija tikai 'vienkāršs students', kurš droši vien nespēja uzreiz pagatavot ideālu liellopu Vellingtonu.

  • 0
    Persona Pirms 2 dienām, 23 stundām

    Kraukli. Tu mani sasmīdināji. Neiet runa par superšefiem pēc skolas.
    Cilvēks skolā pavadījis 4 gadus, ieskaitot prakses vietas.
    Tie, kuri aizbrauc praksēs uz Vāciju un citur, pēc skolas arī tur paliek. Skarbi, bet patiesība.
    Bet te runa iet par to, ka pat elementāras lietas neprot darīt.

  • 0
    ventspilnieks 36,7 Pirms 2 dienām, 22 stundām

    Nav jau svarīgi prot ko vai neprot, bet fakts ka viņi izmācās un Ventspilī nestrādā. Visur ir vecā gvarde, pat 70+. Tā ir Ventspils, Latvijas specifika

  • 0
    Persona Pirms 3 dienām, 7 stundām

    Es jau neko sliktu nesaku par skolu. Manā laikā vēl bija labi meistari-stingri. Un viņi redzēja potenciālu, vienmēr atrada labākās prakses vietas. Un par to esmu pateicīgs.

  • 0
    vau Pirms 3 dienām, 7 stundām

    Vis OK ,tu superlabi pateici cik tagad paliek strādāt . Ventspilī cienījami cilvēki ir šīs skolas absolventi. Vairāk mēģinu pateikt tāda Kriska tipa cilvēkiem kaut ko ,bet liekas bezjēdzīgi.

  • 0
    Lavrovs Pirms 2 dienām, 21 stundas

    Ko peras, par VT absolventiem? .. vienkārši cilvēks grib ar astoto mēģinājumu tikt domē!!! tuvojas tak vēlēšanas, tipu tapu drīz būs klāt! Un, kas, tad asti cels, ja, ne pats?

  • -7
    Kriska Pirms 2 dienām, 13 stundām

    Persona, esi sanācis pretrunā ar sevi_ no 16 absolventiem strādā tikai 1 , bet Vācijā paliek visi praktikanti. Tad var būt vaina ne skolā bet tam. ka cilvēki negrib strādāt Latvijā?
    Mēs visi esam kaut kur mācījušies kaut ko beiguši - un kā katram gāja pirmos darba gados? Grūti vai ne? Cik bija derīgas zināšanas iegūtas mācībās? Atceries to!!

  • 0
    Persona Pirms 2 dienām, 12 stundām

    Kāpēc pretrunā? Manā laikā jau nebija iespējas braukr uz Vāciju praksē. Visi esam gājuši šeit pat Ventspilī vai ārpus pilsētas.
    Tā kā man bija interese un zināju, ka strādāšu šajā profesijā, mācījos vairāk, priekš sevis.

  • 0
    vau Pirms 2 dienām, 12 stundām

    Tāda situācija ir bijusi vienmēr . Apgūtaja amatā strādā maz Ventspils 20 PTV (tehnikums modernaja varisntā) beiguši cilvēki. No manas grupas vispar neviens nav palicis. Pavāri ,pat labi strādā arī Ventspilss veikalā Delves ,blakus Frākīem (Apcep skrūves). PTV ,vai tehnikums nebūt nav dzīves aicinājums ,bet pamatā yur iet ar lozungu vēl 3 gadus pamacīties (iegūt vidusskolas papīrus ) ,bet tālāk tad jau redzēs, Kā jau teicu no katras grupas maksimāli 4-5 cilvēki būs derīgi ,kuriem bija un būs intrase par apgūto profesiju. Interesanti sanāk Ventspilī uz apstrādes centra strādā cilvēks kurš mācījās Jelgavas taja metālapstrādes anštaltē. ( ļoti laba skola). Nedomāju ka Ventspilnieki skries uz Jelgavu. Saprotiet Ventspilī ir skola ,bet to darbagaldu teiksim ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi. Arī Latvijā nebūs tūkstosiem. Labi ja 40-50 pat par to šaubos. Ārzemes ir pilnībā garam.

  • -7
    Kriko Pirms 2 dienām, 12 stundām

    Tas, ka šim rakstam ir reklāmas funkcija ir skaidrs. Bet, ja jau laiks ir pienācis mainīt Ventspils veco gvardi, tad ar ko slikta ir Kristīne ? Cilvēks ir mērķtiecīgs, pietiekoši gudrs un galvenais nebaidās strādāt. Vai gadījumā šobrīd Ventspilī nav tā kā šādu cilvēku trūkums ? Es nevaru garantēt, ka Viņa paveiks brīnumus, bet vai tagad kāds tos paveic ? Nu padomāsim tā godīgi.

  • -1
    vau Pirms 2 dienām, 11 stundām

    Kāda jēga maiņai ja tā domubiedru grupa ko pārstāv Kristīne un pirms tam reklamētais mūziķis pārstav vienu un to pašu Entspilij un Atvijai pulciņu. Tad neredzu jēgu maiņai. Ne jau vizuāla ir maiņa ,bet pilnīgi citas domašanas stils un attieksme pret ventspils nākotni var ko līdzēt. Fasādi nevajag pārkrāsot ja interjērs paliks iekšpusē vecais.

  • -2
    vau Pirms 2 dienām, 11 stundām

    Nevienam arī tev nevajag lai nākošajā gadā atkal (tāpat kā šogad Vītoliņš)
    tiktu pilsētas attīstības plānā uzskaitīts cik ielas tiks pārbruģētas ,cik veloceliņu izveidots vai jaunu govju ganāmpulki Ventspils stabos parādīsies. kā atkal tiks uzlabots Prominādes apgaismojums. Saproti tagad es nevaru pat lamat opozīciju. viņi pilsētas izveidē nepiedalās. Te lamā Kristovski ,varbūt arī ir par ko ,bet viņš sēzot opozīcijā reāli neko nevar sevi parādīt. Ne no labās ne no sliktās puses . Tur ir vēl tie pārējie no opozīcijas . Tad neviens nevar dot viņiem nekādu vērtējumuProtams atradīsies kuri te kritizēs) Visus lēmumus pieņem Entspilij un Atvijai ar Baronu priekšgala. Tāpēc lai tik Kristīne turpina savu darbu jaunatnes zinību apguves lauciņa pilnveidošanā .

  • -1
    Covid 19-25.ventspils.lv Pirms 2 dienām, 7 stundām

    >>Kriko
    Ja grib Ventspilī beidzot kaut ko mainīt,tad nedrīks nevienu balsi atdot lembergistu kliķei,ko paši lepni piereģistrējuši kā partiju!
    Kāda jēga būs,ja uz listes nostrīposi Puzes punduri,ja tik un tā listi iemetīsi urnā?
    Viņu saraksts būs balsi dabūjis tā kā tā.
    Un neaizmirsīsim,ka sarakstā droši vien būs arī viņa jaunā (smukā vai neglītā-tas gaumes jautājums) sieva...

  • -1
    Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 dienām, 3 stundām

    Vau kung.
    Kō Jūs bij dōmat,kad peminet Baron?
    Es tur ne kad neir bijs iesaistits.
    Lūgums publicet atsaukum un turpmak neizmantot man Titul/lietotajvārd kōpa ar tō brandž.

  • -4
    Kriko Pirms 2 dienām, 6 stundām

    Ok, es ar nepacietību gaidīšu iespējamos alternatīvos kandidātus, kas nāks un paveiks brīnumus. Tikai kaut kas man liek domāt, ka kērtējo reizi es te tādus neieraudzīšu....

  • -2
    Zalupinska Pirms 1 dienas, 12 stundām

    Senāk šo mācību iestādi vietējie dēvēja par GPTU - paspoģ pamagi tupomu ustroitsja! Zīmogs paliek zīmogs un kontingents paliek kontingents.

  • 0
    vau Pirms 1 dienas, 9 stundām

    Tīeši par to es mēģināju šo to pateikt,bet jebkura granīta siena to sapratīs labāk. Vismaz klusējoši piekritīs. Var jau tehnikumu pārdēvēt pat par Universitāti.

  • -1
    Zalupinska Pirms 1 dienas, 12 stundām

    Pardon, gaspoģ pamagi tupomu ustroitsja!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: