2014. gada 10. decembrī, augot pieprasījumam pēc oftalmoloģijas pakalpojumiem, tika atklāts Kurzemes Acu centrs Ventspils slimnīcā. Viens no tālaika izvirzītajiem mērķiem – paplašināties un divu oftalmologu komandai piesaistīt vēl vienu.

Desmit gadu laikā Kurzemes Acu centrs ievērojami audzis, gan piesaistot kvalificētus jaunos speciālistus, gan atverot kabinetus ārpus Ventspils – Talsos, Kuldīgā un Liepājā.

10. decembrī, pulcējoties Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadībai, Ventspils un Liepājas pašvaldības pārstāvjiem un citiem viesiem, tika svinīgi atklātas jaunās Kurzemes Acu centra telpas Liepājā. Jauno telpu atklāšanas lenti pārgrieza Liepājas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova (no kreisās), Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis, Kurzemes Acu centra vadītājs Kaspars Ozols, Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra valdes locekle Ilona Kodola, Ventspils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs.

Svētku uzrunas

Liepājā Kurzemes Acu centra speciālisti pacientus konsultēs Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrā Aldaru ielā 20/24. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis uzsver, ka jaunās un plašās telpas ne tikai pavērs iespējas vairāk pacientiem saņemt oftalmologa pakalpojumus, bet arī ļaus paplašināt Liepājā sniegto pakalpojumu klāstu, ar laiku uzsākot arī ķirurģiskās operācijas. «Tiklīdz sajutām liepājnieku augošo pieprasījumu pēc oftalmologa pakalpojumiem, nolēmām piedāvāt plašākas telpas ar lielāku pakalpojumu klāstu. Pateicoties Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra vadības, Liepājas pašvaldības atsaucībai un atbalstam, esam atvēruši jaunas telpas šajā poliklīnikā. Mūsu Acu centrā strādā spēcīga, motivēta komanda ar tālejošiem plāniem, regulāri tiek piesaistīti jauni speciālisti, līdz ar to galvenie ieguvēji būs pacienti,» atklājot svinīgo pasākumu, sacīja Juris Lācis.

Ventspils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs norādīja, ka sadarbība ar Liepājas pilsētu un slimnīcu vienmēr ir bijusi vērsta uz rezultātu. Ventspils slimnīca, kurā notiek strauja oftalmoloģijas profila attīstība un finansējumu ieguldīšana medicīnas tehnoloģiju un infrastruktūras uzlabošanā, spēj nodrošināt iespēju pacientiem saņemt mūsdienīgus oftalmoloģijas pakalpojumus. «Kad par Kurzemes Acu centra vadītāju kļuva oftalmologs Kaspars Ozols, iesākās straujāka centra attīstība. Tika atklāti Kurzemes Acu centra kabineti ārpus Ventspils – Talsos un Kuldīgā, vēlāk arī Liepājā. Pateicoties abu pašvaldību sadarbībai, esam nonākuši līdz plašākām telpām,» sacīja Blumbergs, uzsverot, ka pacientu ērtībai ir svarīgi nodrošināt ērtas un ar modernām tehnoloģijām aprīkotas telpas.

Liepājas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova pauda gandarījumu, ka sadarbības rezultātā Kurzemes Acu centrs Liepājā ir radis iespēju sniegt pakalpojumus pašvaldībai piederošā kapitālsabiedrībā: «Pieprasījums pēc oftalmologu pakalpojumiem arvien pieaug. Priecājamies, ka mums tuvajā kaimiņpilsētā Ventspilī oftalmoloģijas nozare attīstās straujiem soļiem, mūs iepriecina arī Kurzemes Acu centra iecerētie attīstības plāni. Liepājniekiem – gan mazajiem, gan lielajiem pacientiem – tagad acu ārsta pakalpojums kļūs daudz pieejamāks tepat uz vietas.» Īpaši pacilātā noskaņojumā, atklājot jaunās telpas, bija Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra valdes locekle Ilona Kodola, kura no sirds pateicās dakterim Kasparam Ozolam par šādas iespējas pavēršanu. «Kad sazinājos ar dakteri Ozolu, uzreiz sajutu viņa atsaucību, tāpēc arī ļoti īsā laika sprīdī mums izdevās šo ieceri īstenot. Beidzot pie mums atgriežas bērnu acu ārsts, jo nereti liepājnieku ģimenes bērnus veda atrādīt ārstam Ventspilī. Tas patiesi būs īpašs pienesums mūsu pilsētai,» pauda Kodola, sakot paldies arī Ventspils slimnīcas vadībai par sniegto atbalstu jaunajiem speciālistiem.

«Šodien mums visiem ir svētki – atklājam jaunas telpas,» tā savu uzrunu iesāka oftalmologs Kaspars Ozols. «Paldies Liepājai, Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra vadībai par viesmīlību un, protams, Ventspils slimnīcas vadībai un pašvaldībai par nerimstošo atbalstu, pieņemot visas manas idejas jau no pašas pirmās dienas, kopš strādāju Ventspilī. Atzinības vārdus pelnījuši arī mani centra darbinieki, kuru skaits sasniedz jau 21,» pauda Ozols. Viņš arī minēja vienu no attīstības virzieniem Liepājā – nodrošināt iespēju Liepājas iedzīvotājiem veikt kataraktas operācijas un citas manipulācijas.

Par padarīto un nākotnes iecerēm

Ventspils slimnīcā oftalmoloģijas profils sāka attīstīties 2000. gadā. 2010. gadā tika pieņemts lēmums uzsākt un pilnveidot ķirurģiju oftalmoloģijā, veicot kataraktas operācijas. Tāpat tika piesaistīti oftalmoloģijas speciālisti gan ķirurģijai, gan ambulatoro pakalpojumu sniegšanai.

Savukārt 2017. gadā tika uzsākta nodaļas darba restrukturizācija, paralēli paplašinot piedāvāto pakalpojumu klāstu un iegādājot OCT un citas inovatīvas iekārtas. 2019. gadā par Kurzemes Acu centra kļuva mērķtiecīgs jaunais speciālists – oftalmologs Kaspars Ozols. Vēlāk tai pašā gadā tika atklāti pirmie Kurzemes Acu centra kabineti ārpus Ventspils – Talsu filiālē un Kuldīgā.

Vēl viens pagrieziena punkts Kurzemes Acu centra attīstībā bija 2021. gads, kad Kurzemes Acu centrs uzsāka pacientu pieņemšanu Liepājā (tobrīd – Kuršu ielā 18) un ieguva jaunas, svaigas telpas Kuldīgā līdz ar Kuldīgas Ambulatorā centra atklāšanu gada beigās.

Šodien Kurzemes Acu centra pamatā ir spēcīgs kolektīvs, ko veido vairāk nekā 20 darbinieku, moderns aprīkojums, plašas iespējas jaunajiem un topošajiem speciālistiem, tostarp iespēja rezidentiem klīnisko bāzi apgūt Ventspils slimnīcā, plašs pakalpojumu klāsts, sākot ar oftalmologa konsultācijām bērniem un pieaugušajiem, līdz pat estētiskajai ķirurģijai – plakstiņu operācijām.

Valdes priekšsēdētājs Juris Lācis izteica gandarījumu par desmit gadu laikā sasniegtajiem rezultātiem – ķirurģisko operāciju skaits (valsts apmaksātu un maksas) ir vērā ņemami pieaudzis no aptuveni 700 operācijām 2014. gadā līdz aptuveni 2500 operācijām 2023. gadā, savukārt ambulatori sniegtie pakalpojumi ir auguši no 6,8 tūkst. sniegtu konsultāciju 2014. gadā līdz vairāk nekā 19 tūkst. 2023. gadā.

Gan slimnīcas, gan Ventspils un Liepājas pašvaldības pārstāvji bija vienisprātis, ka pašvaldībām ir jāsadarbojas, lai iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumus nodrošinātu tuvāk dzīvesvietai – līdz ar Kurzemes Acu centra ienākšanu Liepājā reģiona iedzīvotājiem pieejamāki kļuva ne tikai oftalmoloģijas pakalpojumi pieaugušajiem, bet arī bērniem.

Iezīmējot nākotnes plānus, valdes priekšsēdētājs Juris Lācis akcentē būtiskāko – plānots iegādāties jaunas iekārtas – lāzeriekārtu un sonogrāfu –, tādā veidā paplašinot pakalpojumu klāstu, kā arī Atveseļošanas fonda projektā izbūvēt Ambulatoro centru Ventspils slimnīcā ar speciālistu kabinetiem Kurzemes Acu centram.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: