Sākot ar 1. augustu, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī darbu sākusi Kardioloģijas un iekšķīgo slimību nodaļa, apvienojot divas attiecīgās nodaļas vienā un turpinot nodrošināt visus pakalpojumus līdzšinējā apjomā un kvalitātē.
Ventspils slimnīcā darbu sākusi apvienotā Kardioloģijas un iekšķīgo slimību nodaļa
0Izmaiņas ir administratīvas, un pacientiem nav pamata satraukties par pakalpojumu pieejamību.
Apvienotās nodaļas vadītāja pienākumus pilda kardiologs Dr. Ņikita Nazarenko, savukārt nodaļas virsmāsa ir Ginta Pulmane. Kardioloģijas un iekšķīgo slimību nodaļa ar 36 gultasvietām izvietota slimnīcas 7. korpusa 3. stāvā, kur līdz šim atradās Iekšķīgo slimību nodaļa. Nodaļa sazvanāma pa tālr. 63620943 (māsas) vai 63620940 (ārsti).
SIA Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca valdes priekšsēdētājs Juris Lācis uzsver, ka pacienti izmaiņas neizjutīs: «Ņemot vērā nepietiekamo valsts finansējumu, tika meklēti risinājumi līdzekļu optimizēšanai, saglabājot slimnīcas sniegto pakalpojumu apjomu un kvalitāti. Minēto nodaļu apvienošana ir racionāla arī no pacientu plūsmas intensitātes viedokļa – abu apvienoto profilu pacientu ārstēšanu šobrīd iespējams nodrošināt vienas nodaļas ietvaros. Protams, ja pacientu plūsma pieaugs, operatīvi tiks meklēti risinājumi.»
Kardioloģijas un iekšķīgo slimību nodaļā ārstē visas akūtās sirds patoloģijas – miokarda infarktu un to komplikācijas, stenokardiju, sirdsdarbības ritma traucējumus, akūtu sirds mazspēju, plaušu artērijas trombemboliju, miokardītu, perikardītu un citas akūtās sirds patoloģijas, ārstē koronāras sirds slimības pasliktināšanos, kā arī pēc kostatētiem neskaidras izcelsmes simptomu gadījumiem tiek veikta diferenciāldiagnostika. Nodaļā veic arī plaša profila iekšķīgo slimību diagnosticēšanu un ārstēšanu, tai skaitā vaskulārās saslimšanas, plaušu slimības, nieru patoloģijas, gremošanas orgānu saslimšanas, kaulu locītavu patoloģijas, endokrīnās sistēmas saslimšanas (galvenokārt cukura diabēta un vairogdziedzera slimības), onkoloģisko slimību diagnosticēšanu un dažādu neskaidro stāvokļu diferenciāldiagnostiku.
Komentāri (0)