Ventspils Pilsētas svētku aktīvākās dienas – 6. augusta – noslēguma koncerts notiks Ostas ielas promenādē pie Vecā Spīķera, kā jau sākotnēji plānots. Tomēr svētku organizatori šogad saskārušies ar vēl nepieredzētu situāciju, kad krāšņāko un apmeklētāko notikumu – svētku uguņošanu un tās izvietojumu nākas pielāgot ostas darbiem.
Ventspils svētkos mainīta uguņošanas vieta
9Uguņošanai paredzētās pirotehnikas izvietojums šogad tiks novirzīts iepretim Prāmju terminālim un tālāk esošai muitas zonai.
Sestdien no plkst. 20 Ostas ielas promenādē uz skatuves uzstāsies ventspilnieku iemīļotā grupa “Latvian Blues Band”, pēc kuras vienā no retajām reizēm šovasar klausītājus klātienē priecēs populārais pašmāju mūziķis Dons. Īsi pirms uguņošanas visus klātesošos svētkos sveiks pilsētas mērs Jānis Vītoliņš, kas tiks translēts arī uz ekrāniem pie skatuves un aiz tās.
Plkst. 23 minūti garā ievadā uguņošanas mākslinieks Kalvis Kalniņš izpildīs pāris desmitus kontrolšāviņus, lai katrs var nesteidzīgi pārliecināties par uguņošanas redzamību un atrast labāko vietu tās vērošanai. Pēc šī ievada būs grandiozs 4 minūšu uguņošanas šovs, kas kā vienmēr solās būt krāšņākais Latvijā.
Labākā uguņošanas redzamības zona būs teritorija no Prāmju termināla līdz Ostas un Lielās ielas krustojumam (skatīt kartē).
Komentāri (9)
Riktīga Ventspils.
Laikam bija kādas desmit domes sēdes un pieci zoomi kurās šo jautākumu iztirzāja un tika uzklausīti vietējo "ekspertu" viedokļi. Jo kā zināms jebkuras izmaiņas mūsu pilsētā ir uz sliktu un ved uz iznīcību.
Kā stāstīja Vītoliņa kungs, jauno vietu meklēja, precizēja, pielāgoja Komunālās pārvaldes un Kultūras centra cilvēki.
Varbūt pie kādā no piestātnēm tiks uzkrauts kuģis, līdz ar to uguņošana tika piemeklēta aprakstītajā vietā.
Nevajag vispar teret naudu uz to salutu!
Pilnībā piekrītu, dažu minūšu laikā sadedzina naudu, kuru varētu lietderīgi izmantot , sevišķi jau krīzes laikā , kad daudziem pietrūkst naudas pārtikai , bet iet ar pastieptu roku un prasīt žēlastības dāvanas ir zem viņu goda. Bet nav jau pirmās un arī ne pēdējās "dzīres mēra laikā". Lai visiem labi klājas!
Vispār jau uguņošana piederot pie Ķīnas kultūras...
Tad rodas jautājums - kāpēc mums būtu jāseko kaut kādu šķībacaino dzeltenģīmju paraugam?
Bij slikti, salūts pretī slēgtajai zonai. Bija jāizvēlas - vai nu, vai nu. Kādreiz bija viss vienā un iespaidīgi. Nav arī paskaidrots iemesls, kāpēc.
Un koncerts Reņķa dārzā sākās tieši pēc uguņošanas, visi skrēja vienlaicīgi un bija pamatīgas rindas.
Heinrich- atceros kādreiz ( ap 1990 gadu) izpildkomitējas sēdē priekšsēdētājs jautā kultūras nodaļas vadītām "Kāda programma būs Ziemas svētkos"? Atbilde- "Nav nekādas. Lai iet lūgties uz baznīcu. Tas mūsu tautai raksturīgāks". Jūsu ieteikums atgriezties ?