No 6. decembra, veicot darba pienākumus klātienē, kur ir iespējams kontakts ar citiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, būs jāveic regulāra Covid-19 testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.
No 6. decembra visiem klātienē strādājošajiem būs jāveic Covid-19 tests
15Prasība attieksies uz visiem darbiniekiem - gan pret Covid-19 vakcinētiem, gan nevakcinētiem.
Veselības ministrija (VM) rīkojuma anotācijā norāda, ka, neskatoties uz to, ka pašlaik Latvijā ir novērojama Covid-19 gadījumu samazināšanās tendence, kā arī pakāpeniski samazinās Covid-19 pacientu skaits slimnīcās, joprojām pastāv augsti riski atkārtotam saslimstības pieaugumam. Tas ir saistīts ar to, ka novērojama ļoti strauja Covid-19 izplatība Eiropā, kā arī tiek prognozēta pastiprināta cilvēku mobilitāte pirmssvētku periodā un Ziemassvētku un Jaungada svinību laikā.
Tādēļ, lai maksimāli novērstu riskus atkārtotam straujam Covid-19 uzliesmojumam, kas radītu smagas sekas uz veselības nozari, VM ieskatā ir nepieciešams veicināt testēšanu kolektīvos, kur novērojami augstāki riski Covid-19 izplatībai, proti darba kolektīvos. Plaša testēšana visās darba vietās arī mazinātu riskus darbinieku darba nespējai, saslimstot ar Covid-19, vai pienākumam ievērot mājas karantīnu ciešu kontaktu dēļ ar inficēto cilvēku.
Vienlaikus, veicot darba pienākumus attālināti vai esot pilnībā noslēgtā vidē no pārējiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, regulāru skrīninga testēšanu var neveikt.
Tāpat ar veiktajiem grozījumiem tiek paredzēts, ka telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēji var ne tikai sniegt pakalpojumus, bet arī tirgot ar tiem saistītās preces un ka praktizējošam veterinārārstam ir iespējams sniegt veterinārmedicīnisko palīdzību dzīvniekam, nepieciešams noteikt, ka veterinārmedicīniskos pakalpojumus drīkst saņemt bez sadarbspējīga sertifikāta.
Reizē, lai novērstu nekontrolētu cilvēku pulcēšanos pašvaldību un valsts iestāžu organizētu pasākumu ietvarā noteikts, ka valsts un pašvaldību iestādēm atļauts rīkot svētku un atceres dienu svinīgai atzīmēšanai paredzētas aktivitātes, bet nav atļauts rīkot publiskus pasākumus, kas veicina nekontrolētu cilvēku pulcēšanos, kuras rezultātā nav iespējams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. No minētā izriet, ka svētku laikā uguņošana būs aizliegta.
Komentāri (15)
Tad jau egli šogad arī dedzināsim ar vislatvijas skandālu.
Viss pareizi.Jo vairāk izvairīsimies no čupošanās,jo labāk.
Cilvēkiem jāmācās vairāk dzīvot katram par sevi vai savā ģimenē,lieki nekontaktējoties ar tiem,kas nepieder pie savējo konkrētā loka.
Un kā tu plāno iepazīties ar topošo sievu, ja izvairies no kontakta ar cilvēkiem? :DD
Šašlikam
Sievu mainīt vairs netaisos,man pietiek ar šo pašu,kas ir.
Un kas tad tagad skaitīsies egles iedegšana 27.11.
Un kas atbildēs par to, ja policisti sāks likt sodus?
Egli var un vajag iedegt.Bet paklusām,lai neviens īsti to laiku nezinātu un neskrietu uz tām vietām bariem.
:D :D :D kas tad nu, burkānu karināša degungalā noriets sācies laikam...
tad jau skolās tagad būs ne tikai skolēnu testēšana , bet arī visiem pedagogiem divreiz nedēļā. Kad lai vada stundas?
VB ,jus varat pateikt ,ka var prasiba attiekties uz cilvekiem, uz kuriem tas neattiecas.Jus rakstat.Prasiba attieksies uz visiem darbiniekiem -gan svakcinetajiem,gan nesvakcinetajiem. Vai tad vel LV ir profesijas,kur nevakcinetie var stradat ?Patiesiba ir jaraksta.Prasiba attieksies gan uz smakcinetajiem,gan uz parslimusajiem darbiniekiem.
Ir. Privātais sektors kur darba devējs adekvāts...
Medijpratība un likumdošana šeit ir sveša. Kā avots ir norādīts - LETA, noteikumus apstiprinājusi valdība. Vai tiešām jādzīvo paralēlā realitātē kur viss vienmēr ir slikti un Ventas Balss pilda likumdevēja lomu?
Jā ,vēl ir daudz kur nevajagot potēties.
Un viss ir atkarīgs no darbadeveja , kā arī var strādāt attālināti.
Ļoti ceru ka drīz viss atklāsies un beigsies.
Jo cik skatos katru dienu atklātajos covid saslimšanas gadījumos arvien vairāk ir vakcinēti.
Testēs visus ko vien var saķert, lai uzdabūtu ciparus un būtu ziemsvētku lohdauns. Skaļi applausi...
Lēmums pieņemts,bet kā to realizēt..vot tas ir jautājums...būs liels bardaks!
No rīta visi darbinieki pie ieejas saspļauj spainī, pēcāk dežurants pamērcē testerus un noziņo ka viss OK. Privātie uzņēmēji tos testerus iepērk pa ~6 EUR/gab., un pēc tam valsts atmaksā max. 1,25 EUR/gab. Pļūts ar piekariņu sajūsmā met kūleņus. Var atkal aizņemties miljardu. Tikai tauta
paliek pelēkāka un drūmāka.