Ventspils domes un slimnīcas pārstāvji šodien Veselības ministrijā turpinās sarunas par kvalitatīvu un pieejamu neatliekamās medicīniskās palīdzības saglabāšanu mūsu pilsētā.
Turpina aizstāvēt pacientu intereses
0Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka vienotajam Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestam līdz 1. jūlijam visā Latvijā jāpārņem NMP funkcijas. Tas nozīmē, ka visām pašvaldībām vienotajam dienestam labprātīgi bezatlīdzības kārtībā jānodod savas ātrās palīdzības automašīnas, kā arī medikamentu rezerves, saimnieciskais inventārs un cita manta. Šobrīd to nav izdarījušas tikai pāris pašvaldības, tai skaitā Ventspils un Liepāja, jo vēlas panākt nosacījums, lai nepasliktinātu NMP pakalpojumus savās pilsētās pēc šo funkciju nodošanas.
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece skaidro, ka no visām Ventspils ātrās palīdzības automašīnām, tikai viena ir iegādāta par valsts līdzekļiem, pārējās pirkusi pašvaldība. Tādēļ, pēc būtības, tās neviens pašvaldībai nevar atņemt. Tomēr pašvaldība un slimnīca ir gatava tās valstij nodot, ja vien izdosies panākt vienošanos par pacientiem un mediķiem izdevīgiem nosacījumiem. Sarunas par to ar Veselības ministriju norisinās jau kopš pagājušā gada rudens, taču pagaidām bez rezultātiem.
«Pirms dienests pārņem funkcijas, mēs gribam būt pārliecināti, ka NMP brigāžu vadības funkcija Ventspilī tiks saglabāta. Tāpat gribam būt droši, ka sistēma būs caurspīdīga, lai ir skaidri nosacījumi, kurā slimnīcā un ar kādām saslimšanām pacienti tiek nogādāti,» sacīja Siliniece.
Ventspils un Liepāja kategoriski iebilst pret jaunas struktūrvienības un administratīva aparāta izveidi Kuldīgā, kur mākslīgi tiek veidots vienotā NMP reģionālais centrs ar dispečerdienestu. Uz šo centru Kuldīgā jau šobrīd strādāt dodas speciālisti gan no Liepājas, gan Ventspils un Talsiem. Abas pilsētas uzskata, ka NMP dienesta atbalsta punkti ar vadības dispečerdienestiem, būtu jāatstāj pie abu pilsētu slimnīcām, kuras jau šobrīd ar šīm funkcijām veiksmīgi tiek galā. Tas neizslēdz iespēju arī reģiona administratīvo aparātu izvietot vienā no abām pilsētām. Turklāt jāatceras, ka abās ostas pilsētās ir izvietoti bīstami uzņēmumi, tādēļ ir īpaši būtiski tajās izveidot ātri reaģējošu NMP darba vadību un koordināciju.
Otrs uztraukums ir par slimnīcu NMP nodaļu darbinieku likteni pēc pārņemšanas. Jau citu pilsētu pieredze rāda, ka pēc NMP nodaļu pārņemšanas, darbiniekiem ir pasliktinājušies darba samaksas nosacījumi, lai arī tika solīts, ka tie nemainīsies. Siliniece uzsver, ka izmaiņas skartu 58 Ventspils slimnīcas NMP nodaļas darbiniekus, tādēļ ir jāpārliecinās, ka izmaiņas viņus neskars negatīvi.
Par to visu šodien Rīgā mēģinās vienoties Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis Dainis Gīli, kopā ar Liepājas pārstāvjiem tiekoties ar jauno veselības ministrijas valsts sekretāru Rinaldu Muciņu un jauno vienotā NMP dienesta direktoru Armandu Ploriņu.
Komentāri (0)