Sēdoša darba darītāji ilgstoši atrodas saliektā sēdus pozā – ķermeņa daļas ir saliektas, ieskaitot mugurkaulu. Tādēļ ir svarīgi izpildīt vingrojumus, kas ir vērsti uz atverošo pozu un stiepšanos. Par godu Vispasaules Fizioterapijas dienai SIA "Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas" fizioterapeite Arnita Birziņa demonstrē elementārus, taču efektīvus vingrojumus, ko var veikt darba dienas laikā. Tos var izpildīt gan visus pēc kārtas, gan arī katru atsevišķi dienas laikā. Katrs vingrojums jāizpilda četras piecas reizes.
Vienkārši, bet efektīvi (FOTO)
01. vingrojums
Vingrojums pēdai, līdz ar to venozajai asinsritei, kas sēdoša darba darītājiem ir palēnināta. Nostājas uz pirkstgaliem, tad pārnes svaru no pirkstgaliem uz papēžiem un atpakaļ. Tā kādu laiku pašūpojas.
2. vingrojums
No stāvus pozīcijas taisnu kāju atvirza atpakaļ, pēda ir virzīta uz sevi, nevis nostiepta. Ir jānotur taisna stāja, nevar liekties uz priekšu. Atvirzot kāju, sasprindzina dibena muskuli. Kāju novieto atpakaļ, pēc tam dara to pašu ar otru.
3. vingrojums
Nostājas taisni, nolaistus plecus atvirza atpakaļ, bet krūškurvi izvirza uz priekšu, galva paliek ķermeņa plaknē. Rokas saliek kopā aiz muguras, virzot uz augšu. Nostājoties šādā pozīcijā, izelpo, tad nolaiž sadotās rokas un ieelpo.
4. vingrojums
Labi zināms vingrojums, bet ļoti efektīvs. Roku atver, iztaisno un virza sāniski uz augšu, ieliecas un, veicot ieelpu, pastiepjas. Izelpojot laiž roku lejā un novieto uz gurna. To pašu dara ar otru roku.
5. vingrojums
Lielisks vingrojums muguras pastiepšanai, kas vertikālā stāvoklī dienas laikā sakrītas. Abas rokas sāniski atvērtas paceļ uz augšu, savieno kopā, pastiepjas uz pirkstgaliem, pastiepj mugurkaulu, ieelpo un izelpā nolaiž rokas lejā.
6. vingrojums
Vingrojums kakla daļai, kas jāveic mierīgi. Noliec galvu uz vienu pusi, bet – noliecot, nevis griežot galvu. To darot, abas ausis jāredz spogulī. Iztaisno galvu un liec uz otru pusi. Pleci un ķermenis neizkustas – ir tikai galvas kustība, kas rada velkošu sajūtu pleca muskulī.
Komentāri (0)