Pēc dažām dienām skolēniem un skolotājiem sāksies jauns darba cēliens. Par to, kas sagaida skolasbērnus un pedagogus jaunajā mācību gadā, stāsta pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs ALDIS SLAVINSKIS.
Esam pārmaiņu sākumā
0Vai šogad turpināsiet sadarbību ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra komandu?
– Protams, jo mums ir rīcības programma vairākiem gadiem. Svarīgi, ka pētnieki palīdzēs izveidot ekspertu kodolu no vietējiem pedagogiem. Mēs nevaram gadiem algot centra darbiniekus, mums pašiem ir spējīgi cilvēki. Kad būs pagājuši trīs sadarbības gadi (šis būs trešais), varbūt ar šo komandu atradīsim kādu citu sadarbības aspektu. Galvenā iecere, kāpēc speciālisti pie mums strādā,– lai skolotājos būtu vēlme paraudzīties uz savu veikumu. Vienmēr jāizvērtē, ko bērnam konkrētās zināšanas dos.
Skolotājs jau vadās pēc mācību standarta.
– Manas domas – izglītības saturu nedrīkst noteikt pedagogi. To jānosaka nozaru speciālistiem. Citādi matemātiķis teiks: «Nē, šo nekādā gadījumā nevar izņemt no satura!» Līdzīgi par savu priekšmetu teiks biologs. Manuprāt, priekšmetu sistēma vispār ir izskaužama, jo skolēnu zināšanas šādi veidojas fragmentāras. Skolotājus gan tajā nevar vainot, jo viņi jau augstskolā tiek gatavoti kā priekšmetu speciālisti, nevis kā pedagogi, kuri pārzina bērna psiholoģiju.
Šonedēļ pedagogiem pasniegsiet Motivācijas programmas naudas balvas. Kas ir šī programma?
– Pedagoģiskā darba inovācijas fonda balvas parasti pasniegtas skolotājiem, kuru audzēkņi guvuši panākumus. Taču 1. klasē nevari gūt panākumus olimpiādēs. Tāpēc šogad aizsākām motivēt pedagogus, kuri strādā ar atdevi, neatkarīgi no redzamiem panākumiem. Balvas pasniegsim divas reizes gadā, tās būs minimālās algas apmērā, pavisam šogad to saņems 80 skolotāju. Ir noteikti kritēriji, un skolām pašām bija jālemj, kuri pedagogi balvu pelnījuši.
Visu interviju lasiet 27. augusta laikrakstā “Ventas Balss”!
Komentāri (0)