Kultūras centrā pirmo reizi vienkopus tikās Ventspils pilsētas sociālās nozares speciālisti no pilsētas Sociālā dienesta, Bāriņtiesas, krīzes centra “Paspārne”, kā arī Ventspils audžuģimenes un aizbildņi.

Pasākuma organizatoru iecere bija pateikties Ventspils audžuģimenēm un aizbildņiem, kuri ir uzņēmušies rūpes par citu bērniem.Vārds tika dots Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekam Didzim Ošeniekam, Ventspils pilsētas Sociālā dienesta vadītājai Dacei Kaņepei, Ventspils pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētājai Zaigai Rudņickai un krīzes centra “Paspārne” psiholoģei Jolantai Leinartei.

 

Priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks savā uzrunā pateicās ikvienai ģimenei, kura ir izšķīrusies par šo dievišķo darbu uzņemties audžuģimenes vai aizbildņa lomu. “Pats esmu ne tikai deputāts, bet arī divu bērnu tēvs, kurš ir aizdomājies par bērna pieņemšanu savā ģimenē, bet diemžēl no domāšanas līdz darbiem vēl neesmu ticis”, tā Didzis Ošenieks. Tāpat priekšsēdētāja vietnieks pateicās NVO, kuru darbs šajā jomā ir nenovērtējams un norādīja, ka arī turpmāk Ventspils pilsētas pašvaldības viena no prioritātēm būs bērni.

 

Savukārt Ventspils pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētāja Zaiga Rudņicka iepazīstināja ar aktuālo statistiku par Ventspils audžuģimenēm un aizbildņiem un bērniem, kuri ir paņemti aizbildnībā vai aizgādnībā, kā arī aicināja būt atbildīgiem: “Cilvēks ir atbildīgs par katru, ko ir pieradinājis. Nepieradini, ja Tev ir bail no atbildības.”

 

Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar pašvaldības sniegto atbalstu bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, audžuģimenēm un aizbildņiem, kuri ir uzņēmušies rūpes par citu bērniem, kā arī aicināja audžuģimenes un aizbildņus tikties Sociālajā dienestā, lai labāk izprastu viņu problēmas un vajadzības. “Būt vecākam vai speciālistam, kas palīdz bērnam ir vissvarīgākais uzdevums, kādu cilvēkam var uzticēt. Mēs esam dažādi un neviens nav perfekts, taču mums visiem ir kas kopīgs – saviem bērniem, un bērniem ar kuriem mēs strādājam, mēs vēlam pašu labāko!” tā klātesošos iedrošināja Sociālā dienesta vadītāja.

 

Krīzes centra “Paspārne” mākslas terapeite un psiholoģe Jolanta Leinarte atgādināja, ka no 2013.gada 22.janvāra Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) nodrošina bezmaksas psiholoģisko palīdzību audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem, viesģimenēm, kā arī bērniem un ģimenēm krīzes situācijās. Lai šādu pakalpojumu saņemtu, ir nepieciešams Sociālā dienesta vai Bāriņtiesas norīkojums. “Jums nebūt nav jākaunas meklēt padomu pie psihologa vai kāda cita speciālista, jo nav viegli uzņemties rūpes par cita bērnu un ir svarīgi, lai aizbildņiem un audžuģimenēm tiktu sniegts atbalsts,” tā Jolanta Leinarte.

 

Pasākuma noslēgumā aizbildņi, speciālisti un audžuģimenes diskutēja par pieejamo atbalstu un to, kāds atbalsts vēl ir nepieciešams audžuģimenēm un aizbildņiem. Diskusiju rezultātā secināts, ka nākamie soļi būtu atbalsta grupu veidošana, informatīva bukleta izgatavošana, plašāka informācijas sniegšana par atbildīgo dienestu darbu, pieejamo valsts un pašvaldības atbalstu, kā arī vasaras nometņu bērniem organizēšana.

 

Tāpat tika secināts, ka sabiedrībā valda maldīgs priekšstats par to, ko nozīmē būt aizbildnim un/vai audžuģimenei un bieži izskan pārmetums: “Tu taču par to saņem naudu!”. Taču ne vienmēr galvenais ir finansiālais atbalsts, tikpat būtiski ir sajusties saprastam, jo nav viegli uzņemties rūpes par citu bērniem, saņemt padomu no speciālistiem un citām ģimenēm, kuras ir uzņēmušās rūpes par citu bērniem.

 

Pasākuma organizatori ir gandarīti, ka šāda tikšanās ir notikusi un ir apņēmības pilni arī turpmāk uzmanības centrā paturēt bērnu un viņa tiesības, kā arī sniegt atbalstu un padomu Ventspils audžuģimenēm un aizbildņiem. 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: