17. jūnijā plkst. 18:00 teātra nama „Jūras vārti” Mazajā izstāžu zālē tiks atvērta ievērojamā latviešu mākslinieka – marīnista Roberta Muža personālizstāde, kas reizē ir arī viena no mākslinieka jubilejas gada izstādēm visā Latvijā.
Atklās ievērojamā latviešu mākslinieka Roberta Muža personālizstādi
0Izstādes atklāšanā piedalīsies arī pats mākslinieks, kurš savu 70 gadu jubileju atzīmēs ar vairākām personālizstādēm un gleznu kataloga izdošanu.
“Roberts Muzis nekad nav slēpis, ka uzskata sevi par profesora Induļa Zariņa skolnieku jau kopš mācībām Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, kad piecpadsmit gadus vecākais skolotājs bija viņa diplomdarba vadītājs. Meistara un mācekļa attiecības turpinājās arī Latvijas Mākslas akadēmijā. Un faktiski visu turpmāko dzīvi. Turklāt tādā izvērsumā, kā šādu kopdarbu saprata un īstenoja renesansē vai Rubensa laikā. Tagad profesors Roberts Muzis atzīst, ka, gadiem ejot, aizvien vairāk novērtē to, ko amata apguvē iesējis vecmeistars Konrāds Ubāns, kuram gan bija pilnīgi atšķirīgi gleznošanas mācīšanas principi. Tieši dažādās pieejas devušas savus augļus katra savā veidā un katra savā atšķirīgā mākslinieciskās darbības posmā.” (mākslas zinātniece Ingrīda Burāne) .
Roberts Muzis dzimis 1944. gadā. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Stažējies Pēterburgas Mākslas akadēmijā. Izstādēs piedalās kopš 1970. gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1975. gada un no 1993. gada asociācijas "B – 13" (1993 - 1998) biedrs. Sarīkojis vairāk nekā 10 personālizstādes Latvijā un Vācijā. Regulāri piedalījies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Zviedrijā, Anglijā, Dānijā un daudzviet citur. Darbi atrodas Valsts Mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības, Krievijas Kultūras ministrijas un Krievijas Mākslas fonda īpašumos, kā arī ļoti daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.
Roberts Muzis darbojies visos glezniecības žanros, galvenokārt gleznojot ainavas un klusās dabas eļļas tehnikā, kā arī portretus (gleznojis Latvijas prezidentu Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša, Kārļa Ulmaņa portretus) un sadzīves žanra darbus. Mākslinieks aktīvi darbojas arī mākslas pedagoģijas jomā, būdams profesors Latvijas Mākslas akadēmijā un Latvijas Universitātē.
Lai dokumentētu savu daiļradi nākamajām paaudzēm, un tās cienītājiem dotu iespēju savā īpašumā iegūt kvalitatīvu gleznu apkopojumu, mākslinieks ir izdevis arī savu gleznu pirmo katalogu, kuru varēs aplūkot izstādes atklāšanā un kurā ietvertas labāko mākslas darbu reprodukcijas.
Ieeja bez maksas.
Komentāri (0)