Jaunajā mācību gadā izglītības iestādēm, kas mācību procesu organizēs klātienē, būs jānodrošina virkne Covid-19 piesardzības pasākumu, tāpēc skolotājiem, kuriem nav aizliegts strādāt vairākās skolās, būs jāizturas atbildīgi pret drošības normu ievērošanu, sacīja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.
Catlaks: Skolotājiem jāizturas atbildīgi pret drošības normu ievērošanu
2Catlaks apzinās, ka, lai gan līdz šim Latvijā ir izdevies novērst nekontrolētu Covid-19 izplatību, pilnībā novērst šos riskus nevarēs, tāpēc būtiski jaunajā mācībā gadā tām skolām, kas mācību procesu organizēs klātienē, nodrošināt un ievērot Covid-19 piesardzības pasākumus.
Tomēr uz jautājumu, vai viens no riskiem varētu būt fakts, ka atsevišķi skolotāji strādā vairākās izglītības iestādēs, tādējādi nesaglabājot konkrētu kontaktpersonu loku, Catlaks atbildēja, ka skolotājiem arī šajos apstākļos nav aizliegts strādāt vairākās mācību iestādēs, taču tad katram ir jāizturas atbildīgi un stingri jāievēro drošības pasākumi.
Jau ziņots, ka jaunajā mācību gadā izglītības iestādēm, kas mācību procesu organizēs klātienē, būs jānodrošina virkne Covid-19 piesardzības pasākumu, tostarp jāorganizē izglītojamo plūsma, mazinot to krustošanos, kā arī nepieļaujot drūzmēšanos.
Ja nepieciešams, izglītības procesu, atbilstoši izglītības iestādes dibinātāja lēmumam daļēji varēs īstenot attālināti, piemēram, to varēs darīt vienu dienu nedēļā, lai nodrošinātu distancēšanās iespēju, piemēram, koplietošanas telpu piepildījuma un izglītojamo plūsmas organizēšanas un kontroles nolūkā.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) īpaši aicina skolēnu vecākus jaunajā mācību gadā ievērot Covid-19 piesardzības pasākumus, lai mācību gads tiktu aizvadīts veiksmīgi, informēja centra pārstāve Edīte Tettere.
Kā uzsver SPKC, lai gan ir mazināti ierobežojumi un izglītības iestādi var apmeklēt klātienē, ir svarīgi apzināties, ka risks inficēties joprojām pastāv un šobrīd svarīgi būt informētiem, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no riska inficēties ar Covid-19.
SPKC speciālisti aicina vecākus ar bērniem pārrunāt, vienkāršā valodā skaidrojot, personīgās higiēnas jautājumus.
No tā, cik pareizi, rūpīgi un bieži tiek mazgātas rokas, ir atkarīga gan paša bērna, gan apkārtējo cilvēku veselība, uzsver SPKC.
Vadoties pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aptaujas datiem, secināms, ka 448 jeb 82% skolu plāno īstenot mācības klātienē, savukārt 102 skolas jeb 18% - mācības daļēji attālinātā modelī.
Tāpat lielākā daļa jeb 472 skolas plāno mācību procesu vienas klases skolēniem organizēt vienā telpā, un skolotāji ies pie katras klases skolēniem, nevis otrādi, kā tas bijis līdz šim. Līdz šim zināms, ka 76 skolas gan šādu praksi nepiemēros. 378 skolas plāno organizēt tā saucamās bloka stundas, lai tādējādi samazinātu mācību priekšmetu skaitu vienlaikus vienā dienā vai ilgākā laika periodā, savukārt 170 skolas šādus pasākumus neīstenos.
IZM arī uzzinājusi, ka tikai 184 skolas plāno noteikt atšķirīgus mācību stundu sākuma un beigu laikus dažādām klasēm, kamēr 364 skolas šādu praksi neizvēlējās ieviest. Vēl zināms, ka 20 skolas īstenos mācību procesu maiņās, savukārt 24 izglītības iestādes organizēs mācības papildu skolas dibinātāja piešķirtajās telpās.
Komentāri (2)
Vajag jau katrai amatpersonai kaut ko pamuldēt par iemīļoto tēmu...
Vēl viens ,,,gudrais,,dalbaj x bs ar savu kovīdu ...