Ventspils izmirst

mārcisv | 10.06.2024, 15:48:18 | 6502

Pēdējo 5 mēnešu laikā esmu saskaitījis 28 paziņas, kas ar savām ģimenēm ir aizbraukuši prom no Ventspils uz neatgriešanos, dzīvot uz citām pilsētām. Pavisam nesen ciemos uz šo spoku pilsētu atbrauca visai promenentas personas no Rīgas, kas darba ietvaros apceļo visu Latviju, un pat pārsteidza viņu teiktais - pie jums Ventspilī iebraucot nav dzīvības, jā, pilsēta varbūt ir sakopta, bet tai nav dvēseles, nav cilvēku, ielas tukšas, un pat lietuvieši tagad brauc uz Liepāju, jo tur viss notiek, ir krogi, kafejnīcas, cilvēki mudž, un jūsu sakoptība to nekad neaizstās. Un es pilnīgi tam piekrītu. Algu līmenis šeit ir nožēlojams, sakarīgas vakances - nekādas. Šajā ciematā seju mēģina visur parādīt vieni un tie paši purni. Nu tik tukša pilsēta līdz šim nekad nav bijusi, un paliek ar vien trakāk. Biznesi slēdzas ciet/tiek pārdoti. Visi mēģina vilkt pēdējo mironi lai samaksātu rēķinus, protams, atsevišķi izņēmumi, kas pēcpusi nepaceļ, ceļo šeit 2-3x gadā. Vasara klāt, cilvēku nav, spoku pilsēta.

Komentāri (43)

  • 0
    ilona kaķis 15.06.2024, 17:42:34

    Jums kādam šķiet, ka Ventspils ir īpaša, un citur tā nenotiek? Izvelciet galvu no smiltīm, strausi: tā ir visā Latvijā. Pamēģiniet iziet cauri Rīgas centram vēlākā vakara stundā, un ieraudzīt tur kaut kādu dzīvību. Ziemā gāju un brīnījos, ka tumši visi logi.
    Tā nav kaut kāda īpaša Ventspils pazīme; iedzīvotāju skaits strauji samazinās visā Latvijā.

  • -5
    Trauklupata 16.06.2024, 12:44:49

    Protams
    Jāni pelēci
    Ilona kaķis
    Jums viss tas kas notiek apkārt ur dzīves norma
    Jums laikam pietiek ja ir šmiga ar ko aizliet mūli

  • 0
    Trauklupata 18.06.2024, 23:58:05

    Nu un kurš pie tā visa ir vainīgi,ja ne paši cilvēki....

  • -2
    Armīns Brālītis 26.06.2024, 20:52:58

    Arī es esmu dzimis un audzis šajā pilsētā, tāpēc tai es novēlu viss lielāko attīstību, un ja tā ir "Pilsēta ar rītdienu" tad tas ir labs metiens, trāpīts desmitniekā! Man nav tik svarīgi, kas tajā valdīja, bet kādas ir iespējas tai attīstīties arī turpmāk. Es šajā pilsētā ieguldītu daudz un visu to labāko, investīcijas. Tas, ka tajā daudz kas mainījies, tas ir tikai uz labu, tas rāda, ka Ventspilī būs lielas un labas pārmaiņas.

  • -6
    Kriska 26.06.2024, 21:12:05

    Brālītkungs, vai vēlāties vēl vienu govi uztaisīt?
    Ja esat tik turīgs , var pieteikties saules paņeļu izbūvē Mauru ciemā

  • -2
    (ට ̥̆ ට) 28.06.2024, 14:07:26

    Trauklupatai TRAUKLUPATASlīmenis!
    No tādas valodas vemt gribas!!
    Tādu pat par krāvēju neņemtu - pat par velti ja pieteikstos.
    Un nejauc vienas pilsētas problēmas ar vispārējām, bet labāk paskaties mazliet uz savu vērtību! Ko tu dod pasaulei?

    Mācīties nevīžo - tikai gānīties, ka visa pasaule tam parādā, bet nemaksā.

  • 0
    Ferija 05.07.2024, 18:24:39

    Ek atcerējos par pilsētu kurā nodzīvoju pusi savu mūža un še ku re ku atbilstošā tēma.
    Pārcēlos uz Liepāju pirms 5 gadiem un tas bija labākais ko izdarīt - ar visiem bērniem. viņi vairs nav bērnu laukumiņu vecumā. Bet reizēm es aizbraucu ciemos uz ventiņpusi, iegāju Tobago sestdienas dienā... sajutos kā muzejā... Mūzika skanēja, cilvēki staigāja, bet visi tik klusi un mierīgi kā zombiji. Ventpils ir skaista un sakopta, bet pietrūkst dzīvības elpas un dvēseles. Sakoptīva kā fātera 10 tiesa pilstētniekiem par sazagto, bet zemapziņā vietējie to jūt... un laimi tas nenes.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: