Ugunsdrošība sporta hallē!!!
Pēdējā laikā aizdomājos par to, kad tika veikta ugunsdrošības pārbaude Ventspils Olimpiskajā hallē! Ar neprofesionālo aci es pamanīju šādus pārkāpumus:
1. Gaitenī pie boksa zāles neviens logs nevērās vaļā.
2. Augšā pie tas pašas zāles nav neviena videonovērošanas kamera.
3. Lejā pie trepēm nav rokturīši logam. Ir tikai caurumiņi. Pie ugunsgrēka šādu logu atvērt neizdosies, jo neviens nezina kur tie rokturīši glabājās.
4. Hallē tikai DIVAS!!! Atvērtas durvis. Visas parējās evakuācijas durvis ir ciet. Tas nu ir skaidrs. Kas to atvērs vaļā katru rītu? Dežurantes pienākumos tas nav iekļauts.
5. Pie boksa un pie džudo zāles skrien bērni. Pašus mazākus pieskata vecāki, bet ar citiem neviens nesēž. Ar ko viņi nodarbojas kamēr gaida treniņus, tas nu ir liels jautājums!!! Pie tas pašas ugunsdrošības.
6. Uz halli bieži nāk pusaudži, kuriem nav nekādas saskarsmes ar sporta treniņiem. Viņi nāk tāpat vien pasildīties, sēž telefonā. Halle viņiem ir tusiņu vieta. Turpinājums komentāros!
Komentāri (23)
Tāpēc no ģērbtuvēm zūd mantas, zūd velosipēdi un skūteri pie ieejas un pat gaiteņos. Tika izsauktā policija. Bet kameras ir tikai pie ieejas un ir ļoti novecojušas. Neko nevar redzēt!
7. Vai hallē ir ugunsdrošības signalizācija? Vai strādā dūmu detektori? Vai ir ugunsdzēsības sensori? Kad tos pārbaudīja pēdējo reizi?
8. Tas nav par tēmu, bet vasarā vadīt treniņus hallē nav iespējams. Tur nav neviena kondicioniera. Tur vispār gaisa kondicionēšanas sistēmas. Medicīnas centrs lejā paši sev uzstādījuši kondišku. Treneri ver vaļā logus vasarā džudo un boksa zālē, lai dabūt kaut nelielu caurvēju.
Mums ir mūsdienīga koncertzāle un zinātnes centrs. Mēs efektīvi izmantojām Eiropas finansējumu. Mēs nokārtojām drošību peldbaseinā pēc nelaimes gadījuma. Kad tik izremontēta halle? Arī jāgaida kāds nelaimes gadījums? Halli apmeklē liels audzēkņu skaits. Man šķiet ka jābūt kāda atbildība. Varbūt esmu kaut ko nepareizi pateikusi? Kur jāgriežas ar šo problēmu? Kas sniegs atbildes uz jautājumiem?
Ka piesaistīt pašvaldības uzmanību?
Treniņos esmu bijis daudzkārt šajās zālēs, bet nekad nav radušās tādas domas, lai atrastu vainu mītiskās problēmās.
Pirmkārt, logi nav evakuācijas ceļi.
Otrkārt, šīs zāles ir otrajā stāvā un tur augstums virs bruģakmeņiem ir kādi 6-7 metri, lēkt no tāda augstuma ir slikta doma, var salauzt kājas vai pat mugurkaulu. Un, ja evakuāciju veiks ugunsdzēsēji, viņi izsitīs logu no ārpuses.
Treškārt, videokameras nav saistītas ar ugunsdrošību. Ugunsdrošības signalizācija ir atbildīga par ugunsdrošību, kur katra pārbaude tiek ierakstīta žurnālā, šādas sistēmas jāpārbauda vismaz reizi mēnesī un šo žurnālu katru gadu pārbauda ugunsdzēsēji.
Ceturtkārt, vai jūs piedāvājat dzīt pusaudžus no halles aukstumā? Ja viņi uzvedas normāli, viņi nevienam netraucē, ļaujiet viņiem sēdēt savos tālruņos.
Un visbeidzot, iespējams, ir vērts risināt reālas problēmas, nevis izdomāt kādas neesošas.
Treškārt, videokameras nav saistītas ar ugunsdrošību. Ugunsdrošības signalizācija ir atbildīga par ugunsdrošību, kur katra pārbaude tiek ierakstīta žurnālā, šādas sistēmas jāpārbauda vismaz reizi mēnesī un šo žurnālu katru gadu pārbauda ugunsdzēsēji.
Šis nu gan ir smieklīgi, nevajag muldēt ja nezini.
Ceturtkārt, vai jūs piedāvājat dzīt pusaudžus no halles aukstumā? Ja viņi uzvedas normāli, viņi nevienam netraucē, ļaujiet viņiem sēdēt savos tālruņos.
Un tas jau nekas ka tie malaļetkas demolē halli? Lauž mantas, demolē puķu podus un tā tālāk. Uzskati to par normālu? Tiesām ja nezini vai negribi zināt tad neraksti neko.
Labdien. Ne tikai Basketbola hallē, bet visās Olimpiskā centra “Ventspils” sporta bāzēs Valsts ugunsdrošības dienests (VUGD) regulāri veic gan plānveida, gan ārpuskārtas ugunsdrošības pārbaudes. Visas VUGD pārbaudes tiek fiksētas aktos.
Par ugunsdrošības un darba drošības pasākumiem, kā arī ugunsdrošības signalizācijas uzturēšanu un apkalpošanu Olimpiskajam centram “Ventspils” ir noslēgti līgumi ar vairākiem komersantiem, kas profesionāli darbojas attiecīgajā nozarē.
Basketbola hallē evakuācijas durvis ir aprīkotas ar elektromagnētiem, kuri tās atver automātiski, nostrādājot ugunsdrošības sistēmai. Evakuācijas durvis nav paredzētas ikdienas lietošanai. Pieminētās divas atvērtās durvis ikdienā nodrošina apmeklētāju kustību hallē, bet ugunsdrošībai hallē ir paredzētas vēl desmit speciālās izejas.
Vēlamies arī norādīt, ka logi nav paredzēti evakuācijai ugunsnelaimes gadījumā. Ar evakuācijas plānu jebkurš apmeklētājs ir aicināts iepazīties uz vietas Basketola hallē, kur evakuācijas plāna attēli atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem ir izvietoti katrā stāvā.
Olimpiskā centra “Ventspils” sporta un aktīvās atpūtas bāzēs ir uzstādītas vairākas video novērošanas kameras, kas paredzētas kārtības nodrošināšanai, tomēr video kameru esamība nevar pilnībā novērst likumpārkāpumus, tādēļ aicinām sporta bāžu apmeklētājus izmantot pašiem savus aizsardzības līdzekļu, kā piemēram, drošus velo saslēdzējus.
Atgādinām arī, ka Olimpiskais centrs “Ventspils” ir publiski brīvi pieejama vieta, kurā notiek treniņi bērniem un pusaudžiem, tādēļ to uzturēšanās Basketbola hallē ir likumsakarīga, bet par bērnu uzvedību atbildīgi ir bērnu vecāki un attiecīgās sporta grupas treneris.
Paldies par izvērstu un detalizētu atbildi. Par logiem bez rokturīšiem ir gan interesanti. Es līdz šim domāju ka logi tieši ir ļoti svarīgi ugunsdrošībai. Un tos var izmantot, ja nevar tikt līdz durvīm.
Nav arī atbilde par kondicionieriem. Vai plānojat uzstādīt tādu sistēmu nākotnē? Lai bērniem nav jāmokās karstajā laikā zālē.
Jāpiekrīt Olimpiskajam Centram un kurš gan cits, ja ne pati iestāde rūpējas par ugunsdrošību un drošību kā tādu un nav ne mazākās šaubas ka uzņēmumā strādā kompetenti vadītāji, gan treneri gan pārvaldnieki gan uzņēmuma vadītājs, tāpēc šoreiz pārmetumi uzņēmumam ir nevietā.
Olimpiskajam centram nācās sniegt paskaidrojumus vienai nejēgai bābai,iespējams,krievenei...Skumji.
Es kā divu dēlu mamma, kuri trenējās sporta hallē, varu pieprasīt paskaidrojumus jebkuram, ja no tā ir atkarīga manu bērnu drošība. Tas is pirmkārt. Otrkārt esmu krieviete nevis krievieNe!!!
Kriev mātit saukt pa Krieven.Tō ir rihtig.tik sarun valoda.Le zinat.
Visi zina, kā sistēmas tiek pārbaudītas. Tiek liktas izvēles rūtiņas un tādām struktūrām viss beidzas. Un, kad lieta notiek, tad jūs sākat kaut ko darīt. Kas attiecas uz videonovērošanas kamerām: vai esat redzējuši savas kameras??? un ko tajos var redzēt? droši vien neredzēja. Komplekss ir novecojis un ilgu laiku nepieciešama pilnīga rekonstrukcija.
Normāla finansējuma nav, uzturēšanai naudu nepiešķir. Tas ir zināms fakts, mēs zinām, ka esam saskārušies.
Ja tu tā veic savus darba pienākumus, tā teikt, ķeksīša pēc, tas nenozīmē, ka arī citi tā dara. Nevērtē citus spriežot pēc sevis, tā nav prātīga prakse.
Nemaz nerunājot par šausmīgo santehnikas stāvokli
Ņemot vērā, ka Sergejs ir tas, kas iznomā vasarā tos drausmīgā stāvoklī esošos braucamrīkus, viņš kā neviens zina kā ķeksīša pēc veikt pienākumus.
Lai bērni labāk pavada laiku sporta hallē (pat, ja tikai spaidot telefonu) kā klīst pa ielām. Ja jaunieši normāli uzvedas, lai sēž.
es tomēr uzrakstīju oficiālas vēstules uz dažādām instancēm, tajā skaitā VUGD un saņēmu šādu atbildi:
Darām zināmu, ka minētajā Objektā pēdējā pārbaude veikta
2021.gada 1.jūnijā.
Balstoties uz Jūsu sniegto informāciju, 2023.gadā VUGD KRP
rīkosies savas kompetences ietvaros un Objektā veiks
ugunsdrošības un civilās aizsardzības prasību pārbaudi.
Nu brīnišķīgi. Tas jau bija jādara pirms forumā rakstīšanas. Ja ir kādas šaubas par drošību , tad ir jārīkojas atbilstoši, nevis forumos jāraksta.
https://www.youtube.com/watch?v=swrLCQz-EaI
Pēc MK Noteikumiem šādām pārbaudēm jābūt ne retāk ka reizi gadā.
190. Ugunsdrošības instruktāžu veic:
190.1. izglītības, ārstniecības un aprūpes iestādēs – ne retāk kā reizi sešos mēnešos;
190.2. citos objektos – ne retāk kā reizi gadā.
Aprunājos ar treneriem, teica ka nekādas instruktāžas nav bijušās NEKAD.
https://www.youtube.com/watch?v=swrLCQz-EaI
192. Saimnieciskās darbības objektā vai publiskā objektā, kurā vienlaikus var atrasties vairāk par 50 cilvēkiem, un kritiskās infrastruktūras objektā atbildīgā persona ne retāk kā reizi gadā organizē praktiskās nodarbības saskaņā ar ugunsdrošības instrukcijas sadaļu "Rīcība ugunsgrēka gadījumā".
Nekādas prakstiskās nodarbības arī nekad nav bijušās. Bedīgi.
https://www.youtube.com/watch?v=swrLCQz-EaI