TRIX tiesības un pienākumi Ventspilī
Pilsētas portālā iedzīvotāji vaicā:
''Jautājums Pašvaldības policijai. Pilsētā arvien vairāk piedāvā tricekļu (TRIX) nomu, ko pilsētas viesi un iedzīvotāji labprāt izmanto.
Jautājams ir par šī pārvietošanas līdzekļa tiesībām un pienākumiem. Vai tricekļu braucējiem būtu jāpārvietojas pa velo celiņiem? Ja konkrētajā ielā velo ceļa nav, tad vai tricekļiem būtu jābrauc pa ietvi, kur iet gājēji, vai tomēr jāpārvietojas pa ielas braucamo daļu? Triceķļi var attīstīt lielu ātrumu un daudz sanāk gājējiem iet malā, lai palaistu šos braucējus, jo viņi parasti pārvietojas pa ietvi, kur traucē gājējiem. Ja viņiem ir tiesības braukt pa ietvi, tad kuram būtu jādod ceļš, ja viens otram pretī nāk gājējs un brauc triceklis? Nepieciešams par tricekļu braukšanas noteikumiem informēt tricekļu nomas punktus, un viņiem, savukārt, noteikumus darīt zināmus tiem, kas šo transportlīdzekli iznomā. Savādāk viņi brauc diezgan bezatbildīgi un pat agresīvi, uzskatot, ka viņiem ir priekšroka uz gājēju ceļiem.''
Komentāri (19)
Neviens vien triceklis no rīta iet uz veikalu pēc aliņa.
Manā ceļā tricekļi patrāpās pāris reizes gadā. Līdz ar to, man viņi netraucē, bet velobraucēju gan mums ir šausmīgi daudz un reizēm ir tā, ka nezini kur sprukt no viņiem.
Iz CSN.
. Pārvietoties pa ietvi, gājēju ceļu, gājēju un velosipēdu ceļu, kopīgu gājēju un velosipēdu ceļu vai nomali, izmantojot skrituļslidas, skrituļdēļus u. tml. sporta vai atpūtas inventāru, atļauts, ja tas netraucē pārējos gājējus. Šķērsot brauktuvi ar minēto inventāru atļauts ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.
200.3. braukt pa ietvi, ja braukšana pa brauktuvi, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, ceļa un meteoroloģiskos apstākļus, nav iespējama, ir apgrūtināta vai bīstama. Braucot pa ietvi, velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Velosipēdu vadītāji nekādā veidā nedrīkst apdraudēt vai traucēt gājējus. Gājējiem, pārvietojoties pa ietvi, ir priekšroka.
Mašīnu pārāk daudz, vajadzētu mainīties vietām, mašīnas pa veloceliņu riteņi pa ielām, gaiss būtu tīrāks, cilvēki labāki un veselīgāki.
pilsētā mums ir ļoti daudz padomāts pa veloceliņiem, bet velobraucēji un tie paši TRIX neizmanto tos, bet pārvietojas par ielas braucamo daļu. Kurai institūcijai būtu tam jāseko līdz? un jāizglīto velobraucēji, ja ielas malā ir veloceliņš, piemēram L prospektā ielas abās pusēs, tad jābrauc pa veloceliņu un nevis ielas braucamo daļu
Pec CSN nav aizliegts braukt pa ielu ja ir gājeju un velosipedu celiņs.
Cita lieta ir ja blakus braucamajai butu tikai veloceliņš,tad gan pa ielu braukt nevar.
tad kāda jēga ieguldīt naudu veloceliņos, ja pa tiem tāpat liela daļa velosipēdistu nepārvietojas? un nav "instruments" kā tos piespiest izmantot veloceliņus
Nebūtu slikti ierobežot trix pārvietošanu pilsētā. Daudzas pilsētās ir vispār aizliegts ar trix braukt ielas, tikai speciālās trases, kur nau kājāmgājēji..
TRX varētu braukt pa velo celiņiem. Bet Lielajā laukumā to pārvietošanās rada bīstamas situācijas bērniem, kas tur plunčājas un skraida gar strūklakām.
Cik bērnu nobraukts?
Skaitļus,lūdzu!
("Gandrīz"-neskaitās).
Kad jau būs skaitļi, būs novēloti par to domāt. Jādomā un jālemj pirms nelaime notikusi.
Galvenais lai tie TRX nebrauc pa to ūdeni,kur bērni plunčājas.
Tricekļiem ,lai brauc,ja netraucē cilvēkiem un protams pa veloceliņiem .
2016. gada 01. janvārī ir stājušies spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi”, kur 22. nodaļa “Papildus prasības velosipēdistu vadītājiem” nosaka kārtību, kas jāievēro velobraucējiem.
Iepriekšminētās prasības attiecas arī uz velosipēdiem ar elektropiedziņu. Vadot elektrovelosipēdu, ir jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi.
Pašvaldības policija atgādina, ka velosipēda vadītājiem jābrauc pa velojoslu, velosipēdu ceļu vai gājēju un velosipēdu ceļu, bet, ja to nav, jābrauc pa brauktuvi vienā rindā iespējami tuvāk labajai malai. Braukt pa ietvi var tikai īpašos gadījumos.
Pašvaldības policija iespēju robežās uzrauga velokustību pilsētā, kas ir populāra, un ar katru gadu braukšanas kultūra uzlabojas. Kopumā, 2017. gadā Pašvaldības policija ir fiksējusi turpat 200, šogad 27 velobraucēju pārkāpumus ceļu satiksmē, kam vairāk ir bijis izskaidrojošs vai audzinošs raksturs.
TRIX ir pārvietošanās līdzeklis atpūtai, tādēļ šobrīd atbilstoši likumdošanai netiek uzskatīts par velosipēdu, un tas pārvietoties drīkst tikai pa gājēju ietvi.
Pašvaldības policija pievērsīs uzmanību, lai gan braucēji, gan gājēji cienītu viens otru, nepieļaujot bīstamas situācijas ceļu satiksmē.
Par pagājušajā gada tūrisma sezonu ne Valsts, ne Pašvaldības policijai nav informācijas, ka TRIX pārvietošanās dēļ ir noticis Ceļu satiksmes negadījums un tajos cietuši cilvēki.
Nu un kā ir ar voloķiverēm bērniem?
Cienijamai pašvaldibas policijai derētu iepazities ar CSN-" Pārvietoties pa ietvi, gājēju ceļu, gājēju un velosipēdu ceļu, kopīgu gājēju un velosipēdu ceļu vai nomali, izmantojot skrituļslidas, skrituļdēļus u. tml. sporta vai atpūtas inventāru, atļauts, ja tas netraucē pārējos gājējus. Šķērsot brauktuvi ar minēto inventāru atļauts ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu."
Atkal bērni.Tā jau tāda slimīga novirze kļuvusi-sevišķi uzsvērt bērnus.It kā vecs cilvēks ir mazsvarīgāks.
Gaidīju,ka šī tēma tik pacelta par TRIX,JO visi grants celiņi tiek sačakarēti ar šiem trixiem,braucēji speciāli spolē.Ejot no kalna uz pludmali ik pa gabalam viss izspolēts.Tai pat laikā šie braucēji bez iemesla izmanto skaņas signālu,vaišie braucēji pie auto stūres arī visu laiku taurē kā pamuļķi?Uzskatu,ka iznomātājam ir jāuzņemas atbildība,par sačakarētiem celiniem!