Pansionāts,Marta P
Kāpēc tas netiek devēts par nabagmāju.
Un vai tad tā nav jāuztur valstij par saviem līdzekļiem,par dotācijām.No kura laika par uzturēšanos ir jāmaksa cilvēkam kurš tur uzturās???Uz pansionātu dodas ļaudis kuri dzīvo trūkumā,vai tad ne tā.????
Jā un neaizmirsties izdzēst visu to kas jums nepatīk
Komentāri (19)
Šis forums man atgādina ar internetā redzēto.
putins sakabmēs izdarīsim,parāda aitu baru,visas bļauj bēēēē.
putins saka mēs aizziesim,parāda aitu baru kuras blēj bēēēēē.
Uz ko es tēmēju???Es tēmēju uz to ja kāds no visa bara domā savādāk,tad tas ir jāizdzēš
Riebekli, pa daudz arī nevajag gribēt- pensiju saņemt un par brīvu dzīvot ar visu aprūpi. Man tikai nav skaidrs, kāpēc vieniem ir jāmaksā 100%, citiem 85% un vēl visādi varianti Kas to izlemj?
Tas jau būtu labi, ja valsts to uzturētu par saviem līdzekļiem, galu galā - visi valsts pilsoņi, un valsts politika to kopējo labklājību nosaka, piekrītu!
Nepiekrītu par to, ka uz pansionātu dodas ļaudis, kas dzīvo trūkumā. Dodas arī tie, kuriem vajadzīga kāda advancētāka aprūpe, kopējas, un kam bērni, citi tuvinieki nespēj to aprūpi nodrošināt paši.
Slikti audzinàti bērni,kuri var savus seņčus ielikt pansionātā.Nekas,nekas,gan jau paši arī kādreizbūs veci,bet tik tālu jau neviens nedomā.Jautājums,vai vispār kāds par kaut ko domā.
Otrkārt,kauns tiem bērniem kuri nevar uzturēt savus vecīšus
Riebeklim
Ne jau visiem ir mājās ragutiņas,ar ko vecīšus uz mežu aizvest...
Nu nedomāju, ka vienmēr tikai labs vai slikts - bērns vai audzinātājs. Arī man šķiet, ka labāk būtu pašiem tikt galā, bet ne visiem ir iespējas, spēks, laiks. Katram tomēr arī pašam sava dzīve, un arī savi bērni, ne tikai vecāki. Labāk, tad lai palīdz iekārtot kārtīgā pansionātā un finansiāli galā tikt, nekā atstāt likteņa varā. Bet tas, protams, mans subjektīvais viedoklis. Katram savi tikumi un vērtības.
Varat mani nosodīt
Šādu pansionāta definīciju nekad nebiju dzirdējis, zinu vairākus cilvēkus kam neatliek laika parūpēties ikdienā par saviem vecākiem un viņi izvēlas tos izmitināt pansionātā. Par to, ka valstij būtu jādotē izmaksas, manuprāt, tas jau tiek darīts. Vai valstij būtu jāuztur? - es domāju, ka nē. Skatoties pēc oficiālas pansionāta definīcijas, tad pansionāts - Kūrorta iestāde, kas nodrošina ar higiēniskiem dzīves apstākļiem un pareizu uzturu.
Man neatvērtos mute nosodīt kādu, kas savu tuvinieku ievietojis pansionātā.
Pie mums likums nosaka, ka pensijā var iet šobrīd no 64 gadiem un 3 mēnešiem. Ko lai dara cilvēks, kam pensija (iespēja uzturēties mājās un kopt slimo tuvinieku) vēl nepienākas? Pareizi, viņam jāiet strādāt. Kurš būs tas, kurš paēdinās nevarīgo radinieku? Apmazgās? Pagrozīs, lai nerastos izgulējumi? Vēl šausminošāka situācija ir tad, ja kopjamais vairs nav īsti savā prātā, bet pārvietoties ir spējīgs. Tādu cilvēku atstāt vienu nav iespējams. Un tad nu izejas ir tādas: aiziet no darba (kur ņemt iztikas līdzekļus?), nolīgt kopēju (gandrīz neiespējamā misija, un tad strādājošajam ir jānopelna gan savai iztikai, gan kopēja algai), vai izmantot pansionāta pakalpojumus.
Pirms nosodīt, vajag padomāt, vai pie mums ir kaut kādas iespējas atrisināt tādas situācijas daudz maz civilizētā veidā. Neba visi var strādāt mājās attālināti.
Par dzīvošanu pansionātā ir jāmaksā , pensionāra pensija+ vismaz otrtik jāpiemaksā berniem , ja tādi ir, nemaz nav tik lēts prieks, bet vai valsts piemaksā tādiem ,kuri nav pilnīgi vientuļi,nezinu.
Valsts jau neko nepiemaksā, pašvaldība piemaksā. Valstij, tā vien šķiet, ka nospļauties par visiem. Tiem, tur augšā tikai savi maki dārgi.
Kariņš vēl vienu rītu ziņās, pasmējās, ka nemaz nav paskatījies degvielas cenas, un arī pārējiem nevajadzētu satraukties, jo ir taču kaimiņi, autobusi, utt.
Bet kas tad interesanti tos autobusus no laukiem noņēmis nost? Kā tie cilvēki laukos lai tiek pēc pārtikas?
Ja reiz cenas tā aug, kāpēc skolotājiem un mediķiem, kas ir divas ārkārtīgi svarīgas profesijas, kāpēc viņiem neceļ algas, lai nodrošinātu, ka mums ir labi skolotāji un labi mediķi? Bet paceļ algas valstsvīriem, kam tās pietiekami lielas, lai milzīgais cenu kāpums tos neietekmētu, tie to pat nemanītu?!?
Eitanāzija - vienīgā izeja. Protams, ja pats cilvis ir tam nobriedis. Bet mūsu valstelē jau nesagaidīsi...
Cilvēki dalās divās daļās: kas nodzīvo līdz pensijai ....un pārējie.
Jo katrs reiz kļūs par veci, ja paveiksies...
No filmas "Stariki razbojņiki".
Marta Pē. Valsts pieļāva 90-tajos, ka sāka dalīt budžetu : valsts budžetu un pašvaldību. Par to ļooti iestājās Ventspils.
Tā nu bija kļūda, ka daļa pakalpojumu pārsedzās un tad cietējs ir pakalpojuma saņēmējs, kad šie strīdās no kura budžeta.piem. skolas, veselība u.tml. Tu kaut kā ļoti aizstāvi šo pašvaldību, un kad tev vajag, atceries, ka ventspilnieki ir valsts iedzīvotāji. Runa jau par to, ka mums te BIEZĀ VENTSPILS. Nu viena neliela daļa, droši arī tu pie siles.
Jā - ir valsts budžets un pašvaldības budžets, tas jau ir ok!. Bet nu ir nozares, ko valsts varētu vairāk atbalstīt, kas attiecas uz visiem iedzīvotājiem, nevis tikai kādu noteiktu reģionu. Seniori taču mums ir visur!
Ja tagad Ventspils, piemēram, uzsauks visiem senioriem pansionātu par nodokļu maksātāju naudu, tad jau mums te saradīsies ļoti daudz seniori, kas nekad iepriekš nebūs dzīvojuši Ventspilī, bet pēkšņi vot būs. Tādēļ jābūt vienotais valsts politikai, atbalstam šādās jomās, kas attiecas uz visiem reģioniem.
Nu kur tad viņi tā saradīsies, tam domāti noteikumi, kurus biezā Ventspils labi māk pielāgot savām vajadzībām. Tad jau novadā uzrastos visi trūcīgie- tur lielāka palīdzība apkurei, vai bezgala daudz jaundzimušo.
Ventspils nolaidusi līdz kliņķim savus iedzīvotājus, kuriem tik maz darba vietu un alga kā vergam.
Tā budžeta sadale ir viena maza vīra ar hūti personisku vajadzību lobēšanai uztaisīta.
Parunāju ar saviem stipendiātiem ministrijā, tie izskaidroja sekojošo.
Pansionātu izmaksas ir tādas, kādas tās ir, jo tur pārsvarā dzīvo tie, kam kādas smagas kaites, kam vajag aprūpi.
Bērni un mazbērni nodod pansionātā kā reiz tos senčus, kam smagas slimības un kam vajadzīga profesionāla kopšana. Pansionātā to var labāk veikt nekā mājas apstākļos.
Pensionāri maksā 85% no savas pensijas pansionātam, par to saņemot dzīvošanu, uzturu un medicīnisko palīdzību. Bet atlikušie 15% paliek brīviem tēriņiem, kas nu kuram tīk.
Ja dzīve pansionātā izmaksā vairāk, nekā ir pensijas apmērs (un tā ir gandrīz vienmēr), tad radi piemaksā starpību, bet vientuļo pensionāru gadījumā to dara pašvaldība.
Ja kāds spēj izdomāt labāku kārtību par šo, tad padalieties ar idejām!
Izredzēto sugai varbūt vēl viens variants-Kaziņmežs?