Iekšpagalmu sporta laukumi (8-22:00) ?
Labdien!
Jautājums iesaistītām Pašvaldības iestādēm.
Vai šajos (izklaižu, atpūtas, bērnu, pusaudžu) laukumos nevajadzētu izvietot informatīvās plāknes, ar klusās stundas brīdinājumu, teiksim, ka laukumu izmantošana paredzēta no 8:00-22:00?
Jo kad kāds sāk bumbot, bļaut, ārdīties pēc 22:00 nav īsti patīkami. Iekšpagalmos visi trokšņi atskaņojās 10x spēcīgāk.
Cilvēkiem tomēr darba dienās ir darbs, kurš sākās agri no rīta, līdz ar to tiek traucēts gan naktsmiers, gan atpūta, kura ir ļoti svarīga cilvēka veselībai (kā arī zīdaiņu harmonijai)!
Kā pareizi šeit rīkoties, risināt šo problēmu? Piesaistīt katru reizi Pašvaldības policiju? Diez vai.
P.S. Sportot protams vajag, un tas ir labi, bet vajag arī cienīt citus iedzīvotājus. Būsim saprotoši!
Komentāri (16)
It kā jau ir noteikumi, ka pēc 22 nepilngadīgie uz ielas nedrīkst atrasties, vai es ko jaucu? Muņiki klāt un jāiet mājās.
22:00 līdz 16 gadiem, pēc 16 nav ierobežojumu.
Ko dara tajos miestiņos,kur nav muņiki vai pat iecirkņa pilnvarotie? Vai tur cilvēkbērni pēc 22 visi ir mājās?
Nē, tur bērni kā agrākos laikos var dauzīties pa sētu līdz vēlam vakaram, sist bumbu, kāpt kokos un vispār justies kā īsti bērni, kuri nav iesprostoti. Un māmiņas, kā agrāk, atvases uzpasē pa logu.
Nif nifam.
Piltenē,vai?
Tur tā varētu būt gan.
Aiz salmu būdas ;)
Kādam ir problēma , ka bērni dauzās pa sporta laukumu neļaujot mieru , kam tas vajadzīgs , bet ir arī citādi varianti; piemēram Siguldas ielas (aiz Elvīša)sētā ir liels laukums bērniem, gan sporta laukums, gan spēļu laukums, bet tas maz kam interesē, jo patīkamāk ir garā trase no veikala līdz privātmājai dragāties ar ričukiem un kliegt cik nu kurš spēj; tas ir gar dzīvojamās mājas visu malu; nu 4 metri no logiem.. brīžam jāskatās vai tiešām kādu sit nost kā kliedz un lamājas.. nu logus gan negribas taisīt ciet , kamēr siltums un saule; atpūsties arī nesanāk tādā troksnī; ko tad darīt? Dienas laiks , bērni var darīt ko grib, bet bērni nebūt nedzīvo šai mājā; viņiem ir iecienīta šī vieta trasēt ar riteņiem, izkauties, izlamāties.. brīžam liekas kur tik maziem bērniem tik mežonīgi lamu vārdi, draudi ?? Skolā tak to nemāca.
Lieliem aktieriem vajadzīgi klausītāji un skatītāji , tāpēc jaunie cilvēki kliedz cik spēj , žēl tikai, ja,( nedod Dievs ), notiks nelaime un kāds tāpēc brēks , neviens jau nereaģēs, jo bērni atpūšas un tā aurēšana ir ikdienas parādība. Gluži kā tas teiciens: "Vilks aitās !", kā mēdz jokot un kad ir tas vilks aitās , visiem pie kājas .
Jā, Anita, tieši tā; tā mežonīgā ķerkšana jau ikdiena; kādreiz jau daudz reiz skatījos, vai kādu sit vai ko dara, bet ar laiku sapratu , ka tā viņu ikdiena kādu nospārdīt, kam nav tik kruts ritenis vai telefons apsaukāt ar nežēlīgiem lamu vārdiem.. bet arī tā nospārdīšana , kas ikdien redzama varbūt kādam liktenīga;vai spārdītājs zin kur trāpa, cik tas var nest sekas? Vecākiem visapkārt ir logi-3, 4 mājas no kurām ir uz laukuma bērni, kur jūs esat-vai redzat , ko dara jūsu atvases?
Laukuma vienā malā aug skaisti pīlādzīši, jo īpaši tagad visā krāšņumā; arī šie kociņi cieš no varmācības; lauž zarus , rauj ogas un špļauda vai vienkārši kājām mīda... bet tie stādīti košumam..
Lai bērni spēlējas,man traucē tie mudaki,kas naktīs plosās pie laukumos izvietotiem soliņiem un sētās labi atskan,ka šie bauro ar pāgrieztiem mūļiem
Viss atkarīgs,uz ko pats fokusējies.
Mēs bieži neuztveram sarunas biedra runu,jo
domās klīstam citur.
Bieži ir tā,ka kauns pārvaicāt sarunas biedru.
Ja fokusēsies uz negatīvo-
mošķi neliks mierā līdz pašam galam.
tā viš i
Mīli Dzīvību
Mīli Cilvēku
Kur dzīvs cilvēks-tur troksnis!
Kalēj; nav runa par trokšņiem kā tādiem, bet nenormālu kliegšanu, ķērcoša lamāšanās;tagad vēl modē braukāt ar ričuku; mugursomā caur telefonu uzgriež mūziku, ka pašam ausis krīt ciet; un tā trasē gar logiem.. kāpēc nevar to visu darīt nostāk no dzīvojamās mājas? vietas tak pa pilnam? tam pašam laukumam, nosauktajam aiz Elvīša; krustām šķērsām var braukāt...
Pašvaldības policija aicina jebkuru personu, kura saskata pārkāpumu vai sabiedriskās kārtības traucēšanu, nekavējoties zvanīt Pašvaldības policijai pa tālruņiem 63680808 vai 28680808, vai Valsts policijai pa tālruni 110.
Policijas darbinieki ieradīsies notikuma vietā, noskaidros situāciju un tādā veidā novērsīs notikušo, tai skaitā naktsmiera traucēšanu.
Runājot par trokšņiem, mani traucē, ka sētniece brīvdienu rītos skaļā un spalgā balsī ilgi sarunājas ar garāmejošajam, dzird katru vārdu. Otrais - brīvdienu rītos agri tiek mazgāta kāpņu telpa. Tad nu klaudz birstes pret kāpņu margām un spainis tiek pārvietots ar troksni un, ja vēl kāds kaimiņš šajā brīdī iesaistās sarunā ar sētnieci, tad jūties kā tirgus laukumā. Bet - tā ir daudzdzīvokļu māju ikdiena. Dzird, ka cilvēkiem, kuri visu mūžu nodzīvojuši privātmājā un šādus trokšņus nepazīst, esot grūti iedzīvoties Rīgā - kopmītnēs un komunalkās.
S.nopērc māju un pati būsi sētniece!!!!!