*SVARĪGAS pārdomas
Tuvojas Lieldienas. Es tā prātoju - vai mūsdienās tie tiek asociēti tikpat spēcīgi ar kristīgo pasauli kā agrāk!? Agrāk Lieldienas tieši tā arī tika interpretētas - Kristus augšām celšanās svētki, nevis oliņ' svētki, kā tas ir mūsdienās. Raugoties uz mūsdienu jaunatni - es cilāju prātā arvien biežāk domas par to, ka šiem svētkiem ir dažādas interpretācijas. Kā ir ar jums? Oliņ' svētki vai Kristus augšām celšanās svētki?
Komentāri (36)
Kristīgā ticība mums savulaik tikusi uzspiesta ar varu.Kuršiem,zemgaļiem,sēļiem,letgaļiem un lībiešiem ir pašiem savas dievības,kuras pielūgt un godināt vajadzētu arī mūsdienās.
Un nav apnicis atkārtot PSRS laiku vēstures falsificējumus?
BRĪVDIENAS!
Tie, kuri brēcat par uzspiešanu - kuram no jums kāds personīgi ir kaut ko uzspiedis? Arī es esmu kristiete, bet nebiju tāda visu mūžu. Neviens man neuzspieda, caur dzīves grūtībām pamazām nācu pie Dieva, meklēju ceļu dvēseles mieram. Un atradu. Dievs ir dzīvs, tāpēc man Lieldienas viennozīmīgi ir Kristus augšāmcelšanās svētki. Jo tieši šajos svētkos pirms daudziem gadiem mantoju pestīšanu, un ne mirkli nav bijis jānožēlo šis solis ticībā.
Laikam taču domāti senākie laiki,kad krustneši no Vāczemes ieradās mūsu zemēun ar varu un viltu piespieda mūsu senčus kristīties!
Bet,salmu būdā dzīvojot,laikam to nesaprast...
Atgriezies,kamēr nav par vēlu!
http://dievturi.blogspot.com/
Kāpēc man pielūgt radīto (sauli, mēnesi un šo to izdomātu- Laimu, Māru), ja varu pielūgt visa Radītāju. Tu Nah, joprojām tici, ka zeme un viss kas uz tās, radās utopiska sprādziena rezultātā? Pat parastā zaļā koka lapā ir vesela "fabrika", ražojot skābekli - tas varēja rasties nejauši, bez augstāka saprāta? Nocērtu koku, sildos pie tā liesmām, otru gabalu velku pa pilsētu, un ticu - tas laimi nesīs? :D Ko tur Upīts par Sūnu ciemu rakstīja..
Ak jē... sprādziens ir utopisks, bet Dievs - reāls... Sajutos, it kā ieskatītos kādos vismaz 100 gadus senos ierakstos...
Tad jau vari izbaudīt eksotiskas izjūtas, neatejot no datora :) ar ko arī apsveicu!
Diezgan sakarīgs teksts,Nif nifs.Paldies!
Mierīgi varu sadzīvot ar abām domām: gan to, ka tie ir Saulgrieži, kad diena kļūst garāka par nakti, gan to, ka Lieldienas ir kristīgie svētki.
Tās dievībiņas bija...un izbija.
Cilvēku izdomātas pēc saviem stiķiem un niķiem. Varam kādu krokodila asaru par to notraukt...
Bet oliņas Dievam netraucē.)))
Redzu kristīgās ģimenēs visapkārt - tiek ievērota šī jaukā Lieldienu tradīcija, kas īpaši patīk bērniem - krāsot, sisties ar un ripināt olas.
Līdzīgas tradīcijas ir visām kristīgām tautām.
Nemaz tā ar varu un viltu neuzspieda.
Piedāvāja, sencīši vieglprātīgi pieņēma, domājot - viens dieviņs vairāk vai mazāk - neskādēs.
Kādas dāvaniņas virsaišiem arī lai atleks.
Tad mazgāja nost un zobojās.
Un, izrādījās, ka kristieši šādus jokus nesaprot!
Uzreiz iestājās cita atbildība.
Daudzi sencīši bija diezgan stulbi,
jo, tā vietā lai izveidotu savu kristīgu valsti ar saviem ķēniņiem kā citur Eiropā, spītīgi spirinājās pretī un...nonāca bauru lomā uz daudziem simtiem gadu.
No kristīgās ticības neizmuka, bet rezultātā dabūja uz kakla svešzemju kungus.
(Kas gan pēc asinīm izrādās tādi paši, vien runā vācu mēlē. Par to liecina ģenētiskās ekspertīzes. Baroņi taisīja bērniņus istabenēm, un kučieri bērniņus baronesēm:))
Bija, protams, arī gudri senči - kā Kaupo.
Un vēl daudzi citi, kas ticību Kristum pieņēma no sirds.
Kurzemnieks
tavi komentāri ir pretīgi
tavs jēzus nav zirdziņš
uz kura tu izjāsi
savus komentārus
Sprukstiņ, nesaceries,
ka te troļļosi ar mani.
Neko darīt, papildinājums manā troļļu bariņā.((
Labi vismaz, ka savlaicīgi 'iznāci no skapja'.
Būs tev amizanta kompānija ar nacikiem un ateistiem.
Mums nav nekāda sakara ar uzpūstiem dievnamiem un mācītājiem, Jesusu un t.t. Tie ir Olu svētki ! Vienkārši atcerieties un izbaudiet šīs dienas patieso būtību un esiet radoši!
Protams, jums nav nekāda sakara, vienīgi bezsatura bez sakars.
Var jau vienkārši priecāties, ka ir pavasaris, ir silti , esam dzīvi un veseli, var krāsot un var nekrāsot olas, kas vēlas , lai pērk visādus krāsainus niekus ,ko piedāvā tirgotāji, kā jau visos svētkos,kuri ir komercalizējušies.Lai jauks pavasaris visiem!
Jauniešiem vispār pie pakaļas visi šitie svētki, dievs un jēzuliņi. Viņi pārsvarā nav tik nozombēti ar visām reliģiskajām padarīšanām. Visu cieņu.
Tu esi jaunietis?
Cik noprotams, tu esi vnk onka, kas karo ar krievu ķoķku.)
Manuprāt svētki pārsvarā tik priekš bērniem. Manā paziņu lokā nezinu nevienu manu vienaudzi,(23.g) kurš svinētu šos svētkus - ne kristietiski, ne oliski. Labāk tautsaimniecībai būtu, ja pārvērstu kā darba dienas un cilvēki beigtu ticēt pasaku grāmatām. :)
Nu vēl, protams, pavasara ekvinokcija.
Daudzi jaunieši vnk nezina padomjlaiku ateisma propagandu,
kas beidzās ar pilnīgu garīguma iztrūkumu, dzīšanos pēc primitīvi materiālā - firmas džinsiem un zīmolu plastmasas kulēm ), savā radikālākajā izpausmē - 90.to bandu kariem, reketa un bezpriģela
Toreiz bija pasaku grāmatas par gaišo nākotni.)
Un lozungi par darbu un tautsaimniecību.)
Uzkāps galu galā uz tā paša grābekļa un beigs pie sasistas siles.
Kā vienmēr, kad vēlas iztikt bez Dieva.
Diemžēl katram sava dzīve un savi uzskati, lai kā mums reizēm pat labu vēlot gribētos, lai būtu citādi.
Esmu novērojusi, ka gandrīz katra cilvēka dzīvē pienāk laiks, kad viņš sāk aizdomāties par Jēzu, Radītāju.
Es personigi šajā laikā pieminu Glābēja ciešanas un augšamcelšanas.
Jaunu dzīvību, augu, upju, ezeru, kalnu, mikroorganismu utt. rašanās sprādziena rezultātā ir apsurda. (ja apzināmies -kas ir SPRĀDZIENS), piemēram, Hirošima un Nagasaki..)
Es arī nevarētu pielūgt koku vai akmeni - arī tas ir absurdi- pašam izgrebt Dievu...
Ticēt tam,kas nav pierādīts - dumji.Pat par vēsturiski nepierādītu faktu ticēt var tikai lētticīgi cilvēki. Pasaku ''radītāji'' manipulē ar cilvēku lētticību. Lasot bībeli pilns ar aplamām nesakritībam,kuras pamanīs daudzi.Ticēt liegts nav nevienam . To uzzinās visi bez ierunām pēc šķiršanās no šīs pasaules .
Gunti, kā jau rakstīju - katrs paliek pie sava :)
Man pierādījumu pietiek (varētu jau nosūtīt šeit kādas 20lpp ar piemēriem, bet tolks nebūs) - runa jau neiet par pierādījumiem, bet gan uzskatiem, vai ne? :)
Vai zināji, ka tava ģenētiskā koda garums ir kā līdz Saulei un atpakaļ? Un Tu teiksi, ka tam nav radītāja? Nu ja - sprādziens:)
Guntis6060 Ticēt tam, kas ir pierādīts, nav nekādas jēgas, tās ir zināšanas. Ticība ir paļaušanās uz to, kas cerams, pārliecība par neredzamo. Bez ticības tu pat veikalā nevari iepirkties - tev nākas ticēt, ka norādītais piena derīguma termiņš ir pareizs. Kad atvērsi pudeli, tad zināsi, vai neesi iegrābies!
Seli-pašam izgrebt dievu ir aBsurdi..
Bet tu neesi aizdomājusies,ka tavu dievu tak arī kāds cilvēks vai cilvēku grupa izdomāja
Sekojoši Jūsuprāt vispirms bija cilvēks? - visuma radītājs ? oriģināli
Redzi, cilvēks savā apziņā nav spējīgs radīt nevienu jēdzienu vai apzīmējumu kaut kam, kas neeksistē. To jau rakstīja Imanuēls Kants. Bet Uļjanova kungs rakstīja kaut ko līdzīgu - matērija ir objektīva realitāte, kuru mūsu apziņa un sajūtas kopē un atspoguļo. Abi šie domātāji pateica vienu un to pašu - cilvēka apziņā eksistē tikai tas, kas patiešām eksistē objektīvi. Ja cilvēks runā par Dievu, tad tas objektīvi eksistē. Ja Tu vēl Viņu neesi iepazinusi, tad neskumsti - tas notiks agri vai vēlu. Labāk gan agrāk, pirms sastopies ar Viņa dusmām.
Savukārt kristītais žīds Karls Heinrihs Markss sludināja,ka reliģija esot tautas opijs...
Markss atkrita no ticības Kristum, aizrāvās ar savām idejām, un palasot, kā tas iespaidoja viņa dzīvi - nožēlojami.