Auzu pārslu biezputra
Es dzīvoju neizpratnē - mani bērni ( meitai 2,2 g. un mazajam 1 gads ) negrib ēst putru . Ļoti, ļoti reti viņi ēd. Negaršo. Un viss. Lai ko es pagatavotu, viņi ir ar mieru nogaršot, un ja neskaita putru, tad pārējo viņi ēd.
Es nezinu, tiešām vai ir vērts uztraukties? Visur taču rakstīts, ka nepieciešams barot bērnu ar auzu pārslu biezputru, bet spiest ar varu nevaru. Ko darīt?
Komentāri (21)
Ja neko citu nedos,tad vienu dienu neēdīs,otru,trešo dienu varbūt neēdīs,bet ceturtajā griezīs iekšā un prasīs vēl.
Galvenais ir pieradināt pie kārtības - ko dod,tas jāēd.
Nu vis - slikta māte. Ziņosim bāreņtiesai, lai ieved kārtību.
Jālaiž vēnā (y)
Nopietni?
Mani mazdēli arī neparko auzu putru neēda. Izauguši bez auzu putras: vienam 20, otram 10 gadiņi.Slaidi, sportiski bez tās nīstās putras. Es pati sāku tādu auzu putru ēst pensijas vecumā. Tā kā...
Pareizi ! Jādod tikai to , ko viņš ēd!
Varbūt tiešām nav garšīgi pagatavota? Ja vēl kādu labu mājas ievārījumu klāt- arī tad nē?
Pārsls jāliek no vakar le uzbriest. Nu un tad jāliek no rīt uz plīt sutant. Uz malk kurinam plīt. Ik pa laik apmais. le nepedeg. 20 minūt vajdzes. Sāl un cukur klāt mēren le nav pliekans, pien visgaršigāke. Tad būs tād smarž un garšš ka mēl vares norīt. Nevaidzes pat zapt.
Es mazliet pielieku mannu, man šķiet tad garšīgāka. Un vēl tā fīča, ka auzas un arī manna jāber aukstā šķidrumā,tad savārās tumīgāka. Bet ja nu tev galīgi neēd, gan jau izaugs arī bez auzām. Izcep cepumiņos tās auzas.
manejie ari needa , atradu reissinajumu . variju samaltas auzu parslas . miicija ieksa ar gardu muti.
Putras jāvāra pienā un nekādā gadījumā ne uz ūdens bāzes, tādas putras lai ēd modeles un tās ,kurām visu laiku liekas ,ka ir kāds grams tauku uz kauliem. Maziem un augošiem cilvēkbērniem nav jābaidās no treknuma.
Ja neēd auzu pārslas,var provēt izvārīt miežu putraimu putru ,klāt pielikt kausētus taukus ar visiem dradžiem,vai pickiņu sviesta vai margarīna.
Ja dod tikai pliku auzu pārslu putru bez jebkādām piedevām, nav nekāds brīnums, ka bērni neēd. Es arī neēstu, lai auzas ir mans brokastu ēdiens jau cik gadus. Lai auzu putra būtu baudāma es vienmēr vāru to kopā ar žavētiem augļiem (rozīnēm, aprikozēm, plūmēm) un pēc vārīšanas nokāšu lieko ūdeni. Pirms pasniegšanas pārleju putru ar dzeramo jogurtu, un tad sanāk ļoti garšīgi. Domāju, ka tādu putru bērni arī varētu ēst.
Nevaig nekādus jogurtus,izvāri biezputru ar pienu,un viducī ieliec tējkaroti sviesta vai margarīna,actiņu,lai putra nav akla.Bērniem patīk biezputras karoti mērcēt sviesta ezeriņā.
Gribēšu redzēt, kā tie bērni ēdis to biezputru ar sviestu. Man godīgi sakot tāda putra liekas ļoti trekna un nebaudāma, un esmu pārliecināta, ka bērni daudz labprātāk ēstu saldu putru ar jogurtu un augļiem.
Pat bērniem gaumes dažādas. Mans jaunākais auzu biezputru ēda tikai sāļu un sviestu vidū lika daudz, vai vēl labāk ar sačurkstinātu kūpinātu gaļu. Saldu kategoriski neņēma ne mutē.
Varbūt arī. Galvenais nedod tikai pliku biezputru, bet gan pielikt klāt kaut ko, kas bērnam garšo. Un ja auzas galīgi negaršo, var mēģināt dot citas biezputras, piemēram, mannas.
Ja bērnam auzu putra negaršo, tad liec virsū vienalga ko,- kā ierauga auzu putru,- tā prom no galda. Gudriniekus nepiemānīt.Ēdīs kaut sausu maizi, ja gribēs ēst, tikai ne putras.
Mana māte - sertificēta ārste pediatre, viņa uzskatā ja bērns no kāda ēdiena atsakās, tad viņam ir jādod kaut kas cits. No pusgada līdz trīs gadus vecam bērnam dienā jāuzņem aptuveni 500 miligrami kalcija, tas ir, četras reizes vairāk kalcija uz vienu kilogramu ķermeņa svara nekā pieaugušajam.
Daudzi vecāki nezina, ka zems kalcija līmenis izraisa arī pastiprinātu nervozitāti, tāpēc bērns var kļūt raudulīgs un niķīgs un hronisks kalcija un D vitamīna trūkums rada risku saslimt ar rahītu.
Bērns arī pats pasaka priekšā, kad viņš ir gatavs ēst auzu pārslu biezputru, bet līdz trīs gadus vecam bērnam no rīta būtu veselīgi ēst biezpiena produktus.
Auzu pārslu putra derēs vairāk pieaugušajiem, kas veic fiziski smagu darbu.
Par zemu kalcija līmeni var spriest pēc tā,ka bērns lupina apmetumu no sienām un grauž to...
Kādreiz - skolas tāfeles krītu