Karstais ūdens un "karstā ūdens cirkulācija"
Saņēmu kārtējo rēķinu no "Siltums". It kā visu laiku nepievērsu uzmanību. Maksāju, sevišķi neiedziļinājos un viss kārtībā. Karstā ūdens patēriņš (2018.g.jūlijs) pēc skaitītāja, kopā ar PVN 3.00EUR, par cikkulāciju 13.00EUR. Kas par "sviestu"?! Ir jau lasīti "Siltums " skaidrojumi, sauktu MK noteikumi, regulas u.t.t. Kāda velna pēc tad skaitītāji, ja pieskaita klāt 4x lielāku summu katru mēnesi. Un saka, ka par siltumu, karsto ūdeni maksājam mazāk!!! Lūdzu neatbildiet (Siltums) ar kārtējo atrakstīšanos par normatīviem aktiem un MK notekumiem... Neesmu ekonomists, bet gan grāmatvedis, taču man šādi maksājumi pēc patērētā ūdens šķiet vairāk kā šaubīgi. Līdzīgi kā par elektrības OIK, kas jāmaksā klāt pie patēriņa.
Komentāri (20)
Man savādāk.Pēc skaitītāja arī 3 euro (noapaļojot),par cirkulāciju nepilns ēreklis.
Bet-vannas istabā nav tā sauktā dvieļu žāvētāja,caur kuru cirkulē karstais ūdens.
Varbūt tur tas suns aprakts?
tavam ūdens patēriņam ir salīdzinoši maza ietekme uz cirkulāciju.
Cirkulācijas izmaksas nosaka:
1) tavā mājā ieregulētā karstā ūdens temperatūra. Jo augstāka tā ir, jo dārgāka cirkulācija;
2 trubas siltinātas vai nesiltinātas;
3) vai ir "čūska" vannas istabā
un t.t.
Tu vari notērēt 0 kubus silto ūdeni, bet tev tāpat būs jāmaksā par to siltumu ko patērēja dvieļu žāvētājs un visas karstā ūdens caurules mājā. Ja vēlies, tad vari vienoties sapulcē par cirkulācijas atslēgšanu. Tikai nesūdzies pēc tam, ka, lai nomazgātos dušā, tev no sākuma 5 minūtes jānotecina remdens ūdens (karstā ūdens cenā).
Nu to es saprotu. Bet kādēl tad pirms 20 gadiem nebija atsevišķi jāmaksā par cirkulāciju? Tāpat karstais ūdens tecēja pa caurulēm. Tad pirmajos gados vasarā par cirkulāciju bija kādi 2-3 lati. Un arvien vairāk un vairāk. Dvieļu žāvētājs nenormāli karsts (tagad vasarā). Lasīju, ka arī tiem dzīvokļiem, kuros nav "čūskas" vannas istabā,- tāpat jāmaksā par cirkulāciju. To arī paskaidroja Siltums. Zinu, man atbildēs,- ziņojiet apsaimniekotājam.
Pirms 20 gadiem zāle arī bija zaļāka,... Ko salīdzināt ar to,kas ir bijis? Tad arī katrai ēkai nebija savs siltumpunkts utt. Lai saprastu, kas ir cirkulācija un kāpēc par to ir jāmaksā, tad VS mājas lapā tas ir izskaidrots. Iesaku palasīt http://ventspilssiltums.lv/lv/iedzivotajiem/kas-ir-maksa-par-siltumcirkulaciju
Lai iedzīvotāji dzīvokļos saņemtu karsto ūdeni, ir jānodrošina nepārtraukta karstā ūdens cirkulācija jeb temperatūras uzturēšana ēkas iekšējā ūdensapgādes sistēmā - stāvvados, siltummezglā, pagrabā un bēniņu cauruļvados, dvieļu žāvētājos.
Vasaras mēnešos, kad apkure ēkās ir atslēgta, iedzīvotāji norēķinās gan par izlietoto siltumenerģiju karstā ūdens sagatavošanai, gan par karstā ūdens cirkulāciju, kas tiek nodrošināta visu gadu, arī apkures sezonā. Ikmēneša rēķinā tiek iekļauta maksājuma pozīcija „Karstā ūdens nodrošināšana”, kas tiek aprēķināta proporcionāli patērētajam ūdens daudzumam pēc karstā ūdens skaitītāja rādījuma. Savukārt patērētais siltumenerģijas daudzums karstā ūdens piegādei līdz dzīvoklim jeb cirkulācijas izmaksas tiek noteiktas saskaņā ar mājas kopējā siltummezgla mēraparāta rādījumiem – cik siltumenerģijas megavatu ir patērēti ūdens temperatūras uzturēšanai. Ja tiek uzturēta lielāka karstā ūdens temperatūra, lielāks būs arī patērētais siltumenerģijas daudzums.
Vēršam uzmanību, ka pašvaldības SIA „Ventspils siltums” ražo un piegādā siltumenerģiju līdz dzīvojamai ēkai, bet nenodrošina karstā ūdens uzsildīšanu un cirkulāciju, kā arī apkures regulēšanu dzīvojamās mājas iekšienē. Tā kā cirkulācijas izmaksas ir tieši saistītas ar katras mājas siltumapgādes sistēmas īpatnībām, tad aicinām iedzīvotājus ar jautājumiem par karstā ūdens cirkulācijas nodrošināšanu un tās darbību vērsties pie sava nama apsaimniekotāja. Kā aprēķina maksu par cirkulāciju uzskatāmi var aplūkot uzņēmuma „Ventspils siltums” mājas lapā :
http://ventspilssiltums.lv/sites/default/files/u2/images/maksa_par_cirkulaciju_un_udeni_web.pdf
Bet tikai apsaimniekotājs var par to atbildēt. Siltums atbild tikai par savu cauruli līdz mājas pagrabam. Kā Jūs organizējat mājās siltumapgādi - tā ir jūsu iekšēja darīšana.
Dvieļu žāvētājs ir karsts, jo kāds izdomāja, ka dēļ leģionāru slimības ir jāpaceļ karstā ūdens temperatūra. Tāpēc arī pacēlās cirkulācijas izmaksas. Vēl paskaties vai jums tiek atsevišķi izdalīts siltā ūdens zudums (kaimini zagļi). Ja nē, tad tas arī tiek cirkulācijā ierēķināts.
Skaties uz to tā - Siltuma skaitītājs uzskaita konkrētu mājas patēriņu. Noņem no tā patēriņa nost deklarētā siltā ūdens uzsildīšanai patērēto siltumu un starpība paliek kā cirkulācija. Ja tev ir liela cirkulācija - tātad tu maksā par kaimiņiem
Topika autors kārtējais tipiskais lumpenis, kas domā, ka viņa īpašums beidzas ar dzīvokļa durvīm un standartā nezin, kas ir mājas apsaimniekotājs, ko pats deleģējis, un uzskata ka kādam citam nevis īpašniekiem jārisina problēmas.
Tad kad šitie lumpeņi sapratīs, ka māja, jumti, pagrabi, caurules ir kopīpašums, par ko jārūpējas visiem īpašniekiem proporcionāli caur apsaimniekotāju, un kad sapratīs, ka Siltums piegādā siltumu tikai līdz mājai, kuras daudzumu pati māja var regulēt, atslēgt utt., tad varbūt arī beidzot sakārtos paši savu māju, nevis lamās ne pa tēmu kādu citu.
It kā saka, ka esot grāmatvedis... Nu tad laikam vajadzētu tākā ieslēgt loģisko domāšanu beidzot nevis gaudot kā tirgus bābai zivju paviljonā.
Daudzdzīvokļu māja ir kolchozs, diemžēl kolchōzā ir savi likumi...
Kā tur īsti ir ar tiem neodīma magnētiem,ko tagad plaši reklamē?
Kā lai zina,kuriem skaitītājiem viņi ir pielietojami,kuriem ne?
Ja lauzīsiet galvu par magnētiem, tad nekur tālu netiks. Tik zags viens kaimiņš no otra. Kurš vairāk nozog tas krutāks jampampiņš...
Ja gribas lai mājas vētrība, arī katra privātīpašuma vērtība ceļas, tad ir jāsakārto sava privātīpašuma kopīpašuma daļas. Tajās ietilpst arī inženiertīkli apkure, ūdensapgāde. Ejat uz sapulcēm, pieprasīt neatkarīga jomas speciālista skaidrojumus un izvērtējumus. Balsojat un nolemjat sakārtot savu saimniecību un nebūs vairs šādu jautājumu.
Gan. Jau pēc vēlēšanām būs viss kārtībā.Arī ūdens būs šķidrāks.
Var būt Siltums var paskaidrot arī par kaut kādu mistisku "Karstā ūdens nodrošināšana - starpība ar deklarēto daudzumu"?
Nupat saskāros ar nepatīkamu gadījumu. Nomira tēvs. Dzīvoklī neviens nedzīvo, līdz ar to ūdens netika lietots. Saprotams, ka par to arī nekas nav jāmaksā, bet...gan Ūdeka, gan Siltums pierēķinājuši šo ''mistisko" starpību!
Interesanti, kad kāds parādnieks samaksā Ūdekai vai Siltumam parādu, kāpēc tad mūsu rēķinos neparādās kāda summa ar mīnus zīmi?! Vienmēr tik visi zin gudri atrunānies, balstoties uz formulām un algoritmiem...atrakstās, lai būtu atbildēts. Tāpat kā ogļu putēšanu-publiski pazino,ka viss ir normas robežās un viss...:((
Lai sniegtu detalizētāku atbildi saistībā Jūsu aprakstīto situāciju, lūgums sazināties ar uzņēmuma "Ventspils siltums" Abonentu daļu pa tālruni 636 00800.
Tieši tā,viss ir normas robežās.Arī shēmošana un kampšana.
Cien.Regata un Andra!
Atgādinām, ka norēķinu kārtība par komunālajiem pakalpojumiem nosaka dzīvojamo māju ūdens patēriņa starpību sadali, proti, ja mājas kopējā aukstā vai karstā ūdens kontolskaitītāja rādījumi nesakrīt ar iedzīvotāju individuālo skaitītāju rādījumu kopsummu, tad šī starpība saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu un MK noteikumiem Nr. 524 ir jāsedz dzīvokļu īpašniekiem/īrniekiem. Starpības maksājuma summa primāri tiek sadalīta uz to dzīvokļu īpašniekiem/ īrniekiem:
• kuri nav iesnieguši skaitītāju rādījumus trīs mēnešus pēc kārtas;
• kuru dzīvokļos nav uzstādīti skaitītāji;
• kuri liedz piekļuvi veikt individuālā skaitītāja pārbaudi;
• kuru skaitītāji ir bojāti, nav noplombēti, plombējums ir bojāts, skaitītāji nav verificēti.
Ja gadījumā šādu klientu mājā nav, tad maksājums tiek sadalīts uz visu dzīvokļu (atsevišķo īpašumu) skaitu.
Ja iedzīvotāju nodeklarētais karstā ūdens patēriņš ir lielāks nekā mājas kopējā karstā ūdens kontrolskaitītāja rādījums, tad iedzīvotājiem šī starpība vasaras sezonā tiek atgriezta kā siltumenerģijas patēriņa starpība (maksājuma samazinājums) par cirkulāciju, bet apkures sezonā kā siltumenerģijas patēriņa starpība (maksājuma samazinājums) par apkuri.
Vēršam uzmanību, ka uzņēmums „Ventspils siltums” aprēķina maksu nevis par izlietoto karstā ūdens daudzumu, bet gan par patērēto siltumenerģiju MWh, kas bijusi nepieciešama karstā ūdens sagatavošanai.
Katra pakalpojuma saņēmēja (klienta) maksājamo daļu pašvaldības SIA „Ventspils siltums” aprēķina saskaņā ar METODIKU, ko mājas kopsapulcē noteikuši paši iedzīvotāji un apstiprinājuši ar LĪGUMU starp pašvaldības SIA „Ventspils siltums” un ēkas pilnvaroto pārstāvi, kā arī saskaņā ar pašvaldības SIA „ŪDEKA” sniegtajiem datiem par ūdens daudzuma patēriņu.
Tā kā dzīvojamā ēka ir kopīpašums, tad par ūdens kopējo patēriņu ēkā, tai skaitā par aukstā un karstā ūdens patēriņa datu precīzu nodošanu pašvaldības SIA ”ŪDEKA” atbildīgi ir paši dzīvokļu īpašnieki, kurus pārstāv viņu izvirzītā pilnvarotā persona – mājas pārvaldnieks.
Lai noskaidrotu faktu, kāpēc dzīvojamā mājā veidojas ūdens patēriņa starpība starp iedzīvotāju deklarētajiem rādījumiem un mājas kopējiem ūdens kontrolskaitītājiem, tas ir mājas pārvaldnieka pienākums.