Latvijas 101. čempionātā vieglatlētikā Ventspils sportistes apliecināja, ka šobrīd nosaka toni horizontālās lēkšanas disciplīnās, no sešām iespējamajām medaļām savācos četras.

Absolūts ventspilnieču triumfs tika fiksēts trīssoļlēkšanā, jo mūsu sportistes aizņēma visu goda pjedestālu. Ar pēdējā lēcienā sasniegtajām 13,68 metriem čempiones titulu izcīnīja Rūta Lasmane, uz otro vietu nobīdot savu divus gadus jaunāko komandas biedreni Darju Sopovu (13,36m). Trešo vietu izcīnīja pieredzējusī Māra Grīva, kurai dienu iepriekš tāllēkšanā līdz pjedestālam pietrūka septiņu centimetru – 6,18m un ceturtā vieta.

Tālumā pirms pēdējo lēcienu sērijas līderi ar 6,38 metriem bija Lasmane, tomēr par septiņiem centimetriem viņu apsteigt prata 19 gadus vecā Lāsma Zemītē, tā arī atkārtojot Latvijas junioru rekordu, kas nav labots kopš 1968. gada. Darjai šoreiz starts sanāca pagalam neveiksmīgs, jo viņa palika bez rezultāta.

Novadniece Anna Gulbe izcīnīja čempiones titulu lodes grūšanā (14,61m) un bija trešā diskā, sasniedzot jaunu personisko rekordu 46,23 metri. Šķēpmešanā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē uzvarēja Ventspils olimpiskās vienības sportisti – Madara Palameika ar 57,99 metriem (sezonas labākais rezultāts) un Rolands Štrobinders ar 80,49 metriem. Tāda pati dubultuzvara arī kārtslēkšanā, kur par čempioniem kļuva Ildze Bortaščenoka (3,51m) un Mareks Ārents (5,10m). Tāllēkšanā Jānis Leitis tālākajā lēcienā aizlidoja 7,45m un izcīnīja savu piekto titulu šajā disciplīnā, bet šī zelta medaļa bija kā 24. viņa zelta godalgu kolekcijā. Vēl Izabella Bogdanova bija trešā 3000m kavēkļu skrējienā.

101. Latvijas čempionāts aizvadīts.15 disciplīnās jaunie čempioni sasniedza šogad labākos rezultātus Latvijā. Vērtēti pēc WA punktu tabulām 27 rezultāti pārsniedza 1000 punktu robežu.

Komentāri (2)

• 0
    Vadims Kevrelis 27.06.2022, 15:28:59

Sveicam Rūtu un tā turēt.

• 0
    Kaspars Gulbis 27.06.2022, 17:30:36

Novadniecei Annai arī Sudrabs vesera mešanā, tā kā viņa vienatnē izcīnīja pilnu medaļu komplektu!