Ventspils pilsētā saskaņā ar Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas lēmumu 2012. gada pavasarī projekta „Velotūrisma attīstība Ventspils pilsētā” ietvaros kopumā uzstādīs 180 interesantas un atraktīvas velonovietnes.

Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde „Komunālā pārvalde” veikusi pasūtījumu velonovietņu izgatavošanai, kuru vizuālais izskats tika pielāgots to novietošanas vietām un vides funkcijai – Vecpilsētā novietojot pilsētas vēsturiskajai gaisotnei atbilstošas velonovietnes, savukārt jaunajā pilsētas daļā paredzot atraktīvas un saistošas velonovietnes.

Velonovietnes tiks ražotas interesantās formās, piemēram, formā, kas atgādina sirdi, kā arī tiks izgatavotas tādas velonovietnes, kuras vienlaikus kalpos kā vides objekti, nodrošinot funkcionalitāti, kā arī pildot dekoratīvā pilsētas elementa funkcijas.

Projekta ietvaros Ventspilī jau izbūvēti veloceliņi 10,17 km garumā, savienojot starptautisko prāmju terminālu ar iecienītiem tūrisma objektiem pilsētā: Vecpilsētu, Ostas ielas promenādi, Dienvidu molu, Jūrmalas un Piedzīvojumu parku, t.sk. uzlabojot velobraucēju infrastruktūru un piedāvājot jaunu tūrisma produktu pilsētas viesiem.

Tāpat, lai veicinātu velotūrisma attīstību Ventspils pilsētā, 2011. gadā realizēti vairāki Eiropas Savienības struktūrfondu finansēti projekti, kuru ietvaros izbūvēti veloceliņi, kā rezultātā kopējais veloceliņu garums ir palielinājies par 28,57 km un šobrīd sasniedzis jau 34 km. Plānots, ka 2012. gada nogalē veloceliņi pilsētā vīsies jau 38 km garumā.

Līdz ar to pilsētā tiek piedāvāts pilnīgi jauns tūrisma produkts – veloceliņš, kas sasaista iecienītus tūrisma objektus pilsētā, pilsētai kļūstot draudzīgai un pieejamai velobraucējiem. Vienlaikus veloceliņu izbūve nodrošina drošu velotūristu pārvietošanos un uzlabo apskates vietu pieejamību. Sakārtota velotūrisma infrastruktūra ne tikai veicina velotūrisma attīstību, bet arī rada pievienoto vērtību gan tūrisma piedāvājumam, gan videi, kur tas atrodas. Veloceliņu piedāvājums ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties EuroVelo tīklā, kā arī veicina iedzīvotāju iekšējo mobilitāti.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 863 378,75 LVL, t.sk. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 84,99% – 699 345,46 LVL; valsts budžeta dotācija 4,5% – 37 028,52 LVL un Ventspils pašvaldības līdzfinansējums – 127 004,77 LVL., t.sk. neattiecināmās izmaksas 40 522,58 LVL.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: