Viņam ir 32 gadi, ass prāts un harismātiska mērķtiecība. Tā salikās likteņa kārtis, ka Ventspils Hokeja savienības direktors Ričards Ozols aizvadītajā vasarā ātri ienira Ventas Balss redakcijas labirintos un atrada īsto ceļu, kā uzrakstīt Eiropas Savienības finansētu digitalizācijas projektu, kurš gada izskaņā apstiprināts.

Šobrīd atkal esi daļa no Ventas Balss kolektīva, jo sākusies tevis pērnajā vasarā sagatavotā projekta realizācija. Kādi jauninājumi sagaida Ventas Balss lasītājus?

– Portālam būs jauns un responsīvs dizains, tas būs ērti lasāms no jebkuras ierīces. Ieviesīsim e-avīzi, proti – lasītāji turpmāk varēs abonēt gan ierasto papīra formātu, gan avīzes digitālo versiju. Projekta gaitā atjaunosim arī redakcijas datortehniku un programmatūru, lai efektīvāk, labāk un ērtāk var strādāt. Tehnoloģijas ļoti strauji attīstās, un prieks, ka mūsu vietējais medijs iet līdzi laikam.

Vai tavā pieredzē šis ir viens no lielākajiem projektiem?

– Tā nevarētu teikt, bet noteikti unikāls, jo ir iesaistītas valsts struktūras – Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) – un Eiropas Savienības finanšu līdzekļi. Ir jāveic konkrētas darbības arī ar projekta dokumentāciju, lai nauda tiktu veiksmīgi apgūta. Pozitīvais – CFLA cilvēki ir atsaucīgi, vadlīnijas ir skaidri uzrakstītas, nav nekādu zemūdens akmeņu un kļūdīties ir salīdzinoši grūti, interpretācijai ir maz vietas. (Smejas.) Iepriekš ar projektiem esmu darbojies finanšu konsultāciju jomā. Strādāju finanšu konsultāciju uzņēmumā Deloitte par revidentu, tāpat arī esmu strādājis nodokļu departamentā ar saistīto pušu darījumiem. Tā ka nevar teikt, ka neesmu strādājis ar likumdošanu, tieši otrādi – esmu ar to strādājis daudz, jo finanšu konsultāciju biznesā reputācija ir ļoti būtiska. Taču, ja runājam par projektu izmēriem, tad ir bijuši arī gan naudas, gan laika ziņā stipri lielāki projekti par to, pie kura šobrīd strādāju Ventas Balsī.

Tev bija iespēja Ventas Balss kolektīvu iepazīt jau vasarā, kā tu to raksturotu?

– Ļoti saliedēta komanda – kā bobslejisti, kur visi brauc vienā bobā.

Redakcijas komandu raksturo ar sporta terminiem, tavs pamatdarbs Ventspilī ir sporta jomā – hokejā.

– Esmu Ventspils Hokeja savienības direktors un vienlaikus arī tās struktūrvienības Ventspils Hokeja sporta skolas, kas ir akreditēta profesionālās ievirzes izglītības iestāde, direktors. Arī pamatdarbā saskaros ar valsts uzstādījumiem un sava veida rāmjiem, kādos ir jāstrādā. Tas palīdz saprast Ventas Balss projekta kontekstā, kur skatīties un vajadzības gadījumā vērsties pēc palīdzības.

Sportā esmu jau no sešu gadu vecuma. Esmu nodarbojies ar dažādiem sporta veidiem, tiesa – nekad profesionāli. Vienmēr man ir bijis mērķis pelnīt sev iztiku ar galvu. Nenožēloju, ka cītīgi mācījos un gāju pa ceļu, kurš ir atšķirīgs no profesionālā sporta.

Ar kādiem izaicinājumiem saskaries kā hokeja skolas direktors?

– Izaicinājumu netrūkst. Ir daudz iesaistīto pušu. Primāri tie ir bērni, kas spēlē hokeju, – ir jārada viņiem labākie apstākļi, kādi pie mums iespējami. Ir jāstrādā ar treneriem, jārūpējas par infrastruktūru. Lielu daļu mana darba veido komunikācija ar vecākiem, kuri ir ļoti aktīvi un labprāt piedalās visā. Globālā temperatūra ir pozitīva. (Smejas.) Sadarbojamies arī ar Latvijas Hokeja federāciju, kas organizē čempionātu, kurā mūsu komandas piedalās. Arī tur ir savas nianses, gan lietas, par kurām pacīnīties, gan reizēm jāmāk pielāgoties.

Rudenī pabiji Amerikā – pieredzes apmaiņā hokeja jomā.

– Jā, biju Amerikā! Piepildīju tādu nelielu savu sapni. Pie tam, izturot konkursu, konkrētā pieredzes apmaiņas projektā brauciens man bija par brīvu. Projektu īstenoja Amerikas vēstniecība Latvijā. Bijām desmit latvieši, no Ventspils bijām divi – es un Ventspils sieviešu hokeja komandas vārtsardze Evija Santenava, bija arī kolēģi no Liepājas, Valmieras, Daugavpils, Rīgas un Jelgavas. Trīs dienas bijām Ņujorkā, iepazinām Amerikas kultūru, pēc tam devāmies uz mazāku pilsētu, kur septiņas dienas intensīvi strādājām ar vietējām hokeja organizācijām – gan tādām, kas strādā ar bērniem, gan tādām, kas ar studentiem. Daudz dažādos hokeja elementos tikām iesaistīti, lai saprastu, kā lietas notiek Amerikā. Mūsu komanda bija vienisprātis, ka amerikāņi nedara neko daudz savādāk kā mēs. Dažos momentos mēs esam viņiem priekšā kvalitātes ziņā, taču tā masveidība, haļļu pieejamība un profesionāļu skaitliskais lielums ir neatsverami, un vecumā pēc 16 gadiem viņu kvalitatīvais izrāviens ir būtiski pārāks par mūsējo. Domāju, tīri aiz skaitliskā lieluma. Viņu ir vairāk, un līdz ar to arī cilvēku ar izteiktiem talantiem hokejā ir vairāk. Atšķirīga ir arī amerikāņu vecāku attieksme – viņiem ir svarīgi, lai bērns jūtas laimīgs, neatkarīgi no tā, ko un kā viņš dara, bet pie mums vecāki nereti pārspīlē un uzliek savu plānu bērnam. Amerikā vecāki un treneri nemitīgi uzsver labās lietas, ir atbalstoši, maz kritizē vai aizrāda. Latvijas hokejā esam daudz skarbāki pret bērniem. Tā ir fundamentāla atšķirība, un to es vēlos mainīt.

Tātad, tavuprāt, mums vajadzētu pārņemt šo pieredzi slavēšanas jomā?

– Jā, tas strādā labāk. Manī skan bērnībā no mammas dzirdētais: Nedari citam to, ko tu negribi, lai dara tev. Es noteikti negribētu, ka mani lamā un kaut kā neveselīgi stumj uz priekšu virzienā, kurp es pats nevēlos iet.

Pieminēji, ka savulaik apzināti izvēlējies iztiku pelnīt ar galvu, nevis ar profesionālo sportu. Vari mazliet plašāk komentēt šo savu izvēli?

– Neslēpšu, ka vecāki mani vienmēr uz to ir mudinājuši un teikuši, ka sports var beigties, ka uz to paļauties nav droši. Jebkurā brīdī var būt trauma, var nepaveikties izvērst karjeru tā, lai nodrošinātu sev labklājīgu dzīvi, – ir jābūt ļoti spēcīgam, ļoti disciplinētam, ir jābūt dabas dotam talantam un apstākļu sakritībai, veiksmei, lai no sporta varētu dzīvot pārticīgi. Mani vecāki teica, ka ir jāmācās, un es arī vienmēr esmu izcili mācījies. Pie tā tiku radināts jau no mazotnes, tāpēc man nekad nav bijis grūti kaut ko jaunu apgūt.

Es gribētu izcelt Ventspils ģimnāziju. Tā ir skola, kas izveidoja mani par to, kas es esmu! Man ļoti patika gan skolotāji, gan pati skola. Biju ļoti aktīvs jaunietis, iekļuvu arī skolēnu parlamentā, kurā strādāju par sporta ministru un mēģināju skolas vidi uzlabot savā jomā. Pēdējos skolas gados jau biju skolēnu parlamenta prezidenta vietnieks.

Pēc tevis teiktā ir noprotams, ka tev tiešām patīk būt līderim!

– Jā! Man patīk sniegt labāko no sevis.

Kurā augstskolā mācījies?

– Es ieguvu dubultgrādu Banku augstskolā un Šveices Biznesa skolā 2015. gadā. Studēju angļu valodā, kas man ir pavēris daudzas iespējas pēc tam. No Banku augstskolas devos apmaiņas programmā uz Kipru, kur nodzīvoju deviņus mēnešus – mācījos universitātē un ieguvu ļoti daudz draugu no visas pasaules. Ar viņiem sazinos joprojām, daudzi ir tālu tikuši sava dzīvē, un mani tas arī stimulē turpināt augt. (Smejas.) No augstskolas 3. kursa otrajā semestrī biju praksē Varšavā, tur pavadīju sešus mēnešus un ieguvu pieredzi, kā sastrādāties dažādām cilvēku grupām. Tā kā Banku augstskolā lekcijas bija vakaros un sestdienās, svētdienās, varēju 4. kursā jau sākt strādāt. Sākās mans darbs Deloitte, kas šobrīd ir pasaulē vērtīgākais finanšu zīmols. Tur nostrādāju astoņus gadus – četrus gadus kā finanšu revidents un četrus kā nodokļu konsultants. Ar lepnumu vēl šobaltdien valkāju Deloitte džemperīšus. Es nevaru atrast īstos vārdus, lai izteiktu, cik daudz kam esmu izgājis cauri, tur strādājot. Domāju, ja nebūtu mana lēmuma atgriezties Ventspilī, es tur strādātu joprojām.

Kāpēc tomēr nolēmi atgriezties?

– Apprecējos, pieteicās ģimenes pieaugums, un es nevarēju iedomāties, kā Rīgā audzināt savu atvasi. Zināju, kas ir Ventspils. Man ir svarīga mana bērna drošība, iespējas attiecībā uz izglītību un pulciņiem. Arī tuvums maniem vecākiem bija ļoti svarīgs, jo ikdienā abi ar sievu daudz strādājam.

Vari nedaudz pastāstīt par saviem vecākiem un vecvecākiem?

– Ģimenes sajūta manī ir ļoti spēcīga. Mana vecmāmiņa Biruta Ozola bija vecmāte Ventspils slimnīcā. Daudziem maniem vienaudžiem viņa ir bijusi pirmais cilvēks, kuru viņi satikuši šajā dzīvē. Mans vectēvs bija Valdis Ozols, kurš savulaik ir bijis Ventspils slimnīcas vadītājs. Mana vecmāmiņa no mammas puses Anna Legzdiņa bija kardioloģe. Mana mamma Inese Ozola kā māsiņa Ventspils slimnīcā nostrādāja vairāk nekā 23 gadus. Tā ka – nāku no ārstu ģimenes. Mans tēvs Roberts Ozols nav izvēlējies ārsta profesiju, neskatoties uz to, ka abi viņa vecāki un mana tēva māsa Ieva Ozola, kas joprojām ir Bērnu nodaļas vadītāja Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, ir medicīnā. Mans tēvs pateica, ka ārsts viņš nebūs. Jaunības gados viņš nodarbojās ar bobsleju, savulaik ir trenējies plecu pie pleca ar Latvijas bobsleja ikonu Sandi Prūsi. Tēvs ilgus gadus ir nostrādājis kokapstrādes uzņēmumā Kurekss.

Tu strādā arī Ventspils pilsētas domē.

– 2023. gada vasarā pamanīju Ventspils portālā, ka tika palielināts Ekonomikas un budžeta komisijas sastāvs par diviem locekļiem un izsludinātas vakances. Esmu pateicīgs, ka, novērtējot manu iepriekšējo pieredzi, tiku pieņemts. Nu jau pusotru gadu darbojos kā pilntiesīgs Ekonomikas un budžeta komisijas loceklis, zināmā mērā esmu iesaistīts pilsētas pārvaldībā. Neeju tur ar mērķi atsēdēt, eju ar mērķi dot savu pienesumu. Esmu padzīvojis ārpus Latvijas, esmu padzīvojis Rīgā, uzskatu, ka man ir gana laba spriestspēja par to, kādai būtu jābūt lietu kārtībai. Nebaidos izteikt savu viedokli. Komisijas sastāvs ir ļoti spēcīgs, man ir daudz ko mācīties.

Vai šobrīd ņem arī kādus papildu darbus finanšu auditā?

– Nē, to nebūtu iespējams apvienot. Jau darbu Ventas Balsī ar pamatdarbu un domi apvienot nav viegli. Nākas pasvīst, taču esmu pateicīgs par iespēju. Nav tik vienkārši, taču uzskatu, ka šādi es eju divreiz ātrāk uz priekšu.

Laiku atrodi arī maģistrantūras studijām Ventspils Augstskolā!

– Nejauši satiku kādu savu paziņu, kuram tieši tajā dienā bija izlaidums Ventspils Augstskolas maģistros. Līdz tam nebiju aizdomājies par to, ka es varētu Ventspilī gada laikā iziet maģistrus. Intereses pēc aizgāju apjautāties, un nu jau es esmu pabeidzis visas studijas, atlicis uzrakstīt un aizstāvēt maģistra darbu.

Par ko tas būs?

– Rakstīšu par viena digitālā risinājuma ieviešanu sporta skolu vai sporta klubu vidē. Tas ir mans tāds ilgi auklēts bērns, kuru apdomāju un mēģinu palaist dzīvē.

Brīvajā laikā labprāt dodies medībās.

– Jau no sešu gadu vecuma dodos medībās, tēvs mani ņēma līdzi. Arī mana tēva tēvs bija ļoti kaislīgs mednieks. Bieži arī makšķerēju. Daudz laika pavadu, rūpējoties par medību infrastruktūru – būvējot tornīšus. Es esmu dabas mīlis. Dodos meklēt ragus, patīk sēņot un doties pārgājienos, laivu braucienos. Visus savus brīvos brīžus mēģinu pavadīt pie dabas, protams, respektējot sievas vēlmes un nu jau arī manas mazās meitiņas aktualitātes.

Cik veca viņa ir?

– Manai meitiņai ir nedaudz vairāk par diviem gadiem. Viņa studē bērnudārzā Saulīte. Esmu priecīgs, ka mana meitiņa tieši tur apgūst savas pirmās zināšanas.

Cik drīzā laikā Ventas Balss lasītāji var gaidīt jauninājumus, par kuriem stāstīji intervijas sākumā?

– Tas ir process, kurš sastāvēs no vairākiem etapiem. Projektu ir paredzēts pabeigt šogad. Ceru, ka līdz jūnijam jau būs pirmie taustāmie rezultāti, kurus varēs novērtēt Ventas Balss lasītāji.

Lasi vēl

Komentāri (20)

  • -3
    vau Pirms 5 dienām, 2 stundām

    Skatos ka jau kļūst par tradīciju ka man jāuzrakstta komentāru ievadraksts. Nemaz neesmu tāda goda cienīgs. Tikai šoreiz tas nedaudz atšķiries no iepriekšejiem. Nebus ne slavinajumi ne arī kritikas . tas tāpēc ka Ričards Ozols man ir kā balta papīra lapa. ( absolūts Toričellī tukšums ). Vienīgais jautājums ,kādu domu biedru grupu tad taisies pārstāvēt. Mums taču ir daudz NA, Ventspilij un Latvijai , reģionālo apvienību ,Konservatīvos vai Jaunlatviešus utt. Faktiski jau visiem ka standarta p[ieņemts nekas par redzējumu Ventspils nākotnes attīstībā. Redzējumu pilsētas nevis darbu konkretāja savas profesijas novirzienā. Tas starp citu trūks arī visiem iepriekšējiem rakstiem . tas kas mūs ierindas RENĢU ĒDĀJUS intresētu visvairāk.

  • 0
    Ričards Ozols Pirms 4 dienām

    Labdien! Interesants "komentāru ievadraksts". Pilsētas attīstības jautājumus man neviens pagaidām nebija uzdevis, bet provēšu atbildēt. Man patīk Ventspils un redzu tajā labu attīstības perspektīvu. Ne velti esmu atgriezies pilsētā un prom nebraucu. Man kā cilvēkam spēka gados gribētos pilsētu redzēt nedaudz dzīvelīgāku. Lielākoties baudu to šarmu klusākām ielām un drūzmas & sastrēgumu neesamību, bet attīstību kapitālismā tas diemžēl uz priekšu strauji nedzen. Uzskatu, ka tūrisma potenciāls Ventspilij ir milzīgs, jo te tiešām ir patīkami. Tas būtu virziens kurā varam augt kā pilsēta, tikai jāatrod veids kā no tūrista paņemt to brīvdienu naudu, kas nonāk pilsētas maciņā. Tāpat, skaidrs ka jāstrādā uz jaunām, labi atalgotām darba vietām. Redzu pilsētu kā pašu ideālu dzīvošanai, un kombinācijā ar attālinātā darba iespējām, ir daudz iemeslu izvēlēties Ventspili. Uz to būtu jāstrādā - lielās kompānijas, kam nav svarīga atrašanās vieta. Gribētājus var atrast, tik jāmeklē un jāpaiet pretī...

  • -1
    vau Pirms 3 dienām, 23 stundām

    RIČARDAM OZOLAM. Pirmais , Paldies par atbildi.un tas jau ier patīkami. Jā tūrisms,bet Ventspili un apkārtni daba ir apdalījusi. Te nav ne Abavas ne Gaujas senlejas un tas kas aistīts ar dabas skatiem . Mums ir divi ļoti labi objekti muzejs pilī un brīvdabas muzejs. Vecpilsetas maigi izsakoties nav, Brivdabas jeb enkuru parks labs ,kur muzejs savienots ar parku un izklaidi. Arī vakaros kur jauniem mīlniekiem pastaigāties. Promināde jau pastaigu vieta vienam vakaram. Lietuvieši bēgot no Palangas cilvēku bariem Ventspili te dzīvo apmeram 3 menesus . Tā gan specifiska cilvēku daļs. Man patīk papļapat unesmu daudz ,pat loti sarunājies ar lietuviešiem. Viena atbilde mani nedaudz šokeja . (JĀ BIJAM REDZĒJĀM ,BET JUMS TE PILSETA NAV KO SKATĪTIES ,RĪT BRAUKSIM UZ KULDĪGU ,LIEPĀJU VAI RĪGU). Tie ir tie kuri grib ko redzēt ,tie kuri grib mierīgi vakaros pasēdēt kafejnica ,bernus aizvest uz bērnu pilsētiņu ir cita tipa tūristi. Viņi teiksim tos magnētiņus vimpeļus ir sen sapirkuši.

  • -1
    vau Pirms 3 dienām, 23 stundām

    Viņi atbrauc te dažas nedēļas padzīvot. Mums gan vajag vēl vienu suvenīru bodi muzeja . tanī paša Eiropā daudzi uz ielām tirgo suvenīrus (pat veci cilvēki). Mums nav tādu un arī nebūs tādu tradīciju. Te varētu daudz ko teikt ,bet pagaidām pietiks. Otra problēma ir darbs pēc gadiem 50-55-60 līdz pensijai. Esmu tai katorgai cauri izgājie un jāsaka pretīgi . Tas ir āprprāts , jā atradu jeb kā saka nokrita ka dāvana no debesīm . Tāgan gadās ļoti reti . Sākot no jaunā tilta līdz Piltenes pagriezienam (Lauktehnikas kantorus ieskaitot) ,pat Ventilatoros iegriezos. Jā atradu tur kur 1966 gadā sāku savu darba mūžu iedams ganīt govis(Vefiņu nopirku, Tūrists ritenis arī bija un protams gumijas laivu Nirok 2 ). Ir viena anštalte pie lidlauka. Tur arī nolauzu atlikušo sroku līdz pensijai. Viena no anštaltem kur meklēju darbu man pat pateica - A kak vi buģiķe rabotķ ,un nas vsjo na ruskom jazike). Man jau neko nevajag ,bet man ir priekštats ka Ventspilī ar dabu vecākā gada cilvekiem BĒDĪGI

  • -1
    vau Pirms 3 dienām, 22 stundām

    jA TEV BŪS ko ražot un ražotnes kur darbu var atrast ari cilvēki kuriem nav tās izglītības tad tie biroji var rasties paši no sevis kā sēnes pēc lietus. Jā pilseta stagnē (mūk pat bankas Luminors piemērs ,ja pazūd tirgotāji kuri ta kedreiz ļoti daudz piedāvāja mežatehniku ta apkopi un remontu . Nezinu vai ventspilī te kāds teiksim bošiņus ,urbmašīnas vai sadzives tehniku remontē . Te pat bija privāts krāsu veikals. Ja daudz kas no tadām lietam pazūd it sevišķi bankas tad tas ir signāls ka kaut kas nav kārtība .Jauni humpalu veikali parāda pretejo virzienu. Mūsu tehnikuma audzēkņi ja ņemsim no vienas grupas ,tad ne vairāk par 5 cielvēkiem būs tādi kuri atradīs darbu . Pārējie būs spiesti meklēt tā saukto maz kvalificēto darbu. Labi pietiks jo man ar ventspils Frāķiem jeb 20 PTV izglitību momenta galva nestrādā lai atbildētu. Es rakstu pēc pieredzes ,ar ko esmu saskāries dzīvē ,bet daudz kas nemainās un nemainīsies. Vissu labu. ja kaut viens teikums noderēja arī tas ir labi.

  • 0
    ilona kaķis Pirms 4 dienām, 22 stundām

    Hmm. Es Birutu Ozolu atceros kā slavenu Ventspils ginekoloģi, nevis vecmāti. Pati biju viņas paciente.
    Bet gan jau mazdēls zina labāk.
    (Mūžu dzīvo, mūžu brīnies.)

  • 0
    *** Pirms 4 dienām, 4 stundām

    Mjā, par dr. B.Ozolu interesanti. Arī es esmu pie viņas gājusi kā pie ginekoloģes.
    "Mana vecmāmiņa no mammas puses Anna Legzdiņa bija kardioloģe" - pirmā dzirdēšana, ka Anniņa bija kardioloģe.

  • 0
    Covid 19-25.ventspils.lv Pirms 4 dienām, 2 stundām

    Tad kāds kaut ko putro-vai nu mazdēls,vai,visdrīzāk,VB "žurnaļugas"...

  • 0
    *** Pirms 4 dienām, 2 stundām

    Kāds vecmāmiņu sajauca ar vecvecmāmiņu, kura bija vecmāte ;)

  • -3
    Ričards Ozols Pirms 4 dienām, 1 stundas

    Sveiki. Es pats pieļāvu kļūdas izsakoties intervijā... Precizitāte ir būtiska - Tēva mamma Biruta bija ginekoloģe, tas tiesa. Intervijā pateicu vecmāte, jo vairāk aizdomājos par to, ka savā laikā pieņēma dzemdības un bija gandrīz visu draugu pirmais ieraudzītais cilvēks (to daudzu klasesbiedru vecāki uzsvēra ar tādu lepnuma piesitienu). Mammas mamma Anna bija kardioloģijas māsiņa Talsu slimnīcā - no bērnības atceros kardiogrammas un intervijā tāpēc tā pateicu, bet skaidrs, ka precīzi tas nav un atvainojos par apmulsumu. Tas gan nekādā veidā nediskreditē manu vecmammu! Vectēvs Valdis Ozols bija kardiologs. Un pareizi arī šeit komentē, ka vecmāmiņas Birutas mamma bija vecmāte. Paldies par vērību un iedziļināšanos intervijā!

  • 0
    *** Pirms 3 dienām, 19 stundām

    Nav slikti, sniedzot interviju par sevi, pasniegt, ka vecmāmiņa bija kardioloģe, kaut bija māsiņa ;) (p.s. Man, personīgi, pilnīgi vienalga, kas ir cilvēks pēc profesijas - man visi cilvēki vienādi)

  • 0
    Covid 19-25.ventspils.lv Pirms 4 dienām, 20 stundām

    Atminos dr.Ozolu,labs ārsts bija.Par spīti visiem likteņa pagriezieniem.

  • -6
    kaktuss Pirms 4 dienām, 2 stundām

    Kā var sevi saukt par dabas mīli uz reizē šaut dzīvniekus? Beidz liekuļot!

  • -1
    vau Pirms 4 dienām, 2 stundām

    Ja vinš balotēsies ka Ventspils un Latvija pārstāvis tad laikam būs garam.
    Parasti jau sāk ar smago artilēriju,bet bez Blumberga kunga neviens smagāks pagaidām nav. Tagad esošie pārstāv kājnieku bataljonu. Drīz jābūt nākošajam rekrūtim izliktam publiskai apsūkāšanai. Tomēr pēc vairāk ka 35 gadiem veidojot pilsētu gribas tomēr redzēt ko spēj tā sauktā Demagogu armija. (nevis Latvija un Ventspil;s) . varbūt viņi vecās pinotavas māja spēs ārpus Brīvostas teritorija izvedot vai atjaunot mums Latvijā vecokafijas dzirnaviņu ražotni ,tagad jau melnais runcītis var palīdzet. Tas tā vairāk jautrībai. Saprotu Staldzenes pludmalē vajag (pat velosipēdus līdz ūdenim nostumt),bet bija jau tagad jābūt konkrētam plānam ko iesākt ar veco Slaktūzi. Plānbam vai nu par atpirkšanu ,(neticu ka par viņu kāds maksā zemes nodokli), vai citu risinājumu. Gadi jau liek ,jeb pras konkrētu rīcību. Tāpēc jau te skatos ka neviens neko pat neieminās ko vēlētos Ventspili izmanīt ( laternas ,velo, tūrisms apnīk

  • 0
    ventspilnieks 36,7 Pirms 3 dienām, 21 stundas

    Ehh... Daudz to kandidātu un stipendiātu. Ja katru nedēļu pa pāris, trim ...
    Ja arī kāds kandidāts ar alternatīvu uzradīsies no malas, lai nemaz necer. Ventspils ir ģimenes uzņēmums un punkts :D

  • -2
    ApothekaA Pirms 3 dienām, 19 stundām

    Viss ļoti labi izklausā. Labs cilvēks, itka gaišs. Bet hokeja klubs vai sporta skola, ko vada viņš ir drausmīgā stavoklī. Bērnu maz, komandu maz. Rezultāti tik pieticīgi, ka par viņām ir kauns runāt. Apskatoties federācijas lapu, tad tur viss viņa darbs ka direktora ir redzams. Komandas atrodas zemāk neka var iedomāties. Sniegums ir nenormāli zems. Tā sanāk kad pamatdarba laikā tu strādā viena, otrā vai trešā darbā un tad uz pamatdarbību nepietiek laika. Ja strādājot vairākos darbos, vel paspēja pabeigt maģistra grādu, tad pamatdarbs tika veikt nekvalitatīvi. Un tāda neliela piebildīte, vai tad profesionālās ievirzes sporta skolu, neskatoties tā ir privātā vai pašvaldības, tomēr ir jāvada cilvēkam ar pedagoģisko izglītību, lai kaut cik saprastu gan bērnu paiholoģiju un pedagoģiju kopumā un kaut kā jāsaprot arī trenerus/ pedagogus kā viņi strādā. Bet te finanšu džeks vada pedagoģisko iestādi un vēl piestrādā viss kaut kur citur.

  • 0
    Ričards Ozols Pirms 3 dienām, 18 stundām

    Sveiki. Paldies, ka nosaucāt par labu cilvēku, bet tas tālākais gan tāda man nesaprotama tautas kūdīšana. Lai nerastos tāds maldīgs priekšstats pārējiem lasītājiem, pa punktiem atbildēšu.
    1. Sporta skolā ir vairāk kā 160 audzēkņu. Esam tuvu maksimālajam bērnu skaitam, ko vispār pie mūsu apstākļiem var izstrādāt. Ledus pieejamība ir 16 reizes nedēļā un mums ir 9 komandas. Vari parēķināt cik katrai komandai sanāk, ņemot vērā proprocionalitāti atbilstoši vecumam. Vairāk audzēkņus skolā fiziski nevar uzņemt, lai izstrādātu sporta programmu. Tas ir lielākais bērnu un komandu skaits kāds jebkad bijis Ventspils hokejā.
    2. Šī sezona mums nav tik veiksmīga, tas tiesa. Strādājam, labojam kļūdas, augam, attīstāmies. Pagājušā sezonā izcīnījām U16 Latvijas čempionu titulu un nešaubos, ka līdzīgu panākumu atkārtosim. Visiem ir labie gadi un sliktie, jāstrādā un viss būs.
    3. Maģistru studēju darba dienu vakaros un brīvdienās. Darbu tas neietekmē, brīvo laiku gan atņem, bet nesūdzos.

  • -2
    Ričards Ozols Pirms 3 dienām, 17 stundām

    4. Pilntiesīgi vadu sporta skolu, jo esmu gan ieguvis C kategorijas trenera sertifikātu, nokārtojis Latvijas Sporta Federāciju Padomes eksāmenu, gan padziļināto bērnu tiesību aizsardzības mācības, gan citus nepieciešamos pilnveides kursus. Regulāri izglītojos profesionālās pilnveides programmās (tai skaitā minētajā bērnu psiholoģijā un pedagoģijā). Papildus esmu arī sertificēts bērnu nometņu vadītājs, kas savā ziņā papildina visu iepriekšminēto. 2024. gada novembrī Izglītības Kvalitātes Valsts Dienesta veiktajā sporta skolas vadītāja akreditācijā Izglītības Ministrijas pārstāvji manu, "Ventspils hokeja sporta skola"” vadītāja, darbu novērtēja ar atzīmi "Ļoti labi".

    Ceru, ka kopējo ainu padarīju skaidrāku.

  • -2
    vau Pirms 3 dienām, 17 stundām

    Ričardam Ozolam. Kā skaties uz vienu neparastu jautājumu. Tomēr ka trenerim ir jāvērtē bērni ,viņu spējas , . Uzreiz tas nav pasakāms ,bet vai nav kādreiz tā ka labāk aprunaties ar bērna vecākiem ,arī pašu bērnu un ļoti delikāti iteikt meklēt citu sporta veidu (varbūt izmēģināt spēkus kādā individuālajā sporta veidā). cik esmu dzirdējis tad arī Ventspilī ir bijuši gadījumi ka pat no basketbola ir aiziets n. Tas nev viegli ,bērniem ļoti grūti to pat būs pieņemt kā realitāti. Protams tikai skaita dēļ lai būtu nokomplektēta komanda ,tad jā. Jā bērniem jau sapņi ir visiem . NHL vai NBA ,Premjerlīga utt. Viņi smiesies ja pateiks Dimanta līgas mači Brendas Apsītes izvēlētajā sporta veidā. Protams uz hokeju būs rinda ,bet tie kuri turpat blakus telpa skrien ,lec vai met laikam ne visai. tie paši bobotāji jau nenāca no Rīgas Dināmo vai Vefiņa. Mēs te neesam pat simtukstošnieku pilsēta kur liela atlase vai atbirums . katrs bērns kļūst zelta vērts . Būs vai nebūs hoķi pie kājas.

  • -1
    ApothekaA Pirms 3 dienām, 4 stundām

    C kategorijas kursus var iegūt arī cilvēks kas pabeidza tikko skolu. Īsti ta nav pedagoģiska izglītība, jo pedagogam jāmācas ka minimums 3 gadi. C kategorija ir tikai kursi. Pagajušā gada U16 tiruls tika izcīnīts lielākoties ka Jūsu komandā tika pielaisti vecākā vecuma cilvēki, kā arī pagajušajā gada čempionāts bija vājš un šogad Jūsu U17 komanda ir atkal pēdējā vietā un tur spēlē pagajušā gada Jūsu čempioni. Līmenis ir acimredzama. No visiem 160 bērniem cik Jums ir “mirušo dvēseļu”, jo zināms ka no jūsu kluba cilvēki skrien prom. Un uz nākotni ja nav bakalaura grāda pedagoģija, diezvai Jūs varat saulties par pedagogu pabeidzot kaut kādus mistiskos kursus, tas nav godīgi pret tiem pedagoģiem kas reāli mācījās universitātē. Un runājot par neveiksmīgo sezonu, viņa Jums turpināsies, jo hokeju jāvada profesionāļiem, bet ne tiem kas strādā vairākos darbos un nevar paspēt neko sava pamatdarbā. Lieta ir vienkarša vai nu tu atdodies uz visiem 100% savā jomā vai nu skraidi visur un kaut kur

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: