Drošības jostu nelietošana ir viens no visu laiku visvairāk konstatētajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, atzīst Valsts policija (VP). Pērn konstatēti 9847 pārkāpumi, bet vēl gadu iepriekš 10 609 pārkāpumi.
Nepiesprādzēšanās ir viens no izplatītākajiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem
1Policijai gan nav pieejama statistika, cik no sodītajiem ir mikroautobusu un autobusu vadītāji.
Likuma norma par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, paredz piemērot transportlīdzekļa vadītājam 30 līdz 70 eiro sodu.
Ikdienā, veicot satiksmes uzraudzību, tiek kontrolētas arī drošības jostas. Tāpat periodiski šai problemātikai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, piemēram, dažādu kampaņu un akciju laikā, vai sākoties jaunajam mācību gadam, norāda policijā.
Par nepiesprādzēšanos transportlīdzekļos, kas ir viens no visu laiku visvairāk konstatētajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, sākotnēji ir jāvērtē kontroles nodrošināšanā iesaistīto institūciju kapacitāte un resursi, sacīja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji, komentējot, vai nevajadzētu palielināt sodus par drošības jostu nelietošanu.
SM ieskatā ceļu satiksmes drošības uzlabošanas pasākumi ietver gan ceļu satiksmes dalībnieku kontroli, gan arī izglītošanu un informēšanu.
Patlaban ministrijā notiek darbs, lai apzinātu iespējamos risinājumus, kas palīdzētu skaidrot ceļu satiksmes dalībniekiem drošības jostu nozīmi ceļu satiksmes negadījumu seku samazināšanā.
Tāpat ministrijā norāda, ka pārkāpumu politikas veidošanā ir vienlīdz svarīga arī jau noteikto ierobežojumu kontrole, tāpēc sākotnēji ir jāvērtē kontroles nodrošināšanā iesaistīto institūciju kapacitāte un resursi.
Vienlaikus, pārskatot patlaban noteikto soda apmēru par nepiesprādzēšanos, SM ieskatā ir jāvērtē arī tā samērīgums attiecībā pret citiem pārkāpumiem, kā arī jāizvērtē, vai to apmērs ir atbilstošs un samērīgs, jo noteiktā naudas soda pamata funkcija ir atturēt no pārkāpuma izdarīšanas.
Komentāri (1)
Jā šis ,,smagais'' pārkāpums (nepiesprādzēšanās) ļoti, ļoti ietekmē satiksmes drošību. Vairāk nekā viedierīču lietošana brauciena laikā, vairāk kā alkohols utt.O,jā! Ja pieaudzis vadītājs pie stūres izdomā jostu neuzlikt (piem.fūres vadītājs), ko sliktu viņš izdara citiem satiksmes dalībniekiem? Jā, CSN gadījumā viņš visdrīzāk nositīsies un zaudējums būs ģimenei un valstij nodokļu formā .Cita lieta , ja mamma vai tētis nepiesprādzē mazu, neapzinīgu bērnu. Visādi citādi, sodīšana par jostu nelietošanu ir tikai budžeta papildināšana. Nevienam savu viedokli neuzspiežu un tas ir tīri subjektīvs.