Ceturtdien, 25. janvārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome apstiprināja maksu par uzturēšanos bērnu sociālās aprūpes centrā “Namiņš” bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem no citām pašvaldībām.
Plāno atvērt “Namiņa” otro ēku
19Pagājušā gada oktobrī tika atklāta ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma sniegšanas vieta “Namiņš”, kur vienā no ēkām pašlaik dzīvo septiņi bērni, kuri līdz šim mitinājās Ventspils Sociālās aprūpes nama “Selga” bērnu sociālās aprūpes centrā.
Savukārt, no 1. februāra plānots atvērt otru ēku, uzņemot bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus no citām pašvaldībām, līdz ar ko ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojums tiktu nodrošināts vēl 12 bērniem. Bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem no citām pašvaldībām šādu pakalpojumu nodrošināšanai ir noteikta cena 80,12 eiro diennaktī.
“Namiņā” ikdiena tiek organizēta ģimeniskā vidē, apgūstot dzīvei nepieciešamās pamatprasmes. Bērni tiek nodrošināti ar dzīvojamo platību, sadzīvei un ikdienai nepieciešamo inventāru, medikamentiem un speciālistu apmeklējumiem, kā arī dažādu pakalpojumu pieejamība. Dzīvesvietā bērniem ir pieejams internets un sniegtas iespējas iesaistīties interešu izglītībā.
Komentāri (19)
Bizness sanāks ne ahti
Kopš šis nams tur atrodas, vairāk par romu tautu jauniešiem tur nav redzams! Visu dienu tusē uz Skroderu ielu. Labāk skolā būtu gājuši
Latviešu valodā-čigāneļi!
Nez,kā to visu pacieš apkārtējo māju iedzīvotāji?
Ja kādam interesē,vērsties pie Imanta Auziņa,šeit viņš raksta ar lietotājvārdu "Brīvā Latvija".Viņš varētu daudz ko pastāstīt par kaimiņos būšanu ar čigāniem...
Ciešam.
Kā arī pretējā mājā tika apzagts dzīvoklis. Pirms tam dzīvoklis stāvēja, nevienam virsū neskrēja.
Sīkāk nekomentēšu, lai ar to nodarbojas policija
Eu jus to nopietn 80,12 eiro diennakti !?Pa tad naud var dzivot viesnica un trisreiz diena kafijuznika est.
Kādā viesnīcā un kādā kafejnīcā vari par tādu naudu to nodrošināt??? Ko tu tur gvelz! Turklāt jārēķina, ka tā nav tikai telpa, tie ir visi komunālie maksājumi, pārtika, higiēnas preces, tīrīšanas līdzekļi un uzraugošo personu algas.
Presē pasniedz skaisti, bet problēma ar tiem bērniem kā selgā. Iet kur grib un kad grib. Mainījušās telpas, sistēma tā pati.
Tieši sistēma ir mainīta, bērniem, protams, paies laiks, līdz pielāgosies jaunajiem apstākļiem. Šie bērni daudz kam dzīvē izgājuši cauri un, iespējams, neuzticas pārmaiņām. Bet, lai to visu mainītu ir ar kaut ko jāsāk, un šis ir solis pareizajā virzienā.
Tādu naudu es pat divos mēnešos nesaņemu (2404,65 eiro) un man ar to ir jāuztur ģimene, kur abi bērni studē, vēl komunālie , jāēd arī utt. Uzskatu, ka tas jau nu ir par traku!
Un šeit tam papildus klāt nāk vēl speciālie pedagogi un citi maksājumi. Tas jau nav kabatas nauda bērniem. Tas ir visas sadzīves nodrošināšanai, visi komunālie, visa pārtika, higiēnas preces, medikamenti, ārstu apmeklējumi, skolas lietas, viss ko vien iedomājaties, viss, kas nepieciešams jūsu bērniem un pat vairāk, jo nepieciešama uzraudzība, speciālisti ikdienā klāt.
Selgā bērni dzīvo līdz 18 gadu vecumā, kur pēc tam viņus likt? Tā uztaisījā šīs ēkas. Likumi protams stulbi - tāds bērns vēl iet skolā , viņam nav ienākumu. Man liekas , ka tur strādā vesels štats apkalpes - pavāri, dežuranti , sētnieķi, apkopēji un kāds pedagogs vai sociologs. Tāpēc jau tā cena - tas viss jāuztur
Viņiem piešķir izremontētus dzīvokļus, kurus pēc laika zaudē, jo nespēj nomaksāt. Lielākā daļa no viņiem nestrādā. Kad izliek, tad aizbrauc uz angliju lasīt mellenes un šampinjonus.
Ja turpina mācīties, tad šie jaunieši šeit uzturas līdz 24 gadu vecumam.
Ja nevēlas turpināt mācīties, tad līdz 18 gadiem.
Tad valsts piešķir vienreizēju pabalstu, pašvaldība dzīvokli un jaunieši uzsāk savu dzīvi.
Tā pat, kā citi.
Tikai šeit, viņiem jau tiek mācīts pašiem par sevi rūpēties.
Dzīvojot Selgā, viss tika izdarīts viņu vietā.
Laba viesu māja-50eiro diennakts....
Minētās izmaksas 80,12 eiro diennaktī veido:
• ēku uzturēšanas izdevumi kā piemēram siltumenerģija, elektrība u.c.;
• atalgojums personālam, kas uz vietas ir 24/7 režīmā vismaz viens darbinieks;
• ar bērnu uzturēšanu tieši saistītie izdevumi, tas ir, pārtika, apģērbs, medikamenti, transporta izdevumi utt.;
• mācību materiāli un interešu izglītības apmaksa, piemēram, kikboksa nodarbības.
BSAC “Namiņš” ikdiena tiek organizēta ģimeniskā vidē, tas nozīmē, ka bērni ar audzinātājām kopīgi iepērk pārtikas produktus, gatavo ēst, uzkopj telpas un āra teritoriju. Šāds pakalpojuma modelis nodrošina bērniem iespēju apgūt ikdienas dzīvei nepieciešamās pamatprasmes, kuras būs nepieciešamas turpinot dzīvi ārpus “Namiņa” pēc pilngadības sasniegšanas.
Jā gan,kikboksa nodarbības tiem sevišķi nepieciešamas!Kāda velna pēc tiem čigāneļiem ko tādu ?
Un vispār Ventspilī ir tikai viens Namiņš! Zaļais :p
Jauc te galvu, vai zin.
Все не так просто с этим домом...