Skolēniem Covid-19 testi tiks veikti reizi divās nedēļās, nevis katru nedēļu, kā tas notiek pašlaik, par to vienojušies veselības ministrs Daniels Pavļuts un izglītības ministre Anita Muižniece.
Skolēniem Covid-19 testus plāno veikt reizi divās nedēļās
10Tomēr gadījumā, ja pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits sabiedrībā būtiski palielināsies, testēšanas regularitāte skolās atkal var tikt pārskatīta.
Kā informēja Veselības ministrijā (VM), ceturtdien abi ministri konceptuāli vienojušies par tālākajiem soļiem skolēnu testēšanas pilnveidošanā.
Lai testēšanas process būtu visām iesaistītajām pusēm ērtāks un rezultāti operatīvāki, plānots skolās pakāpeniski ieviest jaunu testēšanas metodi, kas paredz vienu klasi testēt kā vienotu grupu, nevis kā šobrīd kā vairāku paraugu grupu. Ja klases vienotajā paraugā konstatēs infekciju, tikai tad skolēnus testēs atsevišķi.
Šāda kārtība atvieglotu gan laboratoriju un izglītības iestāžu darbu, gan arī samazinātu izmaksas par izmeklējumu veikšanu. Tieši laboratoriju pārslodze līdz šim izskanēja kā viens no iemesliem, kāpēc meklēt jaunus testēšanas algoritmus.
Lai novērstu apgrūtinājumu skolēniem apmeklēt interešu izglītības nodarbības ārpus skolas, panākta vienošanās precizēt Ministru kabineta noteikumus, paredzot, ka situācijās, kad laboratorija kādu iemeslu dēļ nav bērna vecākam vai bērnam nosūtījusi individuālu atbildi par testa rezultātu, skolēns var piedalīties interešu izglītības nodarbībās, uzrādot atbildi no skolas par saņemto kopējo klases vai skolas negatīvo Covid-19 izmeklējuma rezultātu.
Detalizētāku informāciju par skolēnu testēšanas pilnveidošanu plānots sniegt tuvākajā Ministru kabineta sēdē.
Pēc VM sniegtajiem datiem, pirmās testēšanas nedēļas ļāvušas uzsākt klātienes mācības un novērst plašus uzliesmojumus 215 izglītības iestādēs un objektīvāk novērtēt Covid-19 izplatību Latvijas pašvaldībās. Vairāk nekā 200 000 skolēnu un skolu darbinieku testēšana esot bijis izaicinājums izglītības iestādēm, bērniem un viņu vecākiem, kā arī pārbaudījums laboratorijām.
Iepriekšējā skolu skrīninga nedēļā atklāti 295 Covid-19 pozitīvie gadījumi, kas ir 13% no kopumā atklātajiem.
Kā norāda ministrijā, skolas, kurās klātienes mācību process norit epidemioloģiski droši, ir gan Veselības ministrijas, gan Izglītības un zinātnes ministrijas prioritāte.
Komentāri (10)
Laboratorijas būs nopelnījušas pietiekami, haha, ar figņu testu figņu...
https://www.mk.ru/social/2021/09/08/pogolovno-privitaya-mongoliya-povtorila-izrailskuyu-vspyshku-koronavirusa.html
Nē nu šitās divas ministrijas spridzina kā vēl nekad! Brīdī, kad saslimušo skaits iet uz augšu, tad samazina testēšanas biežumu, bet saka, ka to palielinās, ja saslimstība ies uz augšu.
Kārtējo reizi var redzēt, ka neviens pieņemtais lēmums nav bijis pārdomāts! murgs kaut kāds!
Aizej uz testu
Vajag jau lai būtu saslimušo ,tas jau katram skaidrs.
Kas iet uz augšu?
Ne jau tas, kas P.Martai īpaši noderētu..:)))
Kādi saslimušie?
Cirka numurs ar statistiku - bezsimtomu notestētiem gadījumiem un viegli saaukstētiem,
ar ļoti retu smagā stāvoklī.
Re kā Rēzeknē notika: no 28 skolēniem 10 naf fakcinēti,saslimst tiešs fakcinetais un tos 10 veselos un ar prātu draudzējušos aizsūta mājās uz karantīn bez iespējas pat mācīties attālināti.Un tikai dēļ to ka saslimst tieši
FAKCINĒC ! Re ka valdības kliķe saudzē nefakcinētos lai tos neaplipina fakcinētie.
Mazķ testēs, mazāki cipari būs, jau ir pierādīts. Slims jau nav tas , kam kaut kādu vīrusu atrod, bet gan tas ,kam ir simptomi un nonāk slimnīcā. Beidziet vaimanāt, bet turpiniet dzīvot, izejiet laukā , izbaudiet sauli un svaigu gaisu, uzēdiet rudens augļus un ogas, un būsiet veseli.Lai veicas un jauku atvasaru!!!!
Tā ir bezjēdzīga naudu tērēšana,pēc nodošanas atbilde pēc divām dienām,pa to laiku jau ja ir slims, pusi skolu var aplaist. Bezjēdzīgs pasākums!
Lielie biznesi-masku, testu un vakcīnu ražotāji šo peļņas kumosu no zobiem ārā nelaidīs, bet naivās pasaules tautas tikai pērk maskas , taisa bezjēdzīgus testus un potējas, lai gan arvien skaidrāk redzams, ka lielas jēgas tam nav....