SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" ir izsludinājusi būvdarbu iepirkumu Rehabilitācijas nodaļas pārbūvei.
Slimnīcā pārbūvēs Rehabilitācijas nodaļu
16SIA "Ozola & Bula, arhitektu birojs" izstrādātais būvprojekts paredz divu stāvu piebūves izbūvi pie esošās slimnīcas ēkas. Jaunajā Rehabilitācijas nodaļā paredzētas astoņas dienas stacionāra gultas, plaša fizioterapijas zāle ar speciāliem rehabilitācijas trenažieriem, rehabilitācijas baseins ar paceļamo grīdu, ūdens procedūras, fizikālās procedūras, sāls istaba, ergoterapijas, logopēda un citu funkcionālo speciālistu kabineti.
Līdz ar jaunās nodaļas izveidi rehabilitācijas pakalpojumi kļūs iedzīvotājiem pieejamāki, daudzveidīgāki un nodrošinās mūsdienīgu veselības aprūpi tuvu savai dzīves vietai, uzsver slimnīca.
Rehabilitācijas nodaļas būvniecība plānota šogad un nākamgad. Rehabilitācijas nodaļas būvniecību finansēs no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" veselības aprūpes infrastruktūras attīstība", kura kopējais finansējums ir 10,21 miljons eiro.
Komentāri (16)
Vai Pārventā Talsu ielā nav kaut kas līdzīgs?
Nu vēl viens baseins!! Vai būs daudz , kas to varēs sev atļaut? Labak būtu medmāsām pie algas pielikuši
SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” jaunajā Rehabilitācijas nodaļā plānots prioritāri apkalpot stacionāros, t.sk. dienas stacionāra pacientus, piedāvājot viņiem daudzpusīgu rehabilitāciju multidisciplināras speciālistu komandas vadībā. Tas nozīmē, ka dienas laikā pacienti varēs saņemt 3-4 dažādus rehabilitācijas pakalpojumus, t.sk. individuālās vai grupu nodarbības baseinā ar fizioterapeitu. Rehabilitācijas baseins plānots neliels – 3,4 x 3,5m, ar regulējamu grīdu, līdz ar to tas būs ērti izmantojams gan pacientiem ar kustību traucējumiem, gan bērniem.
Svarīgi atzīmēt, ka rehabilitācijas pakalpojumi stacionārā un dienas stacionārā nav maksas pakalpojums, bet gan tiek nodrošināti par valsts līdzekļiem. Sākot ar 2019. gadu valsts ir uzsākusi līdzekļu piešķiršanu rehabilitācijas stacionārajai programmai un paredzams, ka pieprasījums pēc rehabilitācijas pakalpojumiem valstī augs. Šie pakalpojumi ir ļoti nepieciešami insulta pacientiem, pacientiem pēc operācijām, kā arī ar dažādām balsta un kustību aparāta, locītavu, neiroloģiskām u.c. saslimšanām.
Protams, slimnīca turpinās piedāvāt arī ambulatoros rehabilitācijas pakalpojumus gan par valsts līdzekļiem, gan par maksu, tomēr slimnīcas prioritāte ir nodrošināt valsts apmaksātos stacionārās rehabilitācijas pakalpojumus, lai iedzīvotāji tos varētu saņemt Ventspilī, tuvāk savai dzīvesvietai, nevis citās Latvijas pilsētās.
Rehabilitācijas nodaļas pārbūve notiks ERAF projekta “SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” veselības aprūpes infrastruktūras attīstība” ietvaros, un tā tiks finansēta no ERAF (85%), valsts budžeta (9%) un slimnīcas (6%) līdzekļiem.
Paldies,par ziņu - plašāka rehabilitācijas nodaļa iedzīvotājiem ir ļoti nepieciešama!
Apsveicams pasākums!
Kāda priecīga ziņa! Lai top!
Es jau nu slimnīcas administrācijas vietā nelepotos ar šadu panākumu, kura dēļ tiek upurētas vismaz 30 vairāk kā pusgadsimtu augušas priedes. Mans ierosinājums "jaunajiem varoņiem"piešķirt dabas postītāju balvu un blakus centram novietot goda plāksni ar vārdiem , uzvārdiem - vēsutrei
Iespējams šo koku mūžs pārspēj postītāju patreizējo vecumu.
Dabas draugs - a kā tu zini, ka tiks upurētas priedes? Esi piedalījies lemšanas - plānošanas procesā? No raksta īsti nevar saprast, kura teritorija tiks apbūvēta.
https://www.ventspils.lv/lat/pilseta/179409-sabiedribas-informesana-par-koku-cirsanu-rehabilitacijas-nodalas-parbuvei
Jaunās Rehabilitācijas nodaļas būvniecības vietas izvēle bija sarežģīts un ilgstošs process, jo bija jānodrošina jaunās nodaļas savienojums ar esošo slimnīcu gan no funkcionalitātes, gan tāpēc, lai tās būvniecību varētu finansēt no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem. Tāpat svarīgi, lai Rehabilitācijas nodaļas būvniecības laikā nebūtu jāpārtrauc veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana citās slimnīcas nodaļās. Izvēloties nodaļas izvietojumu, tika ņemti vērā arī Latvijas vadošo rehabilitācijas speciālistu viedokļi, kā arī iespējamā nodaļas attīstība un paplašināšana nākotnē. Savukārt projektētājiem tika dots uzdevums veikt koku inventarizāciju un ēkas plānojumu maksimāli plānot tā, lai samazinātu izcērtamo koku skaitu, kas projektēšanas laikā arī tika izdarīts.
Sabiedrības informēšanas nolūkos, jau komentārā minētajā avotā, 2019.gada nogalē aicinājām iedzīvotājus iepazīties ar plānoto būvniecību Ventspils pilsētas domes mājaslapā, kā arī klātienē slimnīcā. Neskatoties uz aizritējušo termiņu publiskajai apspriešanai, neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus arī tagad vērsties pie mums, piesakot vizīti pa tālruni 63622658. Uz vietas pārrunāsim visus interesējošos jautājumus un izstāstīsim par plānošanas procesu un tā gala rezultātu.
.SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca saka:
"Svarīgi atzīmēt, ka rehabilitācijas pakalpojumi stacionārā un dienas stacionārā nav maksas pakalpojums, bet gan tiek nodrošināti par valsts līdzekļiem' , tad kāpēc Kukaine slimnīcā , Gīle dziedinātavā ņem 25,- eiro par konsultāciju??? ja jau valsts apmaksājusi...,ko?
Pirms uzdod muļķīgus jautājumus, vispirms padomā vai ir atšķirības starp pakalpojumiem stacionārā, dienas stacionārā un ārsta konsultāciju!!!
Mēs te tagad diskutējam par kokiem vai veselības aprūpes paplašināšanu. Nopietni? Nenogāzīs jau pus pilsētu ar kokiem. Bet, tad, kad pašam vajadzēs kvalitatīvu aprūpi - pakalpojumus, tikai tad dūša būs papēžos, jo redzēs par ko te ir purpinājis. Es nesaku, ka daba nav jāsaudzē - bet mēs nerunājam par kārtējo tirdzniecības centru, kuru plānots būvēt, bet par veselībai nepieciešamiem pakalpojumiem.