Šogad oktobra pēdējā svētdienā, proti, 28. oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, un pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ
15Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 28. oktobrī plkst.4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.
Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2019. gada 31. martā.
EM atgādināja, ka šā gada vasarā Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu viedokli par nepieciešamību veikt izmaiņas pastāvošajā kārtībā sezonālajai laika maiņai. Arī Latvijas valdība pauda viedokli, norādot, ka atbalsta vienotu dalībvalstu atteikšanos no divkāršās laika maiņas, vienlaikus uzsverot, ka jāsaglabā vienota un koordinēta pieeja visā ES attiecībā uz laika joslu noteikšanu.
Ņemot vērā aptaujas rezultātus, septembrī EK sagatavoja direktīvas priekšlikumu, kas paredz atcelt sezonālo laika maiņu un dot iespēju dalībvalstīm izvēlēties pastāvīgi palikt vasaras vai ziemas laikā. Priekšlikums paredz, ka laika maiņa tiek atcelta pēc ES dalībvalstu vienotās pārejas uz vasaras laiku nākamā gada martā. Savukārt tās dalībvalstis, kuras vēlēsies ziemas laiku noteikt kā savu pamatlaiku, nākamā gada oktobrī varēs pāriet atpakaļ uz ziemas laiku un tad pārtraukt sezonālo laika maiņu.
Patlaban diskusijas par EK priekšlikumu turpinās un gala lēmums vēl nav pieņemts.
Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Kopš 1997. gada vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.
Komentāri (15)
Loģiski būtu,ja turpmāk paliktu pie joslas laika.Un tas ir ziemas laiks.Vakaros tiktu agrāk pie miera.
Lūdzuuu beigsim šo grozīšanas marazmu.!!!! Vasaras laiks ir piemērotāks. Tieši otrādi ziemas laikā vakari ir ilgāki un tumšāki. Tas ir - vēlāk ceļamies, vēlāk ejam gulēt. Tumsa iestājas vēl ātrāk. Un ja paliekam pie ziemas laika, tad galīgi jocīgi, ka vasarā vakaros 9, 10 jau tumšs, bet gaisma aust 2,3-Nejēdzīģi!
Rasma,gribi teikt,ka līdz 1981.gadam mēs dzīvojām nejēdzīgi?Labi atceros tos laikus,pirms PSRS valdība izlēma par vasaras laiku,lai it kā ietaupītu elektroenerģiju.Viss bija normāli.
Margrieta. Izlasi kārtīgi komentāru. Tieši tā- saku, ka vasaras laiks ir piemērotāks. Nav tumšo vakaru, diena garāka, gaišāka.
Līdz 81 gadam dzīvojām pēc vasaras laika.
Nē, mūsu joslas īstais laiks ir ziemas laiks.
Jācer, ka pēdējo reizi pagriežam atpakaļ un pavasarī vairs nejauksim dabīgo laiku .
Nojaušu ka nekas nemainīsies - komentāri 50x50 . Es par vasaras laiku
Ja saprotu pareizi, mums neviens neprasīs. Kā Brisele teiks, tā būs. Gan jau pieradīsim, lai kurš laiks arī nebūtu.
Vai tad valdība nenolēma likvidēt šito pretīgi debilo marasmu? Vai Lemburgā, kā vienmēr, sava, cita laika zona?
Pilnīgi nopietni, kā tad tagad ir ar tiem laikiem un likumiem par laikiem??? Gribu zināt, esm tiesīgs zināt!!!
Tad izmanto savas tiesības un internetā izlasi.
Un kantoru gnīdas kam paredzētas? Pie mūsu nodokļiem piezīdušās kā blaktis, lai vismaz pa tastatūru klabina un atbild ar savām šablonu atbildēm, kas turpat pie datora uz lapas priekšā rakstītas, ja visiem citiem darbiem smadzeņšūnas trūkst.
Iekš man muiž nevien pulksten laik netiks mainit.Lezinat.
Lai visiem izpatiktu, vajag to laiku pagriezt atpakaļ tikai pusstundu. Tas derētu visiem un nebūtu tik sāpīgi.