Vientuļajiem pensionāriem un vientuļajām personām ar invaliditāti, kuri veselības stāvokļa dēļ nespēj paši kopt nekustamajam īpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo teritoriju, ir iespēja saņemt Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu.
Var saņemt pabalstu piegulošās teritorijas kopšanai
612018. gada pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēti 4025 eiro. Lai saņemtu pabalstu, palīdzības pieprasītājam Sociālajā dienestā ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāuzraksta iesniegums, jāuzrāda īpašumā esošā zemes gabala plāna kopija, kā arī jāiesniedz ģimenes ārsta izziņa, kas apliecina, ka persona veselības stāvokļa dēļ nav spējīga kopt īpašumam piegulošo teritoriju. Personas, kuras pārvietošanās grūtību dēļ nevar ierasties Sociālajā dienestā, pabalsta nepieciešamību var pieteikt, zvanot pa tālruni 63601204. Šādos gadījumos Sociālā dienesta darbinieki apmeklē pabalsta pieprasītāju viņa dzīvesvietā, lai izvērtētu atbilstību pabalsta saņemšanai.
Pašvaldības sniegto ikmēneša pabalstu var saņemt, ņemot vērā šādus nosacījumus:
-
ja ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 315,14 eiro mēnesī (neskaitot piemaksu pie pensijas);
-
ja neviens no ģimenes locekļiem veselības stāvokļa dēļ nespēj kopt īpašumam piegulošo teritoriju;
-
ja ģimenes (personas) dzīvesvieta ir deklarēta nekustamajā īpašumā, kuram nepieciešama piegulošās teritorijas kopšana, un ja persona tajā dzīvo pastāvīgi;
-
ja nevienam no ģimenes locekļiem nav likumīgo apgādnieku (bērnu, mazbērnu), izņemot gadījumus:
- ja noteiktie likumīgie apgādnieki ir pensionāri vai invalīdi, kuri veselības stāvokļa dēļ nespēj kopt nekustamajam īpašumam piegulošo teritoriju;
- ja noteiktie likumīgie apgādnieki ir personas līdz 24 gadu vecumam, kuras turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, koledžā vai ir pilna laika klātienes studējošie augstskolā.
Nekustamajam īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas kopšanas pabalsta apmērs tiek noteikts saskaņā ar pakalpojuma sniedzēju, kas noslēdzis līgumu ar Sociālo dienestu.
Ventspils pilsētas Sociālais dienests izņēmuma gadījumos uz laiku līdz sešiem mēnešiem var piešķirt pabalstu arī personām, kuras neatbilst kādam no pabalsta saņemšanas nosacījumiem, bet kurām veselības stāvokļa dēļ nepieciešama nekustamajam īpašumam piegulošās teritorijas kopšana. Šādos gadījumos pabalsta pieprasītāja iesniegums tiek izskatīts Ventspils pilsētas domes Sociālo lietu komisijā.
Pagājušajā gadā pabalstu nekustamajam īpašumam piegulošās teritorijas uzkopšanai saņēmušas 13 ģimenes, pabalsta izmaksai izlietoti pašvaldības budžeta līdzekļi 3150 eiro apmērā.
Komentāri (61)
Pārlasīju vairākas reizes.Laikam pareizi izlasīju.Ņi..ja sebe!!!
Trusevičs arī saņem šādu pabalstu?
Kuram punktam viņš, nah, atbilst?
Trusevičs sākotnēji bija cīnītājs pret domes patvaļu,kas attiecas uz darba klaušām piegulošās teritorijas uzturēšanā.
Ko panāca?
Vai tagad viņa īpašumam piegulošo teritoriju tīra viņš pats?
Gluži kā dziļajos viduslaikos - ja tu dzimtcilvēk nevari kunga klaušas vilkt, tas tev vēl ir jāpierāda, tad varbūt par tevi apžēlosies "pilsētas ar rītdienu" varenā pāšvaldība ,kura var ķēzīties ar naudu visādi citādos, no lietderības viedokļa apšaubamos projektos.
Tur jau tā lieta,lai organizētu vēl kādu sētnieka vienību,viņi naudu izšķiež visādus pekstiņus rīkojot.Vismaz uz pusi samazinot liekēžu skaitu pašvaldību kantoros to jautājumu var atrisināt kā divus pirkstus...
Nožēlojami vēl ir tas,ka, lai attaisnotu savu ņirgājošo attieksmi pret cilvēkiem,paziņo,ka tāda prakse ir arī citās Eiropas valstīs.Neviens nesaka ka nav,bet citās ES valstīs ir daudz kas cits arī,kā piemēram minimālā alga ap 1200 eiro uz rokas.
Šitādu pretimnākšanu jau vajadzēja izrādīt pirms pašvaldību vēlēšanām.Bet kā tad ar tiem,kuri pēc smaga darba par minimālo algu knapi kājas var pavilkt vakarā?Vai tiem nekas nepienākas?
Tēma jau nu nodrillēta ir galīgi,bet aicinu visus,kuriem ir tā saucamā pieguļošā teritorija, netīrīt tur neko,jo tā nav jūsu teritorija,bet gan pašvaldības.Parādiet vienreiz stingru raksturu un pasūtiet tos kaklakungus ellē ratā.
Sen bija laiks šo jautājumu atrisināt tā ,lai cilvēkiem , kuri jau tā par savu īpašumu maksā nīn un zemes nodokli, nebūtu jāstrādā pirms vai pēc darba, lai sakoptu viņa mājai pieguļošo teritoriju,kas pieder visiem.
Es ,kā šīs pilsētas iedzīvotājs , piespiedu darbu uzskatu kā sodu par kāda likuma pārkāpumu. Vai dzīvošana privātīpašumā ir uzskatama par administratīvo pārkāpumu? Ja vēlaties lai tiek tīrīta jūsu teritorija, kā minimus jums būtu man jāpiedāvā vairāki iespējamie problēmas risinājumi piemēram:1. tīrīt pašam,2. maksāt saprāta robežās-līdzigi kā ar sadzīves atkritumiem,3. pilsēta tīra par nekustāmā īpašuma nodokļa maksājumiem,4. citi varianti.
Tie, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās algo sētnieku, t.i. - arī tīra ielas un pagalmus, tikai ne paši. Nav jau liegts arī privātmāju īpašniekiem algot sētniekus...
Neviens jums neaizliedz tā rīkoties, ja tas sagādā jums baudu.
Ja kaut ko vajag no pašvaldības ,tad ir papīru kaudze ar pierādījumiem,ja jātīra celiņi,tas ir pieguloša Jūsu teritorija.Ja mana,tad var iekasēt nodevas,ja kāds iedomājas pastaigāties pa manis piederošo teritoriju-es varu iekasēt nodevas,vai piedāvāt notīrīt trotuāru.
Nē, nesaņēmu šo pabalstu!
Truseviča kungs,varbūt jūs,kā domes, tā grupējuma loceklis,varētu ietekmēt savus līdzdalībniekus,lai tiktu atcelta tā nejēdzība,kura nosaka to nolādēto pieguļošās teritorijas tīrīšanu.Cilvēku cieņa jau tā tiek pazemota šajā valstī no augstāk stāvošo puses.Tautas pacietība nav bezizmēra.Cik ilgi var paciest ņirgāšanos?Jūs priekš kam esat tajā domē?Vai tad lēmumiem nav jābūt cilvēku interesēs?
SASKAŅA sevi pasniedz sabiedrībai kā partiju,kura atšķirībā no citām partijām tik tiešām pārstāv visas sabiedrības intereses.Pierādiet to.
Ja uzskatiet par iespējamu reaģēt uz manu komentāru,tad ir lūgums iztikt bet demagoģijas,ka tāda kārtība ir visā valstī un arī citur pasaulē,ka tāds ir likums un tur neko nevar darīt.Tas viss ir dzirdēts.
to Vitalijs Trusevičs logiski ka nesanem pabalstu jo teritoriju tira komunala parvalde
Nav patīkami tas, ka pašvaldības īpašumu kopšanu uzspiež vēl trešajām personām - t.s.likumīgajiem apgādniekiem, nerunājot nemaz par apšaubāmo loģiku - kopt svešu īpašumu.
Tādi apgādnieki bija laikos,
kad cilvēki nemaksāja prom milzu nodokļus un katrs pats bija atbildīgs par savas paplašinātās ģimenes nespējīgo nodrošināšanu.
Bet tagad - pašvaldība nodokļus grib, bet savu darbu uzspiest citiem arī grib.
Un vēl citu bērniem un mazbērniem.
Tāpat smieklīgi izskatās, kad ar tehniku nostumj ietvju veloceliņus, gājēju daļu acīmredzot atstājot sētnieku vai ēku īpašnieku ziņā.
It kā tā tehnika nebūtu pirkta par nodokļu naudu.
Pilnīgi Tevi atbalstu.
Ja mazāk naudas uzšautu gaisā svētku reizēs , tad par minimālo algu , kas gadā būtu ap 5000 eiro vienam strādājošam, vairāki cilvēki tiktu pie darba tīrot tās ietves , pa kurām mazais traktoriņš nevar izbraukt , un būtu gan cilvēkam darbs, gan ietves tīras, ziemā no sniega , rudenī no lapām . Negribu ticēt ,ka nevarētu sagrabināt tādu summu visam gadam (vienam cilvēkam) ,jo dažiem tāda sanāk katru mēnesi un tas ir pirms nodokļu nomaksas , ienākuma nodoklis atgriezīsies pašvaldības budžetā.ja nemaldos , tad pašvaldībai ir krietns uzkrājums ,( nebaltai dienai), tā kā par naudas trūkumu nevar sūdzēties.Beidzot sāciet domāt par cilvēkiem , no kuriem gaidāt nodokļu naudu, tad var gaidīt atsaucību no vēlētājiem .
Paši periodiski savēlat visādus p.d.rus,un perodiski četru gadu garumā vaimanājat par nekaunīgiem KUNGIEM un KUNDZĒM.
No likumdošanas puses pašvaldība rīkojas ne visai likumīgi un paskaidrošu kāpēc:
LR Likums "Par pašvaldībām" 41. pants: Pašvaldības dome pieņem:
1) ārējos normatīvos aktus (saistošie noteikumi). Kas ir pašvaldības ārējais lēmums.
LR Likums "Par pašvaldībām" 42. pants: "Pašvaldības domes lēmumiem, kuru izpilde ir saistīta ar izdevumiem, jābūt nodrošinātiem ar pašvaldības materiālu un finanšu resursiem".
"Saskaņā ar Satversmes tiesas likuma 32. panta otro daļu Satversmes tiesas spriedums un tajā sniegtā attiecīgās tiesību normas interpretācija ir obligāta visām valsts un pašvaldību institūcijām (arī tiesām) un amatpersonām, kā arī fiziskajām un juridiskajām personām".
" Satversmes tiesa 2014. gada 6.novembra sprieduma lietā
Nr. 2013-20-03 ir atzinusi, ka par likuma "Par pašvaldībām" 15.panta pirmās daļas 2.punktā minētās autonomās funkcijas pienācīgu izpildi atbildīga ir pašvaldība, nevis personas, kurām pieder nekustamais īpašums pašvaldības administratīvajā teritorijā.
Īpašnieka pienākumu kopt un tīrīt viņa īpašumam piegulošo teritoriju pašvaldība var noteikt tikai ar tādu regulējumu, kas nodrošina samērīgumu starp personai uzlikto pienākumu un sabiedrības interesēs sasniedzamo mērķi. Tātad likuma "Par pašvaldībām" 43. panta pirmās daļās 5. un 6. punktā noteiktais deleģējums nav interpretējams tādējādi, ka pašvaldība drīkstētu savas autonomās funkcijas izpildi pilnībā uzlikt īpašniekiem. Ja pašvaldība izvēlējusies autonomas funkcijas izpildi uzlikt īpašniekiem, tai jāuzņemas līdzdalība šis funkcijas īstenošanai. Arguments, ka pašvaldības budžetā tās autonomo funkciju izpildei vispār nav paredzēti vai arī paredzēti nepietiekami līdzekli, nav atzīstams par iemeslu tam, lai pašvaldība varētu vispār atteikties no līdzdalības piegulošo teritoriju kopšanā un šo pienākumu neierobežotā apjomā uzlikt īpašniekiem".
Klau,Megatonna,bet pašvaldība jau arī ir īpašnieks tai teritorijai,kura tiek dēvēta par pieguļošo.Šitas ārprāts jau ir legalizēts un noteikts ar likuma spēku.Tātad,esošā kārtība var pastāvēt vēl entos gadus un cilvēkiem šī esošā kārtība būs jarespektē ,neatkarīgi no saviem viedokļiem par to vai citu kabinetu gnīdu iegribām.Te jau jācepās par to,ka ir jāmaina pastāvošā politiskā iekārta valstī,ka esošā sistēma nenodrošina tautai normālu eksistenci.
Tātad,ko darīt?Atrisinājumu var atrast,nepakļaujoties esošai kārtībai.Mani ,kā indivīdu,protams,var sodīt par pieguļošās teritorijas nekopšanu.Bet aptaisīt pakaļkājas tie maitas var ,ja viņu iegribas nepildīs un pasūtīs viņus nahren ellē visi tie cilvēki,kuriem šī problēma ir kā augonis uz pakaļas.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieskatā, nosakot kopjamās teritorijas platību, pašvaldības līdzdalība tiktu noteikta visos gadījumos
Tātad no augstākminēta izriet, ka tomēr pašvaldība var deleģēt tiesības uzkopt piegulošu mājai teritoriju mājas īpašniekiem, bet tikai pašvaldība aizmira vienu lietu - par inventāru, aprīkojumu, apģērbu, pļāvēju un benzīnu nodrošināšanu no pašvaldības puses. Jebkurš sods izrakstītājs par piegulošas teritorijas nekopšanu ir nelikumīgs, jo visu finansionālu nastu par pašvaldības koplietošanas teritorijas uzturēšanu pašvaldība uzliek uz mājas īpašniekiem bez savas līdzdalības.
Bez Tabu tālr. 67099090; e-pasts [email protected]
Nekā Personīga tālr. 67188440; e-pasts [email protected]
Kāpēc nevar vienkāršāk ,ja cilvēks piekrīt tīrīt/ kopt pieguļošo teritoriju,viņš saņem īpašuma nodokļu atvieglojumus,
( vismaz 50%) ja ne- maksā visu īpašuma nodokli pilnā apmērā! Domāju,ka mūsdienās nebūtu problēmu ar šādu risinājumu,jo šie nodokļi ir lieli,un jebkurš gribētu maksāt mazāk.
Latvijas satversmes likumā par Personas tiesības un pienākumi 20.pantā rakstīts .Piespiedu darbs ir aizliegts! Par piespiedu darbu netiek uzskatīts obligāts valsts dienests, iesaistīšana katastrofu seku likvidēšanā un labošanas darbi, kas noteikti saskaņā ar tiesas spriedumu.!!! Likums ,, Par sociālo drošību"" 1 pants, 1 punkts. Ik vienam ir iespēja brīvi izvēlēties nodarbošanos un ar savu darbu nopelnīt dzīvei nepieciešamos līdzekļus. Ja dome uzskata , ka tas ir sabiedrības pienākums, tad tas var būt tikai brīvprātīgs, nevis ar sodu apliekams darbs. Un sabiedrības darbs, ir pēc katra cilvēka iespējām, nevis to var uzspiests un sodīt, par to
Gribētos zināt vai kāds, pirms uzdot cilvēkiem tīrīt pašvaldības teritoriju, ir aprēķinājis, kāds zaudējums tiek nodarīts privātpersonām un līdz ar to valstij un tās institūcijām, kurās šie cilvēki strādā? Jāņem vērā, ka cilvēks, cīnoties ar sniegu, nevar laikā tikt uz darbu, vairāk nogurst, pats iegādājas darba rīkus un materiālus un tos uztur kārtībā, nevar strādāt diennakts darbu (pie tam cilvēka nostrādātais darba laiks kopumā būs lielāks par 40 st. nedēļā), nevar plānot savu laiku, jo daba var izjaukt visus plānus, viņam jāmaksā citiem naudu par teritorijas sakopšanu sava atvaļinājuma, ārstēšanās vai cita veida prombūtnes laikā, cilvēks nevar plānot savu atpūtas laiku utt. Šo sarakstu var turpināt ilgi un sanāk, ka ielu regulāra kopšanu rada materiālus zaudējumus valstij un arī konkrētajam cilvēkam.