Dažādu sporta veidu apmācību drošības prasības jānosaka attiecīgajām federācijām, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.
IZM pārstāvis: licence nav pilnīgas drošības garants
0Viņš norādīja, ka Latvijā ir ap 90 sporta veidu, un būtu nepareizi, ja valdība censtos regulēt drošības prasības katrā no tiem. "Tāpēc valstī ir uzbūvēta sistēma, ka katrā sporta veidā ir federācija. Peldēšanas gadījumā tā ir Peldēšanas federācija, un Latvijas valsts ar Sporta likumu ir uzticējusi šai Peldēšanas federācijai tiesības izdot noteikumus, kas ir saistoši tiem, kuri iesaistīti peldēšanas sporta veidā vai arī šī sporta veida apmācībās," sacīja Severs.
Papildus minētajam, valsts nosaka, kādām prasībām ir jāatbilst trenerim jeb personai, kas māca sporta veidu, piebilda IZM Sporta departamenta direktors.
Runājot par oktobra sākumā Ventspilī notikušo traģēdiju, kad peldēšanas apmācību laikā gāja bojā mazs zēns, Severs sacīja, ka personīgi ir sazinājies ar vairākiem peldēšanas sporta lietpratējiem, kuri viņam vērsuši uzmanību uz to, ka viena speciālista klātbūtne peldēšanas apmācību laikā paaugstina nelaimes gadījumu risku, tamdēļ labāk būtu, ja ar bērniem vienlaikus strādātu vairāki speciālisti.
IZM pārstāvis gan atzina, ka "protams, mēs nevaram tagad zīlēt, kā būtu bijis, ja tur būtu vēl viens speciālists". Pēc viņa teiktā, sākotnēji varētu likties, ka vairāku speciālistu klātbūtnē konkrētais negadījums būtu pamanīts ātrāk, tomēr šim jautājums ir jāvērtē kompleksi, ko IZM arī plānojot darīt.
Severs informēja, ka IZM iecerējusi tuvākajā laikā sasaukt ekspertu sanāksmi, kurā būs aicināti pārstāvji gan no Latvijas Peldēšanas federācijas, gan citām organizācijām un iestādēm, kas saistītas ar dažāda veida aktivitātēm uz ūdens. "Mēs ļoti nopietni skatīsimies un runāsim, kādas ir viņu iespējas jau pie pašreizējā regulējuma izstrādāt vienotu [apmācību] metodiku," sacīja IZM pārstāvis.
Viņš arī atzina, ka būtu labi, ja federācijas izveidotu savus standartus, kam piešķirt dažādas kvalitātes zīmes. Piemēram, Latvijas Peldēšanas federācija varētu izstrādāt kritērijus, kādiem jāatbilst peldbaseiniem vai peldēšanas apmācībām, lai tām tiktu piešķirta kvalitātes zīme "Drošs peldbaseins" vai "Droša peldēšanas apmācība". Šiem kritērijiem, protams, vajadzētu būt krietni augstākiem par noteiktajām minimālajām prasībām.
Komentējot faktu, ka Ventspils Olimpiskā centra peldēšanas nodarbības, kurās gāja bojā zēns, bija nelicencētas, Severs atzina, ka licence, protams, ir vajadzīga, bet vienlaikus nevar apgalvot, ka tā ir pilnīgas drošības garants.
Komentāri (0)