Valdība šodien lēma, ka nākamgad būs četras dažādas minimālās algas stundu tarifa likmes atkarībā no darba stundu skaita mēnesī.

Labklājības ministrijas (LM) speciālisti norāda, ka pašreizējā sistēma normāla darba laika ietvaros ir atšķirīga darbiniekiem, kuriem darba alga ir noteikta minimālās mēneša darba algas apmērā salīdzinājumā ar darbinieku aprēķināto minimālo mēneša darba algu, kuriem nolīgta laika algas sistēma ar minimālās stundas tarifa likmes apmaksu.

Piemēram, šī gada martā darba stundu skaits bija 176 stundas. Darbinieks, kuram samaksa ir noteikta minimālā algas apmērā, saņēma 360 eiro, bet darbiniekiem, kuriem nolīgta laika algas sistēma ar minimālo stundas tarifa likmes apmaksu alga bija 381,22 eiro.

Savukārt februārī darba stundu skaits bija 160 stundas, tāpēc darba devējiem nācās darbiniekam piemaksāt 13,44 eiro, lai darba alga sasniegtu likumā noteikto minimālo algu.

Lai ieviestu jauno sistēmu, darba devējiem būs jāgroza darba līgumi tiem darbiniekiem, kuriem noteikts laika darba sistēmas atalgojums minimālās stundas tarifa likmes apmērā. Tas nozīmē, ka darbiniekam darba laika sistēma un minimālā stundas tarifa likme katru mēnesi būs noteikta saskaņā ar valdības noteikumiem, neminot konkrētus apmērus, un turpmāk šiem darba devējiem darba līgumi nebūs jāgroza, ja valstī mainās minimālā mēneša darba alga.

Jaunajā sistēmā, lai būtu precīzāks ikmēneša darba algas aprēķins, minimālās stundas tarifa likmes apmērs noteikts ar četrām zīmēm aiz komata, līdz šim esošo trīs zīmju vietā.

Atsevišķi ir noteiktas normas attiecībā uz darbiniekiem, kuriem noteikta summētā darba laika uzskaite un noteikts nepilns darba laiks.

LM katru gadu aprēķinās četru veidu normālā darba laika stundu skaitu mēnesī un atbilstošās minimālās stundas tarifa likmes pa mēnešiem par nākamo periodu, un publicēs to apmērus ministrijas mājaslapā.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: