Mīts par BMW šoferiem apstiprinās. Pērn lielākais fiksētais ātrums uz Latvijas valsts ceļiem bija 209 km/h, informē Valsts Policija. Ārruma pārkāpumi bieži ir smagu avāriju iemesls, bet šī gada sākums uz ceļiem izvērties īpaši asiņains. Papildus finansējums foto radaru iegādei pagaidām valstij nav.
Ātrums uz Latvijas ceļiem ir nāvējošs
0Valsts policijas (VP) rīcībā esošie pārvietojamie fotoradari pērn fiksējuši vairākus tūkstošus ātruma pārkāpumu, bet visievērojamākais no tiem bijis uz Jelgavas šosejas, kur automašīna BMW traukusies ar ātrumu 209 kilometri stundā (km/h), liecina Iekšlietu ministrijas apkopotā informācija, ar kuru šodien tika iepazīstināta Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.
Pērn laikā no 29.maija līdz 31.decembrim VP rīcībā esošie četri pārvietojamie fotoradari konstatējuši 6477 ātruma pārkāpumus. Lielākie ātruma pārkāpumi konstatēti Jelgavas šosejas 14.kilometrā. Uz šī ceļa, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, automašīnu "BMW 318" un "BMW 520" vadītāji traukušies attiecīgi ar ātrumu 209 un 169 km/h.
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā norādīja, ka no četriem 2008.gadā iegādātajiem pārvietojamiem fotoradariem patlaban darbojas vien divi, taču šīs mērierīces ir krietni nolietotas un regulāri lūst.
Pērn avārijās gājuši bojā 211 cilvēki, kas ir par 32 vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija. Arī šis gads sācies traģiski - janvārī negadījumos gājuši bojā 22 cilvēki.
Savukārt pagājušā gadā avārijās ievainoti 4592 cilvēki, kas ir par aptuveni pieciem procentiem vairāk nekā 2013.gadā.
IeM norāda, ka katrā atsevišķā negadījumā ar smagām sekām parasti vienlaicīgi konstatēti vairāki satiksmes noteikumu pārkāpumi, taču viens no galvenajiem pārkāpumiem ir nepareiza atļautā braukšanas ātruma izvēle. LETA jau vairākkārt ziņojusi, ka valsts plāno palielināt naudas sodus par ātruma pārsniegšanu. Pagājušajā nedēļā Ceļu satiksmes drošības padome nolēma, ka IeM sadarbībā ar Satiksmes ministriju jāizstrādā papildu priekšlikumi grozījumiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā trešajam lasījumam Saeimā attiecībā uz naudas sodu palielināšanu par ātruma pārsniegšanu.
Kopumā pagājušajā gadā policija konstatējusi 100 470 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumus, kas ir par aptuveni 9% vairāk nekā gadu iepriekš.
Jau ziņots, ka februārī darba režīmā sāks funkcionēt 16 stacionārie fotoradari, aģentūrai LETA pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs.
Valdība jau 2013.gadā lēma, ka kopumā līdz 2017.gadam ik gadu CSDD iegādāsies 20 fotoradarus. Savukārt par jaunu pārvietojamo ātruma mērierīču iegādi precīzas skaidrības joprojām nav. Iepriekš Valsts policija izvirzīja priekšlikumu iegādāties vismaz 15 pārvietojamos radarus, taču tam nepieciešams atbilstošs finansējums, kāds šobrīd nav iedalīts.
LETA
Komentāri (0)