Domes sēdē pieņemts lēmums par Ventspils izglītības nozares attīstības stratēģijas izstrādes darba uzdevuma apstiprināšanu un papildu finansējuma piešķiršanu stratēģijas izstrādei.

Stratēģijas izstrādes mērķis ir apzināt faktisko situāciju Ventspils pašvaldībā demogrāfisko tendenču, kā arī izglītības iestāžu tīkla kontekstā, paredzot tā pilnveidi un turpmāko attīstības prioritāšu un virzienu definēšanu atbilstoši nacionālajā līmenī paredzētajiem atbalsta mehānismiem. Lai adekvāti novērtētu esošo situāciju un pieņemtu ilgtspējīgus lēmumus izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas jomā nepieciešams veikt visu Ventspils pašvaldības izglītības iestāžu izvērtējumu pēc vienotiem, definētiem darbības rādītājiem, kā arī izstrādāt priekšlikumus vairākām izglītības iestāžu tīkla attīstības iespējām, t.sk. specializācijai.

Atbilstoši Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020. gadam paredzētajam, arī Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – IZM) nākamajiem septiņiem gadiem, cita starpā, ir definējusi vairākus izaicinājumus un risināmās problēmas: demogrāfiskie izaicinājumi un darba tirgus disproporcijas, neefektīvs izglītības sistēmas institucionālais tīkls, mūsdienu prasībām daļēji atbilstoša mācību vide un saturs, pedagogu motivācijas un profesionālās pilnveides nepietiekama sekmēšana, iekļaujošas izglītības principa un individualizētas mācību pieejas nepietiekama ieviešana, profesionālās izglītības nepietiekama pievilcība, augsts bezdarbs jauniešu vidū.

Paredzot ES fondu finansētus atbalsta pasākumus minēto nepilnību novēršanai šī plānošanas perioda ietvaros, IZM ir rekomendējusi  Latvijas Republikas pilsētām, t.sk. Ventspilij, sakārtot izglītības iestāžu tīklu, kā arī izstrādāt atbilstošu izglītības attīstības stratēģiju.

Stratēģijas izstrādes rezultātā būs iespējams panākt izglītības infrastruktūras objektu efektīvu apsaimniekošanu, kā arī nodrošināt iespēju ietaupīt pašvaldības finansējumu. Savlaicīgi izstrādāta Stratēģija palīdzēs pašvaldībai nākamajā ES fondu plānošanas periodā ieguldīt ES finansējumu izglītības iestāžu attīstībā ar maksimālu efektivitāti, kā arī izmantot uz pētījumiem balstītus argumentus, iedzīvotājiem skaidrojot ar  izglītības iestādēm un to attīstību saistītos pieņemtos lēmumus.

Lai izstrādātu pilnvērtīgu Ventspils izglītības attīstības stratēģiju, nepieciešams izvērtēt visu Ventspils pašvaldības izglītības tīklu, aptverot vispārējo, profesionālo, augstāko izglītību, interešu izglītību un mūžizglītību, respektīvi, pilnīgi visas Ventspils administratīvajā teritorijā esošās izglītības iestādes (10 vispārizglītojošās izglītības iestādes, 3 interešu izglītības iestādes, 2 profesionālās izglītības iestādes, 5 augstākās izglītības iestādes vai to filiāles, kā arī mūžizglītības pakalpojumu sniedzēji).

Stratēģijas izstrādei ir paredzēts  finansējums 33 850 eiro apmērā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: