Pilsētas domes sēdē pieņemts lēmums veikt grozījumus saistošajos noteikumos „Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā”, paredzot paaugstināt ienākumu līmeņus maznodrošinātā statusa piešķiršanai un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanai pensionāriem un personām ar invaliditāti.
Pašvaldība nodrošina pensionāriem sociālās palīdzības saņemšanu
0Šāds lēmums saistīts ar š.g. 1. oktobrī plānoto pensiju indeksāciju, kas paredz, ka, piemērojot indeksu 1,0274, tiks palielinātas visas pensijas, kas nepārsniedz 285 eiro. Savukārt pensijām, kuras ir lielākas par 285 eiro, ar indeksu 1,0274 palielinās tikai daļu no pensijas, tas ir 285 eiro.
Lai nepieļautu, ka pensionāri ar nelieliem ienākumiem zaudētu iespēju saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, Ventspils pilsētas dome atbilstoši pensiju indeksācijai nolēmusi palielināt visus trīs ienākumu līmeņus, kas noteikti pensionāriem un personām ar invaliditāti, sociālās palīdzības saņemšanai.
1. ienākumu līmenis ir 221,04 eiro (šobrīd - 215,14 eiro). Šāds ienākumu līmenis ir noteikts maznodrošinātā statusa piešķiršanai ģimenei, kurā visas pilngadīgās personas ir pensionāri vai invalīdi.
2. ienākumu līmenis ir 257,82 eiro (šobrīd 250,94 eiro). Pensionāriem un personām ar invaliditāti, kuru ģimenēs vidējie ienākumi uz vienu personu ir lielāki par minēto 1. līmeni, bet nepārsniedz 257,82 eiro atbilstoši saistošajos noteikumos noteiktajiem kritērijiem ir tiesības saņemt dzīvokļa pabalstus, pabalstu aprūpei mājās, pabalstu pacienta iemaksu daļējai segšanai, kā arī pabalstu mēnešbiļetes iegādei braukšanai pilsētas maršrutu autobusos.
3. ienākumu līmenis ir 291,77 eiro (šobrīd 283,99 eiro). Pensionāriem un personām ar invaliditāti, ja pensijas apmērs nepārsniedz 291,77 eiro, ir tiesības saņemt pabalstu medikamentu un medicīnas ierīču iegādei, kā arī pabalstus Lieldienās un Ziemassvētkos.
Ja pašvaldība nepalielinātu ienākumu līmeņus maznodrošinātā statusa un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanai, tad 160 personas zaudētu tiesības saņemt pašvaldības sociālos pabalstus, ko tās līdz šim ir saņēmušas. Nesaņemot pašvaldības atbalstu, ievērojami pasliktinātos šo personu finansiālā situācija un līdz ar to dzīves kvalitāte kopumā, jo nelielais pensiju pieaugums nekompensētu izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem un medicīnas pakalpojumiem, kas turpmāk šīm personām būtu jāmaksā pilnā apmērā.
Saistošajos noteikumos veikti arī grozījumi attiecībā uz pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanu nepilngadīgiem bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības un atrodas audžuģimenē.
Izmaiņas saistošajos noteikumos paredz, ka pēc audžuģimenes iesnieguma saņemšanas, Sociālajam dienestam būs tiesības pabalstu Ziemassvētkos izmaksāt audžuģimenēm, kurās atrodas bez vecāku gādības palikušie bērni.
Audžuģimenēs pašlaik atrodas septiņi bez vecāku gādības palikuši bērni, kuri audžuģimenēs ir ievietoti ar Ventspils pilsētas bāriņtiesas lēmumu un ir deklarēti Ventspilī.
Pašlaik saistošie noteikumi neparedz tiesības audžuģimenēm saņemt pašvaldības sociālo pabalstu, kas tiek piešķirts bez vecāku gādības palikušiem bērniem, jo šo bērnu personisko un mantisko interešu aizstāvis ir bāriņtiesa, pēc kuras iesnieguma piešķirto pabalstu pārskaita bērna bankas kontā, ar kuru bērnam ir tiesības rīkoties pēc pilngadības sasniegšanas.
Sagatavotie grozījumi saistošajos noteikumos Nr.1 „Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā” vēl ir jānosūta izskatīšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, un tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.
Komentāri (0)