17. jūlijā Ventspils 1. ģimnāzijā sāksies izglītības programmas "Iespējamā misija" (IM) Vasaras skola, kuras laikā gandrīz 150 Ventspils pilsētas 5. – 8. klašu skolēniem būs iespēja attīstīt patstāvīgās mācīšanās prasmes un piedzīvot to, ka mācīšanās arī vasarā var būt aizraujoša un interesanta. Ar bērniem strādās 27 IM jaunie skolotāji.

IM jau sesto gadu organizē dienas nometni “Grandiozā ekspedīcija” ar mērķi pilnveidot, attīstīt un nostiprināt skolēnu – Vasaras skolas dalībnieku - patstāvīgās mācīšanās prasmes, lai viņi kļūtu neatkarīgi un atbildīgi par savu mācīšanos. Tik pat būtiski ir veicināt jauniešu motivāciju un prieku mācīties, kā arī radīt pārliecību par spējām sasniegt augstus rezultātus. “Galvenā nometnes ideja ir par to, ka prasme mācīties noteikti ir pirmais solis uz izdošanos, katram cilvēkam izdošanās sagādā prieku un noteikti dod motivāciju turpināt darīt aizvien vairāk un labāk. Nometnē vēlamies stiprināt skolēnu prasmes mācīties, ļaut piedzīvot izdošanās prieku un ceram, ka tas stiprinās pārliecību un motivāciju jau nākamajā mācību gadā darīt vairāk un  gūt jaunus panākumus.   Vasaras skola, lai arī tā ir nometne, kurā bērniem ir jāmācās, to tomēr piedāvājam darīt no ierastās skolas atšķirīgā veidā un galvenais ir iespēja jēgpilni pavadīt laiku vasarā, “ Vasaras skolas ideju skaidro tās vadītāja Linda Beķere.

Līdz šim Vasaras Skola notikusi gan Liepājā, gan Cēsīs. Šogad iespēju savas pilsētas skolēniem piedāvāt īpašu mācīšanās pieredzi vasarā izmanto Ventspils. “Izglītības joma ir viena no Ventspils pilsētas prioritātēm, tāpēc mēs īpaši rūpējamies par to, lai mūsu bērniem skolā būtu iespēja saņemt labāko pieredzi un izglītību. IESPĒJAMĀ MISIJA līdz šim pierādījusi sevi kā mācību procesa inovatoru Latvijas izglītībā, tāpēc Vasaras skola ir vēl viena lieliska iespēja mūsu skolēniem  jaunu un progresīvu speciālistu vadībā arī vasaras mēnešos pavadīt laiku saturīgi un lietderīgi, uzlabojot mūsdienās tik ļoti nepieciešamās analītiskās, komunikācijas un patstāvīgas mācīšanās prasmes,”  skaidro Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Katru dienu VS gan telpās, gan brīvā dabā notiks mācību nodarbības. Skolēnu pētnieciskās prasmes dabaszinātņu priekšmetos tiks pilnveidotas nodarbībās „Izlūkošana”, kurās bērni plānos eksperimentus, praktiski pētīs, aprakstīs un salīdzinās rezultātus.

Analītisko prasmju pilnveidošana matemātikā paredzēta nodarbībās „Skaitļu kulinārija”, kurās skolēni apgūs nepieciešamās prasmes, lai saprastu un sakārtotu skaitlisku, kvantitatīvu informāciju un spētu par to izdarīt būtiskus secinājumus.

Komunikācijas prasmju attīstīšana angļu valodā skolēnus sagaida nodarbībās „Conversations”. Jaunieši trenēs runāšanas prasmi, stāstīs par saviem paradumiem, iejutīsies dažādās lomās un situācijās, spēlēs spēles.

Lasītprasmes un teksta analīzes prasmju pilnveidošanai humanitārajos priekšmetos paredzētas nodarbības „Ekspedīcija dažādu kultūru uzturā”. Šajās stundās skolēni lasīs, skatīsies un runāts par uzturu kā kultūru, meklēs atbildes uz dažādiem jautājumiem un iepazīs dažādus produktus un ēdienus.

Pēcpusdienās paredzētas interešu izglītības nodarbības, kurās bērniem būs iespēja radošā un aktīvā veidā apgūt praktiskas iemaņas par to, kāda ir notikumu un procesu mijiedarbība pasaulē, kā tos ietekmē mūsu rīcība, kā veidot taisnīgāku sabiedrību un kā dzīvot ilgtspējīgi.

Zināšanas un prasmes VS skolēni apgūst “Iespējamās misijas” skolotāju, programmas absolventu un biedrības “kusT” pārstāvju vadībā, izmantojot radošas un interaktīvas mācību metodes. Mācību procesā īpaša uzmanība tiks pievērsta arī skolēnu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju lietošanas prasmju attīstīšanai. Mācību darbs norisināsies nelielās 10 -15 skolēnu mācību grupās.

Iegūtā pieredze, jau piecus gadus rīkojot Vasaras skolu, liecina, ka šāda dienas nometne ir veids, kā palīdzēt skolēniem no skolas atšķirīgā vidē un ar citu pieeju mācību procesam, iegūt mācīšanās motivāciju un pārliecību par saviem spēkiem mācīties arvien labāk.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: