Arī pērn, tāpat kā 2011. gadā, vecāki saviem jaundzimušajiem zēniem visbiežāk devuši vārdu Roberts, bet meitenēm - Sofija, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.

Kopumā pagājušajā gadā vārds Roberts dots 256 zēniem, savukārt par Sofiju nosauktas 225 meitenītes.

Vecāki saviem dēliem bieži izvēlējušies arī vārdus Gustavs, Artjoms, Markuss, Daniels, Ralfs, Aleksandrs, Maksims, Emīls un Kārlis. Par Gustavu pērn nosaukti 218 zēni, 199 puisēniem dots vārds Artjoms, 192 - Markuss, 179 - Daniels, 176 - Ralfs, 172 - Aleksandrs, 158 - Maksims, 157 - Emīls, bet 133 ģimenēs vecāki savu jaunpiedzimušo dēlu nosaukuši par Kārli.

Savukārt pērn dzimušajām meitenītēm īpaši populāri vārdi bijuši Emīlija, Alise, Viktorija, Anna, Marta, Anastasija, Paula, Elizabete un Evelīna. Par Emīliju vecāki savu jaunpiedzimušo meitu nosaukuši 195 ģimenēs, vārds Alise dots 194 meitenītēm, Viktorija - 189, Anna - 174, Marta - 169, Anastasija - 153, Paula - 151, Elizabete - 150, bet 148 ģimenēs vecāki savām meitām devuši vārdu Evelīna.

Personvārds Roberts populārāko vārdu topā ir turējies jau vairāk nekā pēdējos desmit gadus. Tas bijis arī 2010. gada un 2011. gada biežāk izraudzītais vārds zēniem.

Savukārt personvārds Sofija populārāko vārdu topā ienāca tikai 2007. gadā un 2010. gadā pirmoreiz kļuva par visizplatītāko vārdu meitenēm.

Interesanti, ka pērn no desmit populārāko vārdu topa pazuduši tādi līdz šim populāri vārdi kā Artūrs un Katrīna, bet to vietā nākuši Kārlis un Paula, ko vecāki arvien biežāk izvēlas saviem mazuļiem, pastāstīja PMLP sabiedrisko attiecību vadītāja Lāsma Lapinska.

PMLP interneta mājaslapā "www.pmlp.gov.lv" ir pieejama Personvārdu datubāze, kurā ikviens interesents var uzzināt, cik personas reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā ar konkrētu vārdu, un iepazīties ar teātra kritiķa un personvārdu pētnieka Gunnara Treimaņa pētījumiem par vārda saistību ar personas rakstura īpašībām.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: