Aicina izteikt viedokli par Ziemassvētku rotājumiem
0Savu viedokli varat izteikt komentāros pie šīs ziņas, Ventspils pilsētas portālā www.ventspils.lv, kā arī atsūtot uz e-pastu [email protected].
Šogad Ventspilī ir izvietotas sešas svētku egles – jau ierastajās svētku egļu vietās. Svētku galvenā egle, kā vienmēr, atrodas Rātslaukumā. Šajā gadā Rātslaukumu rotā no citiem gadiem atšķirīga, ļoti skaista egle ar jauniem rotājumiem un dinamisku izgaismojumu. Pārējās svētku egles atrodas Lielajā laukumā, Pārventas centrā, Bērnu pilsētiņā, Bērnu parkā „Fantāzija” un pie Ventspils pilsētas domes.
Savās teritorijās skaistas svētku egles izvietoja arī pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības – piemēram, rekonstruētajā Ventspils tirgus laukumā, pie teātra nama „Jūras vārti”, Olimpiskajā centrā „Ventspils”, Livonijas ordeņa pilī un citviet.
Pilsētas kokos izkārtotas 3200 spuldzīšu virtenes, kuru kopgarums ir 38,5 km. Koku dekorēšanai izmantotas spuldzīšu virtenes gan baltā, gan sarkanā krāsā.
Šajā gadā uzstādīti arī jauni gaismas dekori – izgaismotas kompozīcijas „Rūķis ar dāvanu maisu” izvietotas pie apgaismojuma stabiem Lielā prospekta posmā no Saules ielas līdz pat Bērnu pilsētiņai, savukārt Saules ielā no Lielā prospekta līdz Inženieru ielai ventspilniekus un pilsētas viesus priecē izgaismotas kompozīcijas „Rūķis uz slēpēm”. Jaunas dekorācijas uzstādītas arī Kuldīgas ielā no Ventspils autoostas līdz Kārļa ielai un Ganību ielā no Kārļa ielas līdz Lielajam prospektam.
Pārventas centrā šogad mājvietu ir raduši lieli, telpiski, izgaismoti sniegavīri, savukārt teātra nama „Jūras vārti” apkārtni rotā jauni dekori – svētku dāvanas. Kā katru gadu, pilsētas greznošanā svētkiem maksimāli izmantoti arī visi iepriekšējo gadu dekori – ķekatnieki, sveces, Adventa vainags, stilizētas koka eglītes, kamoli u.c.
Pirms vairākiem gadiem Ventspilī iedibināta tradīcija katru gadu atbilstoši ķīniešu horoskopam izgatavot nākamā gada simbolu, un nu jau izgatavoti gandrīz visu gadu simboli – zirgs, gailis, žurka, suns, pūķis, vērsis, trusis, tīģeris, kuriem šogad pievienojās čūska, jo nākamais gads pēc ķīniešu horoskopa ir čūskas gads. Izgatavojot simbolu figūras, parasti tiek piemeklēts atbilstošā gada dzīvnieka pasaku tēls, kuru izveido par telpisku figūru dabīgā lielumā, dekorējot ar krāsainām gaismas virtenēm. Visus šos dekorus izvieto pilsētas Lielajā laukumā, un jaunais nākamā gada simbols tiek uzstādīts tuvāk Lielajam prospektam.
Komentāri (0)