Sabiedriskās kampaņas „Mana jūra” dalībnieki šonedēļ mērojuši jau vairāk nekā pusi savas paredzētās ekspedīcijas garumu, turpinot veikt jūras piesārņojošo atkritumu situācijas monitoringus – šobrīd tie īstenoti piecpadsmit dažādās Latvijas piejūras pludmalēs.
Kampaņa „Mana jūra” dodas finiša taisnē
0Atkritumu daudzumu uzskaita 100 metru garā pludmales nogrieznī saskaņā ar ANO Vides programmas monitoringa metodoloģiju, kas starptautiskā projekta „Marlin” ietvaros ir piemērota Baltijas jūras reģionam.
Zemāk apskatāmi pirmie statistikas dati konkrētās pludmalēs pēc jūras piesārņojošo atkritumu monitoringa.
Pape: 168 atkritumu vienības 25 dažādās atkritumu tipu kategorijās;
Jūrmalciems: 130 atkritumu vienības 24 dažādās atkritumu tipu kategorijās;
Bernāti: 113 atkritumu vienības 20 dažādās atkritumu tipu kategorijās;
Karosta: 274 atkritumu vienības 32 dažādās atkritumu tipu kategorijās;
Ziemupe: 144 atkriumu vienības 24 atkritumu tipu kategorijās;
Pāvilosta: 550 atkritumu vienības 29 atkritumu tipu kategorijās
Jūrkalne: 109 atkritumu vienības 17 atkritumu tipu kategorijās
Užava: 141 atkritumu vienība 28 atkritumu tipu kategorijās
Ventspils: 163 atkritumu vienības 27 atkritumu tipu kategorijās
Staldzene: 189 atkritumu vienības 30 atkritumu tipu kategorijās
Liepene: 197 atkritumu vienības 34 atkritumu tipu kategorijās
Oviši: 76 atkritumu vienības 18 atkritumu tipu kategorijās
Irbes ieteka: 39 atkritumu vienības 13 atkritumu tipu kategorijās
Mazirbe: 51 atkritumu vienība 15 atkritumu tipu kategorijās
Kolka: 122 atkritumu vienības 24 atkritumu tipu kategorijās
Kampaņa ir viena no aktivitātēm Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā uzsākta projekta MARLIN ietvaros, kuru organizē Vides izglītības fonds (VIF) un, kā ietvaros tās dalībnieki uzsākuši 500 km garu izpētes misiju gar Baltijas jūras piekrasti, īstenojot daudzveidīgas aktivitātes. Kampaņas nozīmīgākā aktivitāte ir jau pieminētie jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi. Iegūtie dati ir unikāli, jo sniegs priekšstatu par Baltijas jūras piekrastes piesārņojošajiem atkritumiem kopumā, turklāt konkrētā laika periodā. Rezultātus būs iespēja izmantot dabas saglabāšanas programmās un piekrastes zonu aizsardzības plānos.
Kampaņa uzsākās 28. jūnijā no Nidas un paredzēts, ka tā noslēgsies 28. jūlijā pie Ainažu mola. Katru dienu komandai „Mana jūra” pievienojas arvien jauni un dažādi dalībnieki – studenti, mūziķi, vides organizāciju aktīvisti un citi interesenti, kuriem rūp Baltijas jūras piekrastes problēmas un to iespējamie risinājumi.
Kampaņai „Mana jūra” var sekot līdzi vietnē www.manajura.lv, lai uzzinātu jaunākās aktualitātes un intereses gadījumā pievienoties gājienam. Tuvākās apmešanās vietas: 16.07 – Kaltene; 17.07 – Mērsrags.
Sabiedriskā kampaņa "Mana jūra" norisinās starptautiska projekta MARLIN ietvaros, kas tiek īstenots ar Centrālās Baltijas Programmas (Central Baltic Programme) atbalstu.
Komentāri (0)