No 16. septembra līdz 14. oktobrim Ventspilī norisināsies tradicionālās Krievu kultūras dienas, kas tiek organizētas jau 16. reizi.
Nedēļas nogalē sāksies Krievu kultūras dienas
16Šo gadu garumā Krievu kultūras dienu dalībnieki bijuši ne tikai Ventspils kolektīvi un kolektīvi no citām Latvijas pilsētām, bet arī viesi no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Krievu kultūras dienas Ventspilī vienmēr atšķiras ar daudzveidību – krievu pareizticīgās, tautas, klasiskās un mūsdienu mūzikas koncerti. Teātris, ekskursijas, izstādes, lekcijas, sarunas, vēsturisko notikumu rekonstrukcija, atklātās stundas un izcilo krievu rakstnieku un dzejnieku daiļrades prezentācija, folkloras un sporta svētki...
Šogad par Krievu Kultūras dienu viesi kļūs Vitālija Rumjanceva vārdā nosauktais krievu tautas instrumentu ansamblis Skaz (Pleskava), mākslinieciskais vadītājs, prēmijas Duša Zemļi Pskovskoj laureāts Konstantīns Ababkovs, baletmeistare Jana Koļukajeva. Šis kolektīvs ir daudzkārtējs pašdarbības tautas daiļrades festivālu laureāts Krievijā, Polijā, Vācijā, Igaunijā, daudzu goda rakstu un pateicību ieguvējs.
16. septembrī ansamblis Skaz atklās Kultūras dienas, bet jau iemīlētais kolektīvs no Rīgas, vokālais ansamblis Vereteno – 14. oktobrī tās noslēgs. 23. septembrī koru mūzikas mīļotājus gaida kora Slavjaņe koncerts, bet nākamajā dienā ikviens varēs piedalīties par tradīciju kļuvušajās krievu tautas spēlēs lapta, gorodki, babki, višibali.
30. septembrī dzejas un bardu dziesmu mīļotāji varēs noskatīties programmu Mīlestības dziesmas, ko izpildīs Rīgas bardi T. Sokolova un S. Stepaņenko, bet no 2. līdz 14. oktobrim ventspilniekus priecēs gleznu reprodukciju izstāde Krievi Latvijā 18.gs. beigās I. Broces acīm.
5. oktobrī Fjodora Dostojevska muzeja Sanktpēterburgā vecākā zinātniskā darbiniece Nataļja Švarca vadīs sarunu par tēmu Dostojevska Pēterburga, bet 10. oktobrī Rīgas žurnāliste, režisore Nataļja Zaharjata stāstīs par to, kas šodien notiek mūsdienu krievu teātrī.
6.-7. oktobrī pirmo reizi Krievu kultūras dienās notiks Starptautiskais bērnu jauniešu folkloras festivāls Oseņini. Festivāla viesi būs kolektīvi no Polijas, Lietuvas, Krievijas, autentiskās folkloras studijas Iļjinskaja Pjatnica no Rīgas un folkloras ansamblis Jurjev deņ no Ventspils. Festivāla programmā – tautasdziesmas, dejas, riņķa dejas, spēles, kā arī radošā darbnīca Manu senču mantojums un jauniešu vakaru vadīšanas meistarklase.
Pasākuma programmu var apskatīt šeit
Komentāri (16)
Bet no kādiem līdzekļiem tas viss tiks finansēts-tāds ir jautājums.
No tavas kabatas naudas...
Kā ta, sākas jo 14 zeptembere, Zāpad 2014.
No Maskačkas piedalīsies -Kolorādo ģeņ-.
Krievu kultūras dienas organizē Ventspils Krievu kultūras biedrība, līdzfinansē Ventspils pilsētas pašvaldība.
Jāatzīmē, ka Ventspilī aktīvi darbojas Ukraiņu, Baltkrievu, Vācu un Lībiešu kultūras biedrības, kuras organizē mazākumtautību kultūras pasākumus Venstpilī.
Kultūras biedrība-labi,lai rīko un apmaksā.
Bet no nodokļu maksātāju naudas ne centa nevajadzētu atvēlēt sveštautiešu aktivitāšu līdzfinansēšanai.Tas ir apvainojums visiem latviešiem.
Jā,sveštautieši arī maksā nodokļus,bet kā lai nošķir to naudu,ko nodokļos samaksā tie,no latviešu naudas?To nevar.
Tātad, neapmaksāsim latviešu kultūras pasākumus, jo nejauši varam samaksāt no cittautiešu nodokļu naudas.
http://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/15092017-strany-baltii-ne-postsovetskie-oni-sovetskie/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
Lai lielkrievi,baltkrievi un mazkrievi paši apmaksā savus kultūras pasākumus!
Latviešiem nav pēc tiem nekādas vajadzības.
Ventspilī šamējie ir mazākumtautība? Kopš kura laika?!
Latviešiem pēc tevis, Ventspilniece, arī nav nekāda vajadzība.
Nu, I gan... naci(onāli)sti...
Vismaz būtu šī ziņa publicēta krievu portālā,un miers.Nav ko te reklamēt tā saucamo krievu "kultūru".Zinām mēs viņu kultūru-vāļenki,garmoška un sēmuškas.Un "maķ-peremaķ"...
Kā tos latviešus pacieš, kuri dzīvo Anglijā, Īrijā? Kur tik viņi nedzīvo! Vai pret viņiem arī tā notiek? Viņiem arī savi pasākumi, vēstniecību atbalsts. Jūs sevi dzirdat?
Nu,es domāju,ka tie latvieši,kas ārzemēs,nav okupanti.
Tādi paši dzīvot un strādāt aizbraukuši cilvēki kā tie,
kas te atbrauca padomju laikos.
Kultūra viņiem aptuveni tāda pati kā latvieša cilvēkiem, tikai nav tik apsēsti ar politiku un ideoloģiju kā latvieši.