13. un 14. novembrī norisinājās trešais Latvijas mazākumtautību forums, kurš šogad notika Ventspilī, pulcējot vairāk nekā 100 dalībnieku no visas Latvijas. Forumā piedalījās 50 Latvijas mazākumtautību organizācijas, pārstāvot 11 dažādas tautības: baltkrievus, baškīrus, burjatus, ebrejus, krievus, lietuviešus, poļus, romus, tatārus, ukraiņus un vāciešus.
Noticis trešais Latvijas mazākumtautību forums (FOTO)
0Foruma atklāšanā dalībniekus uzrunāja Kultūras ministre Dace Melbārde, aicinot veidot piederības izjūtu valstij sabiedrībā ap sevi un aktīvi iesaistīties Latvijas simtgades svētku norisē, lai Latvijas simtgade patiešām būtu visas sabiedrības svētki, stiprinot ikviena Latvijas iedzīvotāja piederības izjūtu mūsu valstij un atbildību par tās turpmāko veidošanu.
Foruma pirmajā dienā dalībnieki strādāja četrās darba grupās, pārrunājot iespējas gan par to, kā mazākumtautību pārstāvji var iesaistīties Latvijas simtgades svētku organizēšanā un norisē, gan par jaunu iniciatīvu veidošanu starpkultūru dialoga veicināšanai, gan arī par jauniešu līdzdalību un kopējo mazākumtautību iesaistīšanos Latvijas valsts politikā, ekonomikā, kultūrā un sabiedriskajā dzīvē.
Foruma darba grupu rezultātā jau ir tapuši vairāki priekšlikumi, kā uzlabot mazākumtautību pārstāvju kultūras un identitātes saglabāšanu un veicināt lokālpatriotismu, piederības izjūtu Latvijai. Foruma dalībnieki ierosināja 2016.gada vasarā Latgalē organizēt Latvijas mazākumtautību kultūru festivālu.
Foruma otrajā dienā dalībnieki guva pieredzi par Ventpils un Jelgavas pašvaldībās esošajām pieredzēm sadarbībai ar mazākumtautībām, kā arī Eiropas Mazākumtautību jautājumu centra ekspertes iepazīstināja ar Vācijas pieredzi starpkultūru dialoga veicināšanai. Tika sniegta informācija par Latvijas Nacionālā kultūras centra programmām kultūru dažādības atbalstam Latvijā. Klātesošajiem tika prezentēts arī Kultūras ministrijas pasūtītais un Baltijas Sociālo zinātņu institūta veitkais pētījums „Mazākumtautību līdzdalība demokrātiskajos procesos Latvijā”.
Uzņēmumu reģistrā pieejamā informācija liecinot, ka šobrīd Latvijā ir reģistrētas 306 biedrības un nodibinājumi, kuras var uzskatīt par mazākumtautību organizācijām. Pētījuma autori izveidojuši mazākumtautību NVO datu bāzi. Tāpat ne mazāk svarīga ir iegūtā informācija par attieksmi pret etniskajām attiecībām, latviešu valodas lietošanu un atbildes uz jautājumiem par svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem sabiedrības saliedētības veicināšanai.
Foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar KM finansētajiem Latvijas mazākumtautību atbalsta projektiem 2014.-2015.gadā un foruma noslēgumā apmeklēt Starptautisko nacionālo kultūru festivāla koncertu “Ventspils Vainags”, kuru organizē Ventspils nacionālo kultūras biedrību asociācija.
FOTO: starptautiskais nacionālais kultūru festivāla koncerts “Ventspils Vainags”
Komentāri (0)