Ventspils novadā būtu reorganizējamas abas vidusskolas, vidusskolēniem turpinot mācības Ventspilī, teikts pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā".
Pētījumā ieteikts Ventspils novada vidusskolēniem turpināt mācības pilsētas skolās
3Depopulācijas un nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ Piltenes vidusskolu ieteikts reorganizēt par sākumskolu, vidusskolēniem turpinot mācības 24 kilometrus attālajā Ventspilī. Šī ierosinājuma pamatotību apstiprina arī lēmums Piltenes vidusskolā neatvērt 10. klasi.
Pētījumā ieteikts reorganizēt arī Ugāles vidusskolu. Straujās depopulācijas un nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ salīdzinoši augsto obligāto centralizēto eksāmenu (OCE) indeksu
- 57,6% - var neuzskatīt par pietiekamu argumentu, lai turpinātu Ugāles vidusskolas uzturēšanu ekonomiski nepamatotam skolēnu skaitam, teikts pētījumā, iesakot reorganizēt to par pamatskolu. Attīstības scenārijā tiek pieņemts, ka lielākā daļa šīs skolas vidusskolēnu mācības varētu turpināt 40 kilometrus attālajā Ventspilī, bet daži jaunieši varētu izvēlēties turpināt mācības Talsos.
Ieteikts reorganizēt vidusskolu tīklu arī Ventspils pilsētā, attīstot valsts ģimnāziju un divas vidusskolas pašlaik esošo četru vietā. Pētījumā norādīts, ka esošais skolu skaits Ventspilī nav atbilstošs pilsētas demogrāfijas tendencēm. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits Ventspilī samazinājies par vairāk nekā četriem tūkstošiem jeb 9,3%, bet bērnu un nepilngadīgu jauniešu skaits sarucis straujāk - no 10 200 līdz 6700 jeb par 34,3%.
Komentāri (3)
Te jau pēc principa - kas maksā (ministrija), tas pasūta mūziku (pētījums tāds, kā vajag). Cik labi ir bērnam mācīties savu māju tuvumā, nenīkstot garas stundas auto gaidībās! Kāpēc nekur, NEKAD šajos pētījumos netiek ņemtas vērā bērnu cilvēciskās, emocionālās vajadzības? Ka tik optimizēt! Būtu labāk optimizējuši savus liekos izdevumus un tēriņus, nolāpamie pārgudreļi
Ja pie pilsētas vidusskolām atvērtu internātus,kur palikt uz nedēļu,nebūtu slikti.Bet,no otras puses,tie skolasbērni,kuru vecākiem ir savas saimniecības,pēc skolas mājās var pastrādāt.
Agrāk katrā mazā miestiņā bija skola ,lielāka vai mazāka , tagad tikai samazina un iznīcina , bet to ko vajag samazināt to nē , kantori vai plīst no tajos sēdošo skaita ,kas vēl nemitīgi palielinās , bet jēgas no tiem darboņiem tik pat kā nav, sākot jau ar valsts mēroga kantoriem , beidzot ar mazo miestiņu kabinetos sēdošajiem . Kāda vaina , alga cieta , dari ko vai nē , saņemsi vienalga. Cilvēkiem vajag normālas darba vietas dzīves vietā ,lai nav jābrauc nez cik km katru dienu uz darbu , tad arī mazos miestos būtu, kas dzīvo un loģiski arī bērni ,kam būtu vajadzīga skola turpat . Bet nav jau dzirdīgu ausu valsts vadītāju vidū , visādi ministri iet un nāk un tik taisa reformas , no kurām čiks vien sanāk.