Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu no pašvaldības atsavināt vairākus nekustamos īpašumus, lai garantētu Ventspilī strādājošajiem uzņēmumiem labvēlīgu darbības vidi.
Dome plāno piedāvāt uzņēmējiem iegādāties nekustamos īpašumus
15Dome plāno piedāvāt iespēju uzņēmumiem, kas saskaņā ar zemes nomas līgumiem uz pašvaldībai piederošas zeme izveidojuši savas būves (administratīvās ēkas, ražošanas ēkas, noliktavas un citas to darbībai nepieciešamas būves), atsavināt jeb iegādāties šos nekustamos īpašumus - 19 zemesgabalus 63,8 ha platībā, kā arī četras ēkas.
Nekustamo īpašumu atsavināšana no pašvaldības nodrošinātu ēku un būvju īpašniekiem to tiesību kopumu, ko sniedz vienots īpašums, kā arī tas atvieglotu pašreizējiem domes zemes gabalu nomniekiem attīstības iespējas, paplašinot savas ražotnes un ar tām saistīto infrastruktūru, un veicināt to darbību, tādējādi radot virkni ekonomiska rakstura priekšrocību - vienots īpašums, vienkāršāka administrēšana, uzlabota nākotnes prognozējamība, atvieglota kredītu saņemšana, attiecīgi uzlabota konkurence vietējā un starptautiskajā tirgū.
Lai garantētu Ventspilī strādājošajiem uzņēmumiem labvēlīgu darbības vidi, arī turpmāk būs nepieciešams veikt virkni tehnisku darbību, kuras īstenos jaunā Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde ''Ventspils osta'', jo, kā paredz iestādes nolikums, viens no iestādes uzdevumiem ir organizēt un nodrošināt pašvaldības īpašuma atsavināšanas procesu.
Komentāri (15)
100 punktu - tie ir Celtnieku ielā Brīvostas teritorijā. Tie būs dārgi
Kāda cena šiem īpašumiem!?
Tāda cena, lai nomnieki to nevarētu pacelt un pamestu telpas. Kurš būs vainīgs - ar pirkstu nerādīsim
Jau slēdziens gatavs, jo sliktāk- jo labāk, Kriškas izpratnē! Apskaties kādas kadastrālās vērtības šiem īpašumiem, bet to nosaka valsts!
Redzot, kā šobrīd brīvostas pusē viss plūst un mainās, domāju, ka šis būs tāds kā drošības garants tiem uzņēmējiem, kas te strādā. Viņiem jau tā nav nekāda bērnu spēle ar ievākšanos un izvākšanos no telpām - tur ir iekārtas, darbinieki, pasūtījumi, plāni.. Viņiem vajag kādu drošības sajūtu. Turklāt, neaizmirsīsim, ka darbinieki lielākā daļa ir ventspilnieki, Tā būs arī stabilitāte viņiem!
Stabilitāte Ventspils uzņēmējiem?
Domes lēmumi ir publicēti ventspils.lv: https://www.ventspils.lv/files/text/13_Par%20pa%C5%A1vald%C4%ABbas%20nekustamo%20%C4%ABpa%C5%A1umu%20vald%C4%ABjuma%20ties%C4%ABb%C4%81m.pdf
Tur rakstīts, ka pašvaldība no sākuma tos īpašumus prasa atpakaļ no brīvostas, kam tie ir nodoti valdījumā. Tas notiek saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu un, manuprāt, aizņems diezgan pailgu laiku, tā kā pieņemu, ka pārdošanas cena vēl nav noteikta.
un - Kriska - tur ir arī saraksts, ar nekustamo īpašumu adresēm, par ko ir runa, un Celtnieku iela nav šajā sarakstā.
Uzņēmēji jau nāca dēļ lētajiem nomas cipariem. Ja pirkt, tad tuvāk Rīgai
Diez vai kādam spiedīs pirkt, ja gribēs nomāt, tad varēs turpināt nomāt.
Ja jau uzņēmumiem ir savas ēkas uz zemes gabaliem, tad Rīgai tuvāk ēku tik vienkārši nepārvietos...
Kad vairāk nekā pirms 20 gadiem ,vēlējos privatizēt zemi uz kuras atrodas mans uzņēmums, es griezos pie domes ar tieši tādiem pašiem argumentiem. Kā Jūs domājat, kur mani pasūtīja? Tagad, kad vistiņa ,kura dēj zelta oliņas , pamukusi, dome pēķšņi sākusi saprast uzņēmējus.
Toreiz varbūt dažs labs "mazais ķeizariņš" bija paredzējis sev mūžīgu valdīšanu un dzīvošanu,tagad sajutis,ka kaulainā jau žvidzina savu izkapti,nolēmis pārvērst visu naudā...
Tik vienu piemirsa-zārkam kabatu ta nav.
Nu bet laiki mainās, situācijas mainās, pieejas mainās. Agrāk vecāks bērnu varēja pieteikt vairākās skolā, un tad skola izskatīja kurus audzēkņus uzņem, kurus ne. Tagad plāno, ka iesniegs pārvaldei sarakstu ar skolām kur grib mācīties un viņi izskatīs centralizēti. Un kas tad pie šīs kārtības maiņas vainīgs!? Laiki mainās, jaunais cilvēk!
To jau toreiz likums noteica, un tā bija visās ostās, tai pašā Liepājā, piemēram. Toreiz piedāvāja analogus zemes gabalus par tādu pašu naudiņu vai privatizācijas sertifikātus. Un katrs pats varēja izvēlēties ko un kā.
Tagad to zemi saņems dome, un to, kas nav nepieciešams pašvaldības vajadzībām, piem., skolām, dārziņiem utt., to var pirkt osta vai kādi privātie. Kāda jēga pašvaldībai turēt sev neizmantojamu zemi un tērēt uz to naudu!?
Atbild Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils osta":
Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils osta" sniedz atbildes un papildus informāciju par publikācijas komentāros uzdotajiem jautājumiem.
Iniciatīva par nekustamā īpašuma atsavināšanu ir bijusi abpusēja - gan uzņēmēji ir izteikuši vēlmi iegādāties pašvaldības zemesgabalus zem tiem piederošām ēkām, gan pašvaldība ir izteikusi šādus priekšlikumus un saņēmusi atbalstu ierosinājumiem. Domes lēmums pavērs komersantiem attīstības iespējas, paplašinot savas ražotnes un ar tām saistīto infrastruktūru, radot papildus darba vietas ventspilniekiem.
Šādu lēmumu veicinājusi arī neskaidrība par Ventspils brīvostas teritorijas pārvaldību - šobrīd komersantiem, kas darbojas brīvostu un speciālo ekonomisko zonu teritorijās, nav zināma ostas pārvaldības nākotne un modelis. Jau vairāk kā gadu Likuma par ostām esošā redakcija paredz, ka līdz 2020.gada 1.jūlijam Saeimā bija jāiesniedz likums par ostu un attiecīgi arī brīvostas teritorijas turpmāku pārvaldību.
Nekustamā īpašuma cenu noteiks eksperti normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā. Savukārt iegūtā nauda tiks novirzīta rūpniecības attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai Ventspils pilsētā.