Pagājušās nedēļas beigās Usmas ezera gleznainajā krastā, atpūtas bāzē Godeļi, uzņēmums Malmar Sheet Metal, kas darbojas Ventspils brīvostas industriālajā zonā, pēc tradicionālajām ikgadējām sporta spēlēm nosvinēja savu 10 gadu jubileju.

Kopā ar kolektīvu svinībās piedalījās īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Dorsans de Bijšērs ar ģimeni – kundzi Sabīni un dēliem Alberiku, Arno un Artūru. Pilsētas vadības vārdā Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs svinībās sveica Bijšēra kungu – pasniedza Pilsētas balvu, kuru viņš nevarēja saņemt Pilsētas svētkos. Zīmīgi, ka uzņēmuma darbinieki savu kolektīvu dēvē par ģimeni. Par godu svētkiem viņi pasniedza Dorsanam de Bijšēram un uzņēmuma operāciju menedžerim Bobam Džoleinam pašu gatavotas piemiņas dāvanas – sienas pulksteņus.

Dorsans de Bijšērs – par sevi un savu uzņēmumu Ventspilī.

Jūs tikko saņēmāt Pilsētas balvu, kas tiek piešķirta izciliem ventspilniekiem par ieguldījumu pilsētas attīstībā, popularizēšanā un labklājībā. Cik lielā mērā jūs sevi uzskatāt par ventspilnieku?

– Vispirms es vēlētos pateikties Ventspils pilsētai par šo prestižo apbalvojumu! Kā arī vēlos vēlreiz atgādināt, ka uzņēmuma galvenā vērtība ir tā darbinieki. Malmar nebūtu Malmar bez tā darbiniekiem. Nespēju aprakstīt savu pateicību kolēģiem un pārējiem Ventspils iedzīvotājiem. Kad Malmar sāka savu biznesu Ventspilī, centāmies iekļauties vietējā sabiedrībā un izmantot vietējo darbaspēku tik, cik vien tas ir iespējams, acīm redzami tas tika novērtēts.

Es personīgi nejūtos kā svešinieks Ventspilī. Gluži pretēji – cilvēki vienmēr ir draudzīgi un uztver kā vienu no savējiem. Protams, kultūras atšķirības un valodas barjera paliks vienmēr, bet tas nekad nav bijis šķērslis veiksmīgai līdzpastāvēšanai.

Vai atceraties to dienu, kad pirmo reizi ieradāties Ventspilī?

– Pilnīgi noteikti! Tas bija 2005. gada jūnijs. Laiks bija silts un saulains.

Vai kopš pirmās ierašanās reizes ir mainījies jūsu priekšstats par pilsētu?

– Ne īpaši. Tā ir mainījusies, bet tikai pozitīvā nozīmē. Kā jau minēju iepriekš, es šeit vairs nejūtos kā svešinieks pēc visiem šiem gadiem. Vienam doties uz kādu vietējo restorānu vairs nav problēmu, jo galu galā Ventspils ir neliela un cits citu atceras un atpazīst.

Kāpēc tieši Ventspilī nolēmāt izvietot savu ražotni?

– Neskaitot pilsētas labvēlību un tās tīrību, kas man ir ļoti nozīmīgi, izvēli pastiprināja vairāki racionāli argumenti: neaizsalstoša osta, kas varbūt vairs nav tik svarīgi, jo ziemas vairs nav tik aukstas kā agrāk; laba loģistikas plūsma uz Vāciju; tūlītēja iespēja uzsākt uzņēmējdarbību ar Biznesa inkubatora palīdzību un īres telpu pieejamība.

Atskatoties uz pagājušajiem desmit gadiem, kas palicis atmiņā īpaši – pozitīvs un, iespējams, arī negatīvs?

– Šis laiks ir bijis kā liels piedzīvojums. Ir bijis daudz pozitīvu brīžu. Tāpat kā pārējie uzņēmumi, mēs visi atceramies sarežģīto periodu 2008. gada beigās un 2009. gada sākumā. Bet kopumā domas un atmiņas par šiem gadiem ir ļoti pozitīvas. Pirms 10 gadiem nekad nebūtu iedomājies, ka Malmar būs nonācis tik tālu, cik tas ir tagad.

Vai varat salīdzināt ražošanas iespējas šeit un Beļģijā – darba resursi, infrastruktūras nodrošinājums, speciālistu kvalifikācija utt.?

– Diemžēl nē, ja skatāmies uz infrastruktūru un profesionālo kvalifikāciju. Latvijas ražotne ir koncentrēta uz ražošanu, bet Beļģijas ražotne ir kļuvusi par galveno loģistikas centru. Ieguldījums no abu ražotņu darbiniekiem ir nenovērtējams.

Ko jūs varat pateikt par Malmar Sheet Metal kolektīvu?

– Īsumā es to sauktu šādi: stipra sapņu komanda (a strong dream team).

Pastāstiet par sevi – no kādas ģimenes esat nācis, kā pagāja jūsu jaunība, kad un kāpēc pievērsāties tieši šim biznesam?

– Jau jaunībā vienmēr zināju, ka gribu būt uzņēmējs, un gribēju izveidot savu uzņēmumu. Kāpēc tieši šī nozare – tā jau ir nejaušība.

Kā jums patīk atpūsties?

– Mierīga un relaksējoša mūzika ar glāzi laba vīna (smaida).

Kuras vietas Ventspilī patīk visvairāk?

– Labs un sarežģīts jautājums, jo joprojām nav izdevies iepazīt visu. Skroderkrogs un Ostas 23 ir tās vietas, kur mani var sastapt vakariņojot, bet pusdienojot mani var sastapt Jūras brīzē, ēdiens ir labs un baudāms, apkalpošana – ātra un augstā līmenī.

Kādi ir jūsu uzņēmuma attīstības plāni?

– Arvien vairāk mēs koncentrējamies uz efektivitāti un sarežģītību. Mans uzskats ir tāds, ka mūsu uzņēmumam ir jāaug šajos divos virzienos. Jaunākās investīcijas ir jauna lāzergriešanas iekārta un metināšanas robots.

Kā šobrīd notiek sadarbība ar Ventspils brīvostu? Ko gaidāt no Brīvostas pārvaldes un Ventspils pašvaldības?

– Sadarbība vienmēr ir bijusi pozitīva un konstruktīva. Es nespēju atcerēties, ka būtu bijušas problēmas ar brīvostas pārvaldi vai pilsētu!

Gluži pretēji... Ir skaidrs, ka abas iestādes dara visu iespējamo, lai uzņēmums iekļautos sabiedrībā. Pasaule mainās ļoti strauji, un viss ir saistīts. Šādos apstākļos ir ļoti grūti pieņemt lēmumus šodienai.

Kāds ir jūsu uzņēmuma devums Ventspils ekonomikā – nodokļos, darba vietās, līdzdalība sabiedriskajā dzīvē?

– Šodien Malmar nodarbina 145 cilvēkus. Svarīgi pilsētai un arī Latvijai kopumā ir tas, ka 98,5% no mūsu pārdotās produkcijas ir tieši eksports. No otras puses, 76% no mūsu izejvielas un pakalpojumi tiek iepirkti Latvijā. Esmu pārliecināts, ka tas ir pozitīvs ieguldījums.

Ko jūs gribētu novēlēt ventspilniekiem?

– Labu veselību un prieku visapkārt! Manuprāt, tās ir svarīgākās lietas.

Paldies par jūsu atbildēm!

http://www.ventasbalss.lv/files/debisers1_KR.jpg

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs (pa kreisi) pilsētas pašvaldības vārdā pasniedza Dorsanam de Bijšēram Pilsētas balvu.

http://www.ventasbalss.lv/files/debisers2_KR.jpg

Dorsans de Bijšērs (otrais no labās) ar dēliem Alberiku, Arno un Artūru.

Ražošanas attīstības hronoloģija:

2006. gads – darbā pieņemts pirmais Malmar Sheet Metal darbinieks Māris Petrovskis.

Uz Latviju no Beļģijas atved vairākas vecas preses un vienu locīšanas iekārtu.

Sākas ražošana, kurā nodarbināti 6 cilvēki.

2007. gads – iepirkta pirmā iekārta metāla lāzergriešanai.

2008. gads – sākas pārrunas par jauna ražošanas korpusa un krāsošanas līnijas izbūvi;

paraksta līgumu ar banku.

2009. gads – būvniecības plāni jāatceļ, jo iestājusies ekonomiskā krīze. Lai saglabātu darba vietas

Ventspilī, visas metālapstrādes operācijas nolemts koncentrēt šeit, atstājot Beļģijā tikai krāsošanu un

loģistiku. Tiek nomāti papildu laukumi, iepirktas jaunas iekārtas, inženieri izstrādā montāžas aprīkojumu.

Kamēr konkurenti mēģina noturēties virs ūdens, Malmar turpina augt straujāk nekā jebkad agrāk.

2010. gads – atjauno pārrunas par kapitālieguldījumu plāniem.

2011. gads – sākas jauna ražošanas korpusa Ganību ielā 107 būvniecība, izmantojot ES fondu līdzfinansējumu un DNB bankas kredītresursus.

2012. gads – pabeigta jaunā uzņēmuma Malmar būvniecība ar vismodernāko aprīkojumu:

uzņēmumā nodarbināti 70 cilvēku;

gada apgrozījums – 8,7 miljoni eiro;

galvenie klienti: VOLVO Truck, VOLVO Bus, Renault Truck, Atlas Copco.

Tagad Malmar Sheet Metal ir nobriedis uzņēmums ar spēcīgu un neatkarīgu struktūru:

uzņēmumā nodarbināti 145 cilvēki;

apgrozījums 2016. gadā – 14,5 miljoni eiro;

98,5% apgrozījuma veido eksports;

vairāk nekā 76% izejvielas un ārpakalpojumu tiek pirkti Latvijā;

katru nedēļu no Ventspils uz Beļģiju tiek sūtītas 8 kravas automašīnas ar gatavo produkciju;

pastāvīgo klientu pulku papildinājuši: Caterpillar, Komatsu,

Cargo Tec HIAB&KALMAR, Dynapac, VDL.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: